سلسله دورهمی های آموزشی هفتگی با موضوع: "چگونه در روابط عاطفی آرامش را از زندگیمان میگیریم؟"

شروع:
دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۲۵ آذر ۹۷ ۲۰:۰۰
سلسله دورهمی های آموزشی هفتگی با موضوع: "چگونه در روابط عاطفی آرامش را از زندگیمان میگیریم؟"
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره دورهمی های هفتگی

هفته اول یکشنبه 11 آذرماه

موضوع: در روابط عاطفی ، تاثیر نامحسوس انتظارات چیست؟

ابتدا انتظاراتمان از روابط عاطفی را با هم مرور می کنیم. توافق، تفاهم و تعارض وهمچنین تفاوت های فردی چه نقشی در روابط عاطفی دارند؟

اگر در دنیای منطقی تری زندگی میکردیم چگونه به این مسائل نگاه میکردیم؟ درباره این حرف خواهیم زد که چگونه ابتدای عشق و عاشقی تصور گمراه کننده ای از رابطه به ما می دهد. می آموزیم که همگان کودکی نامتعادلی داشته اند و این موضوع چگونه  بر روابط تاثیر می گذارد.

بعد ازین جلسه احتمالا به روابط عاطفی نگاه و حس بهتری پیدا می کنیم و نکاتی برای تعاملات عاطفی آموخته ایم.

 

هفته دوم یک شنبه 18 آذرماه

موضوع: در روابط عاطفی ، چگونه جزئیات بی اهمیت مهم می شود؟

در ابتدای جلسه به بحث می پردازیم که چه مسائل بی اهمیت و ناچیزی بوده اند که باعث بحث و اصطحکاک در رابطه عاطفی و صمیمی ما شده اند؟ چه عادتها و ریز رفتارهایی را در همدیگر نپسندیده ایم. چه مسائلی در زندگی ارزش این را دارند که راجع به آنها صحبت کنیم و حلشان کنیم؟ این رفتارها به مرور زمان چه رشد/ پسرفتی داشته اند؟ و با راهکارهایی برای ، آرام کردن فرد عصبانی، پذیرش اختلاف نظر و بالا بردن تحمل آشنا می شویم.

 

بعد ازین جلسه احتمالا با نگاهی دقیق تر به جزئیات و راهکارهایی برای آرامش بیشتر در روابط عاطفی به خانه برمیگردیم

 

 

هفته سوم یک شنبه 25 آذرماه

موضوع: سردرگمی و آشفتگی در روابط چگونه مانع آرامش ما می شود؟

 فاصله گرفتن و یا حتی خیانت، کنترل کردن، بد اخلاق شدن و به ضعف های طرف مقابل گیر دادن و از کمبودها شکایت کردن ؛ ریشه در چه چیزهایی دارند؟ چه اتفاقی می افتد  که؛ در حالیکه انتظار درک و همدلی از طرف مقابلمان داریم، رفتارهای خشن و آزاردهنده از خودمان بروز می دهیم؟ ترس از طرد و سرخوردگی تا کجا طبیعی است و کی تمام می شود؟

بعد ازین جلسه احتمالا رفتارهای آزارنده خود و طرف مقابلمان را بیشتر درک کرده و بهتر می توانیم آنها را حل کنیم و به آرامش برسیم.

به طور کلی درباره فلسفه دورهمی های آموزشی هفتگی :

به اشتراک گذاری تجربیات روزمره، پرسش و پاسخ جمعی، درمیان گذاشتن دغدغه های زندگی، تجربه گروه-مشاور، هم افزایی، گرفتن لایک و کامنت از دیگران، همدلی، رودررویی با مشکلات خودمان از دید دیگران، پیوستن به شبکه ی دوستان همدل و رازدار و به عبارت کلی تعامل دانش و تجربه.

گپ و گفتی با موضوعی مشخص (که هرهفته از قبل تعیین می شود) در یک جمع دوستانه با حضور روانشناس بالینی(خشنود بجانپور) و مشاورشغلی(پریا اصلانی) که هدایتگران این جمع هستند تا از جمع و جور پیش رفتن موضوعات مراقبت کنند و در کنار دغدغه ها و تجربیاتی که توسط حاضرین مطرح می شود، واکاوی و بعضا راهکار مسائل را به کمک دانش و تجربه شان با ما در میان بگذارند.

امیدواریم که : ظرف معاشرتمان را پر کند به تغییری بیانجامد تلنگری برایمان باشد به درک دلایل علمی مسائلمان کمک کند شاید هیچ کمکی نکند، فقط ذهنمان را خالی کند و یا استارتی باشد برای ...

آدرس:تهران خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) نبش خیابان شصتم ساختمان تابان واحد403