رویداد به پایان رسیده است!
دومین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) در تاریخشنبه ۱۳ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دومین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)

شروع:
شنبه ۱۳ آبان ۹۶ ۱۷:۰۰
پایان:
شنبه ۱۳ آبان ۹۶ ۲۲:۰۰
مکان: تهران
موضوع:سرگرمی / بازی
دومین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی

چرا ربات؟

اتفاقی که خیلی زیاد تو کافه پیش میاد اینه که گروهی از دوستان میان و یکی دو نفر از گروهشون خیلی جذب بازی‌های طولانی و استراتژی سنگین قفسه پر طمطراق کافه می‌شن. ولی بقیه اعضای گروهشون نه حوصله بازی طولانی دارن و نه وقتشو. بعد ما باید خاموش شدن برق ذوق چشمان این عزیزان رو تماشا کنیم و ببینیم که آروم می‌شینن سر میز و می‌گن «هرچی جمع بگه»!

دیگه وقتشه که وارد عمل بشیم و یه برنامه‌ای بذاریم که این افراد مهجور همدیگه رو پیدا کنن و سر فرصت و حوصله بشینن پای بازی‌های سنگین! شنبه اولین رویداد رُبات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) رو برگزار می‌کنیم تا هم به سادگی بتونین همبازی پیدا کنین هم با هزینه خیلی کمتر بازی‌های مورد علاقه‌تون رو با همبازی‌های جدید بازی کنین.

در دومین رویداد ربات قراره در دو سانس ۱۷:۰۰ الی ۱۹:۳۰ و ۲۰:۰۰ الی ۲۲:۳۰ اینارو بازی کنیم:

Citadels

Elysium

Pandemic

Imperial Settlers

Kana Gawa

Stone Age

Seven Wonders

Lords of Waterdeep

  

هزینه

هزینه بازی در این رویداد فقط ۱۰.۰۰۰ تومنه و ۱۵.۰۰۰ تومن مابقی برای سفارش دادن از منوی کافه محفوظه.  

 

قوانین شرکت در رویداد ربات

با توجه به اینکه وقت‌شناسی و خوش‌مشربی شما دوستان برای ایجاد یک تجربه مشترک سالم و سرگرم‌کننده واجبه، برای رویداد‌های ربات آرام آرام مجموعه قوانینی تنظیم می‌شه و دوستانی که این قوانین رو رعایت نکنن بعد از دو بار اخطار از شرکت دوباره در رویداد ربات محروم خواهند شد. مواردی که شامل اخطار‌ها خواهند شد:

- تاخیر بیش از ۱۰ دقیقه از زمان بلیط.

- عدم حضور در رویداد (کنسلی تا ۲۴ ساعت قبل از تاریخ رویداد مجاز است)  

- ایجاد حاشیه

 

نکات کنکوری

- بازی‌هایی که قراره در این روز بازی کنیم خیلی بازی‌های پیچیده‌ای هستن و خلاصه اگه تا حالا بازی‌های رومیزی یا بردگیم انجام ندادین پیشنهاد نمی‌کنم از این بازی‌ها شروع کنین. مگر اینکه خیلی با حوصله هستین.

- اگه بتونین قبل از روز رویداد کمی راجع به قوانی بازی‌ها مطالعه کنین خیلی خوب می‌شه چون زمان یادگیری بازی رو بشدت کم می‌کنه. لینک دفترچه قوانین بازی‌ها و ویدئوهای آموزشی رو در صفحه توضیحات بازی‌ها گذاشتیم.

- تورو خدا دیر نیاین که کلا وقت کمه و هم توضیحات بازی‌ها طول می‌کشه هم خود بازی‌ها. متاسفانه اگه کسی دیرتر از زمان تعیین شده برسه مجبوریم بازی رو بدون اون شخص شروع کنیم.

- نکته آخر اینکه رویداد ربات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) هیچ ارتباطی به رباتیک، رشته برق‌، رشته مکانیک یا هیچ چیز دیگه‌ای نداره. منطقا وقتی در کافه برد برگزار می‌شه معنیش اینه که یک ربطی به بازی‌های رومیزی داره.

Stone Age

سبک بازی : استراتژیک ،مدیریت منابع ، Worker Placement

تعداد : 2 الی 4

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

زندگی در زمان "عصر  پارینه سنگی" واقعا سخت بود. مردم به عنوان شکارچیان، کشاورزان و سازندگان ابزار، پا به پای اجداد خود کار می کردند و در برابر زمین های سنگی در برابر چوب بلوط های چوبی کم نمی آوردند و برای بقا تلاش می کردند. البته، با گذشت زمان و کسب تجربه علم مردمان بیشتر شد و توانستند با استفاده از ابزار های مختلف راه پیشرفت خود را هموار تر کنند.Stone Age داستان 4 قبیله در عصر پارینه سنگی است که میخواهند با استفاده از منابع در دسترس بهترین راه پیشرفت را انتخاب کنند و به موفقیت برسند.

