رویداد به پایان رسیده است!
چهارمین کارگاه DevOps Fundamental (دوره بنیادی چارچوب DevOps) در تاریخ جمعه ۳ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

چهارمین کارگاه DevOps Fundamental (دوره بنیادی چارچوب DevOps)

شروع:
چهارشنبه ۱ اسفند ۹۷ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۳ اسفند ۹۷ ۱۶:۳۰
چهارمین کارگاه DevOps Fundamental (دوره بنیادی چارچوب DevOps)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره

 دوره DevOps Fundamentals یا همان DevOps Foundation به بررسی چارچوب نوین DevOps میپردازد. این چارچوب میکوشد تا خلاءهای کاری میان واحدها توسعه (Development) و واحدهای عملیات (Operation) را به حداقل برساند تا سازمان بتواند در زمانی کوتاه محصولات با کیفیتی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

بطور کلی این دوره ترکیبی از مفاهیم چابک در کنار مفاهیم مدیریت خدمات است. امروزه محیط کسب‌وکار و فناوری همواره در حال تغییر است و مدیران کسب‌وکارها جهت بقای خود در این محیط آشفته باید از قدرت فناوری در راستای حصول نوآوری‌های راهبردی و پایدار خود استفاده نمایند. اصول و قواعد DevOps به ارتقای قابلیت ارائه خدمات سازمان‌های فناوری اطلاعات کمک شایانی می‌نماید و با همسو کردن گروه‌های نرم‌افزاری و فناوری سازمان با گروه‌های اجرایی فناوری اطلاعات سرعت ارائه خدمات را در این محیط پرتلاطم کسب‌وکار ارتقا می‌بخشد. این امر به عنوان یک مزیت رقابتی مهم برای کسب‌وکار خواهد بود.

این دوره پایه ای با تشریح مفاهیم DevOps بر بهبود جریان کاری میان توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد عملیاتی فناوری اطلاعات در دو بعد فرهنگی و حرفه‌ای می‌پردازد. DevOps قابلیت طراحی، توسعه، استقرار و اجرای نرم‌افزارها و خدمات فناوری اطلاعات را بهبود می‌دهد و با افزایش سرعت تعامل میان خدمات فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای اجرایی پشتیبان آنها به ارزش‌آفرینی واحد IT برای کسب وکار و نیز حصول منافع کسب‌وکار کمک شایانی می‌نماید.

این دوره با هدف انتقال مفاهیم پایه آموزشی مورد نیاز DevOps و نیز درک روش‌ها و اصول اجرایی مرتبط با آن در سه حوزه اصلی نیروی انسانی، فرآیند و فناوری طراحی شده است. در این دوره سعی می‌شود در گام اول ادبیات واژگان یکسانی میان دو گروه نرم‌افزاری و تیم اجرایی فناوری اطلاعات در سازمان برقرار شود و بستر مناسبی در راستای پذیرش فرهنگ DevOps میان آنها برقرار شود.

دانش‌آموختگان در این دوره می‌توانند مفاهیم فراگرفته شده را در محیط سازمانی خود انتقال دهند و نقطه آغاز مناسبی برای شروع تغییرات سازنده در حوزه جریان کاری میان این دو گروه متقابل فناوری اطلاعات باشند.

در این دوره سعی شده است با ارائه جزوات آموزشی با کیفیت، دانش مورد نیاز در این حوزه به دانش‌آموختگان ارائه گردد و با معرفی مطالعات موردی و تجارب کاملی در این حوزه همکاری میان این دو گروه در سازمان را ارتقا می‌بخشد و نیز به سازمان در تولید اقدامات و محصولات قابل ارائه کاربردی DevOps کمک شایانی می‌نماید.

دوره DevOps Fundamentals مطابق با استاندارد معرفی شده توسط موسسه DASA در قالب یک دوره سه روزه (8:30 الی 16:30 – 24 ساعت آموزشی) برگزار می گردد.

