رویداد به پایان رسیده است!
در اکوسیستم کارآفرینی هند چه می گذرد! در تاریخ چهارشنبه ۳۰ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۶:۳۰

در اکوسیستم کارآفرینی هند چه می گذرد!

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره رویداد


چند سالی است که از فعالیت اکوسیستم استارتاپی ایران می گذرد و به لطف تعامل بازیگران این زیست بوم، دستاوردهای فراوانی در این مدت حاصل شده است.

 

اما در این میان تجربه های تلخ و شیرینی به سبب بهره گیری از مدل اکوسیستم های استارتاپی غربی و در صدر آن سیلیکون ولی، باعث آن شده تا هزینه های جدی را به دلیل متناسب نبودن این مدل ها با فضای اقتصادی، فرهنگی و کارآفرینی حاکم بر کشور عزیزمان ایران متحمل شویم.

 

زعفران قرمز بر این باور است که اکوسیستم های کارآفرینی شکل گرفته در شرق آسیا به مراتب شباهت بیشتری به فضای کارآفرینی کشور ما دارند و بررسی مسیر شکل گیری و دستاوردهای آنها می تواند نگاه جامع تری از نحوه گسترش پذیر نمودن دستاوردها و حرکت به سمت جهانی شدن را در کارآفرینان ایران ایجاد نماید.

 

این رویداد قصد دارد تا به بررسی اکوسیستم کارآفرینی هند به عنوان یکی از اکوسیستم های استارتاپی برتر جهان بپردازد. ایجاد آشنایی و بررسی ابعاد مختلف فعالیت های زیست بوم بالغ هند، این امکان را به فعالان این حوزه در ایران خواهد داد تا مدلی به مراتب شبیه تر  و با خروجی های قابل توجه را مطالعه نمایند و الگوهای مناسب تری برای پیوستن به بازارهای جهانی بیابند.

 

هند دارای سومین اکوسیستم استارتاپی بزرگ جهان است که سالانه رشد 10-12% را شاهد می باشد.

 

هم اکنون تقریباً 20،000 استارتاپ فعال در هند وجود دارد که حدود 4،750 از آنها استارتاپ های حوزه فناوری هستند.

 

تنها در سال 2016 حدود 1،400 استارتاپ جدید در حوزه فناوری راه اندازی شده اند و به طور میانگین در این کشور روزانه 3 تا 4 استارتاپ در حوزه های مختلف فناوری متولد می شود.

 

اکنون می توان هند را به عنوان دومین بازار مصرف کننده اینترنت در جهان (در حال سبقت گرفتن از چین) با 462 میلیون کاربر اینترنتی نامید که 80٪ از این کاربران مبتنی بر تلفن همراه هستند.

 

در حال حاضر استارتاپ های حوزه تجارت الکترونیک (e-commerce) به بلوغ نسبی رسیده اند و حوزه هایی مانند فین تک (Fintech)، اِد تک (Edtech) و هلث تک (Healthtech) در حال رشد سریع عمودی هستند و رشد اکوسیستم استارتاپی هند را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

 

 

در حال حاضر اکوسیستم استارتاپی هند 26 یونیکورن را در خود رشد داده است و نکته جالب توجه اینکه تعداد بسیار زیادی از این یونیکورن ها در 2 سال اخیر ایجاد شده اند.


درباره زعفران قرمز


زعفران قرمز پل ارتباطی میان اکوسیستم کارآفرینی ایران و هند است که در قالب یک پلتفرم، اقدام به تسهیل گری در همکاری های میان بازیگران دو اکوسیستم کارآفرینی می نماید.

 

ما در این پلتفرم به دنبال ارزش آفرینی حداکثری با ارائه خدمات زیر هستیم:

  • بستر سازی ارتباطی جهت حضور و فعالیت بازیگران دو اکوسیستم
  • ایجاد ارتباط پایدار میان بازیگران مختلف
  • تسهیل گری در امور حقوقی، مالی، مالیاتی و عملیاتی منتج به همکاری
  • فراهم سازی بستر مناسب جهت انتقال تجارب
  • پرورش استارتاپ های ایرانی جهت گسترش بازار در هند

 

برای ما چشم انداز یعنی جهانی سازی دستاوردهای کارآفرینان ایران زمین.

ما جهانی سازی را مستلزم گسترش هرچه بیشتر مزایای ارتباط جهانی می دانیم. یک بازار جهانی فراگیر‌تر نه تنها جهان را مجدداً گرد هم می آورد بلکه آینده بهتری را برای افراد بیشتری رقم خواهد زد.

سوالات متداول

این رویداد برای چه کسانی مناسب است؟
تمامی کارآفرینان، بنیانگذاران استارتاپ، مدیران توسعه کسب و کار، سرمایه گذاران خطر پذیر، شتابدهنده ها و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که نگاه ویژه ای به بازارهای بین المللی دارند و جهانی سازی را مناسب ترین راه برای گسترش فعالیت های خود می دانند.
در پایان این رویداد چه چیزی به دست خواهم آورد؟
این رویداد در قدم اول سعی در آشنا سازی شرکت کنندگان با اکوسیستم استارتاپی هند و عوامل موفقیت آن دارد و در قدم بعد به بررسی نمونه های موفق شکل گرفته در این اکوسیستم می پردازد و آخرین آمار و حقایق سال 2019 این حوزه را مرور خواهد کرد. این اطلاعات با هدف ایجاد بستر تبادل در هر سطحی بین دو اکوسیستم کارآفرینی گردآوری شده است و فضای همکاری های احتمالی را برای مخاطبان روشن تر می نماید.
فقط همین یک رویداد را برگزار می کنید؟
با توجه به اهداف زعفران قرمز به منظور ایجاد پل ارتباطی میان دو اکوسیستم، این رویداد به صورت سریالی تعریف شده است و در رویداد های بعدی موارد با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا راهکارهای عملیاتی ورود با بازار هند برای کسب و کارها شفاف گردد.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر. ذکر نام و اطلاعات بلیط شرکت کننده در هنگام ورود کفایت می کند.

سخنران

ابوالقاسم حبیبی
ابوالقاسم حبیبی
بنیانگذار زعفران قرمز

برگزارکنندگان

زعفران قرمز
زعفران قرمز
کارخانه نوآوری های‌وی
کارخانه نوآوری های‌وی

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
شروع رویداد۱۶:۳۰۱۹:۰۰

برگزار‌کننده

آواتار

زعفران قرمز

زعفران قرمز پل ارتباطی میان اکوسیستم کارآفرینی ایران و هند است که در قالب یک پلتفرم، اقدام به تسهیل گری در همکاری های میان بازیگران دو اکوسیستم کارآفرینی می نماید.

رویداد های برگزارشده۱
  • شروع: چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۶:۳۰
  • پایان: چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۹:۰۰

آدرس: تهران تهران، بزرگراه صیاد شیرازی، خیابان صنایع، خیابان گلزار، کوچه لادن شرقی، 12 متری ولی‌عصر، کوچه قائم