 

در Stone Age، بازیکنان در عصر پارینه سنگی زندگی می کنند، همانطور که اجداد ما آن را انجام می دهند. آنها چوب را جمع می کنند، سنگ را از دل کوه درمی آوررند و طلا را از رودخانه پیدا می کنند. آنها آزادانه تجارت می کنند، روستای خود را گسترش می دهند و به این ترتیب سطوح جدیدی از تمدن را می رسند. بازیکنان با هماهنگی موفق و برنامه ریزی، برای این دوره پیش از تاریخ، برای غذا و بقا رقابت می کنند.

هر راند بازی از سه مرحله تشکیل شدهاست . در مرحله اول، بازیکنان مردان خود را در مناطق مختلف قرار می دهند که فکر می کنند به نفع آنهاست، از جمله شکار، مرکز تجارت یا معدن. در مرحله دوم، بازیکنان در هر یک از مناطقی کارکنان خود را قرار داده اند محصول مورد نظر را برداشت می کنند. در مرحله سوم، بازیکنان باید غذای کافی برای تغذیه جمعیت خود داشته باشند، یا آنها با منابع یا امتیاز هایشان از دست می دهند.

 

7Wonders

سبک: استراتژیک ، Set Collection , Hand Management

تعداد : 3 الی 7 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

شما رهبر یکی از 7 شهر بزرگ جهان باستان هستید. جمع آوری منابع، ایجاد مسیرهای تجاری و برتری نظامی خود را تأیید کنید. ساختن شهر خود و ایجاد یکی از عجایب معماری که زمان آینده را فراتر خواهد برد.

7Wonders در 3 عصر متفاوت انجام می شود. در هر عصر، بازیکن هفت کارت از یک دسته خاص دریافت می کند، یکی از آن کارت ها را انتخاب می کند، سپس باقیمانده را به بازیکن کناری خود می دهد. بازیکنان کارت های انتخاب شده خود را به طور همزمان نشان می دهند، در صورت نیاز هزنیه یا منابع مورد نیاز کارت را می پردازند و یا منابعی را جمع آوری می کنند یا اینکه بر اساس نیاز با بازیکنان دیگر تجارت می کنند.هر بازیکن یک برد مخصوص به شهر خود را در اختیار دارند که هر کدام از این برد ها دارای ویژگی های خاصی هستند که بازیکن می تواند با برنامه ریزی و تحت شرایطی خاصی از آنها استفاده کند.

 

بازی در عصر های بعدی نیز به همین روند ادامه دارد با این تفاوت که با گذشت هر عصر کارتهای متفاوت تر و کاربردی تری را میتوانیم در شهر خود داشته باشیم.

در اصل، 7 عجایب یک بازی Card Development است. برخی از کارت ها اثرات فوری دارند، در حالی که بعضی دیگر پاداش یا ارتقاء را بعدا در بازی ارائه می دهند. برخی از کارت ها تخفیف های خرید آینده را ارائه می دهند. بعضی از نیروهای نظامی قدرت خود را برای غلبه بر همسایگان خود فراهم می کنند. هر کارت بلافاصله بعد از انتخاب فعال می شود و از طرفی شما می دانید که کارت های همسایه شما دریافت می شود و چگونه انتخاب های شما ممکن است بر آنچه که قبلا ساخته شده است تاثیر بگذارد. کارت ها در طول سه عصر به چپ و راست چپ منتقل می شوند، بنابراین شما باید از همسایگان خود در هر دو جهت مراقبت کنید.

Lords of Waterdeep

سبک : استراتژیک ، City Bulding , Worker Placement

تعداد: 2 الی 5 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید


در Lords of Waterdeep، شما نقش یکی از رهبران شهر Waterdeepرا به عهده دارید، به صورت مخفیانه ماموریت هایی را در دست می گیرید و باید از طریق عوامل خود، گروهی از جنگجویان، جادوگران و کارگران را دور هم جمع کنید و ماموریت هایی که به شما محول شده را به پایان برسانید، پاداش خود را دریافت کنید و نفوذ خود را بر شهر افزایش دهید. شهر را با خرید ساختمان های جدید گسترش دهید که فعالیت های جدید را در هیئت رهبری باز کنید و دیگران را با بازی اکشن کارت های مختلف برای تطبیق برنامه های دقت لازم را به خرج دهید.

