رویداد به پایان رسیده است!
مفاهیم و پیاده سازی RESTful APIها با استفاده از ASP.NET Core 3 و C# 8 در تاریخ سه‌شنبه ۲ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰

مفاهیم و پیاده سازی RESTful APIها با استفاده از ASP.NET Core 3 و C# 8

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


  • آکادمی دوسنت

آکادمی دوسنت

 

اطلاعات وبینار

  • ( توجه: و قبل از شروع وبینار، اطلاعات و لینک ورود از طریق ایمیل و پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.)

نام وبینار: مفاهیم و پیاده سازی RESTful APIها با استفاده از ASP.NET Core 3 و C# 8

طول دوره: 10 ساعت(دو روز)

تاریخ برگزاری: سه شنبه  و چهارشنبه 16 و 17 اردیبهشت

زمان برگزاری : 14:00 الی 19:00

 

شرح کوتاه:

با توجه به رشد چشمگیر نرم افزارهای Mobile و یا Single Page Application ها طراحی و پیاده سازی سرویس‌های مبتنی بر HTTP و استفاده از ساختار Json این روزها اهمیت ویژه‌ای در میان سایر سرویس‌ها پیدا کرده است. اما به ندرت می‌توان یک RESTful API واقعی در محیط‌های عملیاتی یافت. در این دوره به صورت دقیق این نوع از Web Serviceها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا به درک روشن و شفافی از RESTful API ها دست یابیم. همواره مواردی از قبیل Input Validation, Filtering, Search, Paging و ... عضو جدایی ناپذیر این سرویس‌ها به حساب می‌آیند و پیاده‌سازی این موارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین منظور با ارائه راهکارهایی مبتنی بر تجربه و استفاده از Best Practice ها سعی به مرتفع سازی این دغدغه‌ها خواهیم نمود. همچنین به مباحث پیشرفته همچون HATEOAS, Content Negotiation, Response Caching و سایر ملزومات این دست از سرویس‌ها خواهیم پرداخت.

توضیحات:

تمرکز اصلی این دوره بر چگونگی ساخت یک Restful API با استفاده از ASP.NET Core 3 می‌باشد.

ابتدا به قواعد و قیود مربوط به REST و توضیحات مربوط به سطوح بلوغ در RESTful API ها می‌پردازیم که در این بخش مواردی از قبیل استفاده صحیح از HTTP متدها اعم از (Post, Put, Get,Option, Head, …) مورد بررسی قرار می‌گیرند، استانداردهای مربوط به Status Code ها و معانی مستقل هرکدام را می‌آموزیم سپس به بلوغ در RESTful API ها و سطوح آن با توجه به Richardson Maturity Model پرداخته می‌شود. در ادامه نیز با بررسی دو مفهوم بسیار مهم Method Safety و Idempotency در کنار مفاهیم پیشرفته مربوط به HATEOAS وContent Negotiation و سایر ملزومات مربوطه ادامه خواهیم داد.

همزمان با بررسی مفاهیم و قیود مربوط به RESTful API ها به معماری کلی NET Core. و ASP.NET Core نگاهی خواهیم داشت و سپس Building Block های مربوط به ساخت Web API مورد بررسی قرارمی‌گیرند.

المان‌های مفیدی همچون Middleware و Filter ها که ابزار بسیار مناسب برای ارائه راه‌حل به منظور مرتفع نمودن Cross Cutting Concern ها به شمار می‌روند، بررسی خواهندشد. در این دوره از ابتدا با تعریف پروژه، مراحل و چگونگی پیاده‌سازی و بهبود کد را در راستای رسیدن به سطح سوم از بلوغ RESTful API دنبال می‌کنیم. همانطور که می‌دانیم دغدغه‌های متداول در این نوع از Web Service ها مواردی از قبیل Input Validation, Filtering, Search, Paging, Sorting, Data Shaping و همینطور Hypermedia as the Engine of Application State  یا همان HATEOAS به علاوه Content Negotiation, Response Caching و Concurrency است که با ارائه روش‌های استاندارد و استفاده از Best Practice ها راهکارهای مناسبی برای هر کدام ارائه خواهد شد. شایان ذکر است در این کارگاه تا حد ممکن با استفاده از Async, Await سنجه‌ مربوط به Scalability  در معماری نرم افزار تا حد مطلوبی رعایت خواهدشد و همچنین پیاده سازی روش‌های بیان شده در این کارگاه با استفاده از فریم ورک ASP.NET Core  و زبان C#  با ورژن 8 انجام خواهد شد.

پس از گذراندن این دوره مخاطبین قادر خواهندبود بر مفاهیم  RESTful API تسلط پیدا کرده و تعریفی شفاف از آن داشته باشند. همچنین با بهره‌گیری از Best Practice ها، کدی با قابلیت Modifiability  بالا و Coupling حداقل و Performance بالا تولید کنند. مباحثی همچون ارتباط با داده‌ها که در این کارگاه با استفاده از ORM ( برای مثال در این دوره Entity Framework Core) و پایگاه داده (در این کارگاه SQL Server به عنوان RDBMS) و همچنین API Documentation ،Dependency Injection و الگوهای طراحی مربوط به شی گرایی (Object Oriented Design Pattern)، اگرچه موضوع اصلی این دوره نیستند، در پروژه وجود دارند و در طول مدت دوره توضیح داده خواهندشد.


سرفصل ها
پویا مرادیان
پویا مرادیان
(Software architect (Technical Team leader
آکادمی دوسنت
آکادمی دوسنت
طراح و مجری دوره های تخصصی UX


 

 


دسترسی به آکادمی با وسایل حمل و نقل عمومی


برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی دوسنت

هر آنچه از دنیای آموزش میخواهید. شبکه ، امنیت شبکه ، دیتاسنتر توسعه نرم افزار و تجربه کاربری نرم افزارهای مهندسی و کاربردی و ...

رویداد های برگزارشده۱۴۸
  • شروع: سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ساعت ۱۰:۰۰

آدرس: تهران کریمخان زند، بین خیابان قرنی و ایرانشهر، پلاک 182، واحد 2