اهداف دوره

در این دوره سعی میشود تا شرکت کنندگان در انتها، مفاهیم زیر را به صورت کاربردی بیاموزند:

 • شرح اهدف و واژه نامه DevOps
 • منافع حاصل از DevOps برای کسب‌وکار
 • سنجشهای عملکرد و بررسی نتایج در نمونه‌های واقعی
 • اصول و قواعد کلی DevOps
 • مفاهیم و روش‌های اجرایی DevOps
 • تعامل DevOps با سایر چارچوب‌های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات مانند چابک و Lean، ITIL و ….
 • توجه به ملاحظات سازمانی شامل نقش‌ها، تیم‌ها و ساختارهای سازمانی مورد نیاز جهت تحقق اهداف روش اجرایی DevOps
 • توجه به پذیرش DevOps در فرهنگ سازمانی
 • روش‌های اجرایی همکاری و تعامل دو گروه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار با تیم اجرایی فناوری اطلاعات
 • ملاحظات مربوط به حوزه فناوری و اتوماسیون نمودن DevOps
 • ملاحظات مفید و کاربردی در راستای استقرار در محیط‌های سازمانی
 • چالش‌ها، ریسک‌ها و فاکتورهای کلیدی موفقیت

باید توجه داشت که بخش اعظمی از انتقال اطلاعات در بحثها و گفتگوهای حین دوره صورت خواهد گرفت، پس طبیعتا مشارکت فعال حاضرین در دوره امری بسیاری تعیین کننده در کیفیت برگزاری دوره خواهد بود.

مخاطبان دوره

مدیران و کارشناسان فعال در:

 • افرادی از سازمان که در مدیریت خدمات، مدیریت اجرایی و مدیریت توسعه فناوری اطلاعات نقش ایفا می‌کنند.
 • افراد حرفه‌ای که در حوزه طراحی خدمات چابک فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و می‌خواهند با تعامل میان DevOps و طراحی خدمات چابک در راستای ارتقای عملکرد خود آشنا شوند.
 • افرادی که آشنایی مختصری با DevOps دارند و سعی دارند دانش خود را در این حوزه غنی بخشند.
 • افرادی که قصد فرهنگ‌سازی پذیرش DevOps در سازمان خود را دارند .

پیشنیاز دوره

برای این دوره پیش نیاز خاصی در نظر گرفته نشده است. اما آشنایی با استانداردها و بهروشهای موجود در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات میتواند به درک بهتر مفاهیم ارائه شده در دوره از سوی مخاطب کمک کند.

ویژگیهای دوره

 • برگزاری دوره توسط نمایندگی رسمی موسسه ITpreneurs از معتبرترین مراکز بین المللی در حوزه آموزش مدیریت فناوری اطلاعات
 • استفاده از جزوه آموزشی مورد تایید موسسه DevOps Agile Skills Association (DASA)
 • استفاده از محتوای آموزشی بروز و بین المللی به کمک مدرسین مجرب و با سوابق ارزشمند در رابطه با پروژه های فناوری اطلاعات
 • آمادگی جهت شرکت در آزمون بین المللی DevOps Fundamental و اخذ مدرک بین المللی

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
روز سوم
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰

نحوه پذیرش

 • مبنای پذیرش براساس تاریخ ثبت نام (حقیقی) و ارسال معرفی نامه(حقوقی)  می باشد.
 • مازاد ثبت نام به دوره ی بعدی انتقال داده خواهد شد.

شرایط انصراف و عودت هزینه

 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

مدرسین دوره

مهندس بابک ایزدی

مهندس بابک ایزدی

مدرس دوره


مهندس بابک ایزدی مدیریت مجموعه رایزن سامانه گستر و مدیریت پروژه های مرکز مشاوره این شرکت با تکیه بر بیش از 15 سال سابقه حرفه ای در حوزه های فنی و مدیریتی فناوری اطلاعات و دارنده مدارک متعدد بین المللی تحت عناوین ITIL, COBIT, DevOps, MCTS, MCPD و ... از شرکتها و موسسات معتبر...

مهندس ابوالفضل هادی

مهندس ابوالفضل هادی

مدرس دوره

مهندس ابوالفضل هادی یکی از متخصصین و مدرسین بنام در حوزه مدیریت پروژه های نرم افزاری و راهبری فناوری اطلاعات میباشد. ایشان با سابقه بیش از 15 سال برگزاری کارگاهها و دوره های متنوع آموزشی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات مسئولیت برگزاری کارگاههای آموزشی مدیریت پروژه و راهبری فناوری اطلاعات را در مرکز

برگزارکننده

مرکز آموزش

مرکز آموزش

شرکت رایزن سامانه گستر


مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

آدرس:تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی (به سمت شمال)، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8