در طول بازی، شما می توانید امتیاز یا منابع را از طریق تکمیل مأموریت ها، ساختن ساختمان ها، بازی کردن کارت های جنجالی یا داشتن بازیکنان دیگر از ساختمان هایی که ساخته اید، به دست آورید. در پایان 8 بازی، بازیکنانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند، برنده بازی می شوند.

 

Citadels

سبک : استراتژیک ،Bluffing , City Bulding

تعداد : 3 الی 7 نفر

زمان: 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

در Citadels، بازیکنان در هر دور از بین نقش های حاضر در بازی یک نقش را انتخاب می کنند تا توسط آن شخصیت ها ساختمان های مختلفی در منطقه خود بسازند،از آنها کسب در آمد کنند و بتوانند قدرت بیشتری را در بازی به دست آورند.

بازیکنان با تعدادی کارت ساختمان در دست خود شروع به بازی می کنند؛ ساختمان ها در پنج رنگ ساخته می شوند و ساختمان های بنفش معمولا توانایی خاصی دارند و سایر ساختمان های رنگی که در هنگام بازی کردن با شخصیت های خاص سود می برند. در ابتدای هر دور، بازیکنی که پادشاه دور قبلی هست، یکی از کارت های هشت شخصیت را تصادفی انتخاب می کند، سپس کارت را به بازیکن بعدی و غیره منتقل می کند تا هر بازیکن به طور مخفیانه یک شخصیت را انتخاب کند. هر شخصیت توانایی خاصی دارد و مفید بودن هر شخصیت بستگی به وضعیت شما و مخالفان شما دارد. پس از آن شخصیت ها اقدامات خود را به ترتیب عددی انجام می دهند: قاتل از یکی کاراکتر دیگر را مورد هدف قرار می دهد و آن شخص حق بازی در دور مربوطه را نخواهد داشت، دزد تمام طلا را از شخصیت دیگر سرقت می کند، جادوگر کارت های ساختمان را با یک بازیکن دیگر مبادله می کند، جنگسالار به طور اختیاری یک ساختمان را بازی می کند و ...

در یک نوبت، یک بازیکن دو یا چند طلا را به دست می آورد (یا دو کارت ساختمان را در دست خود قرار می دهد و کارت دیگر را می سوزاند)، سپس یک ساختمان را به صورت اختیاری می سازد (یا اگر شخصیت معمار را در اختیار داشته باشید میتوانید تعداد ساختمان های بیشتری را بسازید). هر ساختمان نیازمند مقداری سکه طلا برای ساخته شدن است که این طلا ها ارزش آن ساختمان در آخر بازی را مشخص می کند. علاوه بر امتیاز از ساختمان ها، در پایان بازی یک سری امتیاز ها بر اساس رنگ ها و قابلیت ساختمان های مختلف نیز به بازیکنان تعلق می گیرد.

Elysium

سبک : استراتژیک ، Set Collection , Card Drafting

تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

در عصر یونان باستان شما به عنوان یک قهرمان پرشور، می خواهید به خدایان المپ خدمت کنید و خودتان شخصیت افسانه ای باشید. قهرمانان و مجودات افسانه ای قدرتمند را جمع آوری کنید و قدرت خود را برای نوشتن داستان حماسی خود به بقیه نشان دهید.
اجازه دهید متحدان خود به سرنوشت خود دست یابند و وارد Elysium، قصر قهرمانان شگفت انگیز و شجاع شوند. هنگامی که داستان های مختلف نوشته می شوند، تنها یک شجره نامه انتخاب می شود که در کنار زئوس، خدای خدایان ایستاده باشد.

Elysium یک بازی Set Collection است که در آن بازیکنان کارت های نمایندگی از قهرمانان، اقلام، قدرت و خدایان را استفاده کرده و آنها را تحت کنترل خود میگیرند. این کارت ها توانایی های مختلفی دارند و در سه سطح مختلف تقسیم بندی شده اند. شما می توانید ترکیب قدرتمند برای کسب طلا (کمک خدایان) و نقاط پیروزی (نفع خدایان) ایجاد کنید. هر کارت متعلق به یکی از هشت خدای کوه المپ است که هر یک از این خدایان مارا در قسمت های مختلفی یاری خواهند کرد.

در طی پنج نوبت بازی، بازیکنان سعی می کنند کارت های خود را به Elysium منتقل کنند و افسانه های خود را بنویسند که مجموعه ای از کارت های یک خانواده یا خانواده های مختلف از همان سطح است. افسانه های حماسی یا همان کارت ها خود قابلیت های ویژه ای دارند که می توانیم قبل از انتقال آنها به تاریخ یا همان Elysium از آنها استفاده کنیم و از حریفان خود پیشی بگیریم. اما با رفتن به Elysium، اکثر کارت ها قدرت خود را از دست می دهند و بنابراین بازیکنان باید در ترتیب نوشتن افسانه ها در شجره نامه خود دقت کنند.

 

Kana Gawa

سبک : خانوادگی ، Card Drafting , Pattern Bulding

تعداد : 2 الی 4

زمان : 90 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

 

سال 1840 در کانگاوا، خلیج بزرگ توکیو، استاد هوکاسی تصمیم گرفت تا یک مدرسه نقاشی را باز کند تا هنر خود را با شاگردانش به اشتراک بگذارد. شما یکی از این شاگردان هستید، و بیشتر از هر چیز، می خواهید خودتان را به  هوکاسی «هنرمند دیوانه و قدیمی» اثبات کنید. به دنبال آموزه های خود برای گسترش استودیو خود و نقاشی های مورد علاقه خود (نقاشی ها، حیوانات، شخصیت ها، ساختمان ها)، همه توجه داشته باشید تا با تغییر فصل ها به منظور چاپ ترین و متناسب تر نقاشی خود تبدیل به بهترین کار طول عمرتان کنید!

Pandemic

سبک : همکاری،استراتژیک , Hand Management

تعداد : 1 الی 4 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

در Pandemic، چندین بیماری سرطانی به طور همزمان در سراسر جهان بشریت را تهدید می کند! متخصصان دست به دست هم داده اند تا بتوانند با همکاری هم در سراسر دنیا این بیماری ها را درمان و ریشکن کنند و در اصل بشریت را از شر بیماری ها نجات دهند.

در هر نوبت، یک بازیکن می تواند تا چهار اقدام برای سفر بین شهرهای، برخورد با مردم آلوده، کشف درمان یا ساخت یک ایستگاه تحقیقاتی استفاده کند. تعدادی کارت وجود دارد که به تسریع عملیات نجات کمک می کنند، اما در بین کارت های دیگر پراکنده می شوند. و کارت هایی وجود دارد که فعالیت های بیماری را تسریع و تشدید می کنند.

با توجه به نقش منحصر به فرد در تیم، بازیکنان باید استراتژی خود را با مشکالت متخصصین خود برای تسخیر بیماری ها برنامه ریزی کنند. به عنوان مثال، کارشناسان عملیات می توانند ایستگاه های تحقیقاتی مورد نیاز برای پیدا کردن درمان های مربوط به بیماری ها را ایجاد کنند و اجازه می دهد تا از بین بردن بیشتر محرک ها؛ دانشمند فقط چهار کارت از یک بیماری خاص نیاز به درمان آن را به جای 5 طبیعی است، اما بیماری ها به سرعت گسترش می یابند و زمان به پایان رسیده است. اگر یک یا چند بیماری گسترش پیدا کند و یا زمان زیادی طول بکشد، بازیکنان همه را از دست می دهند. اگر آنها چهار بیماری را درمان کنند، همه آنها برنده خواهند شد!

Imperial Settlers

سبک : استراتژیک ،Card Game , City Building

تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

 

مهاجران از چهار قدرت بزرگ جهان زمین های جدیدی را با منابع و فرصت های جدید کشف کرده اند. رومی ها، بربریان، مصری ها و ژاپنی ها همه باهم در تلاشند تا مرزهای امپراتوری هایشان را گسترش دهند. آنها ساختمان های جدیدی را برای تقویت اقتصادشان ساختند، آنها مین ها و زمینه ها را برای جمع آوری منابع پیدا کردند و سربازان را سر کار گذاشتند و سربازان را آموزش می دادند. به زودی پس از کشف این که این سرزمین برای همه خیلی کوچک است،  جنگ آغاز می شود ...

Imperial Setفlers بازی کارتی است که به بازیکنان اجازه می دهد یکی از این چهار جناح را هدایت کند و با قرار دادن ساختمان ها، امپراتوری ها را بسازد و سپس کارگران را به این ساختمان ها برای کسب منابع و توانایی های جدید ارسال کند. این بازی در بیش از پنج دور برگزار می شود که طی آن بازیکنان اقدامات مختلفی را برای کشف سرزمین های جدید، ساختن ساختمان ها، منابع تجاری، تسخیر دشمنان انجام می دهند و در نتیجه امتیازات پیروزی را به دست می آورند.

آدرس:تهران خیابان مطهری، نرسیده به خیابان سهروردی، ساختمان شماره ۱۲۰، طبقه منفی یک، کافه برد