رویداد به پایان رسیده است!
ششمین کارگاه DevOps Fundamental (دوره بنیادی چارچوب DevOps) در تاریخ جمعه ۱ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۳۰ آبان ساعت ۰۸:۳۰

ششمین کارگاه DevOps Fundamental (دوره بنیادی چارچوب DevOps)

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


 

دوره DevOps Fundamentals یا همان DevOps Foundation به بررسی چارچوب نوین DevOps میپردازد. این چارچوب میکوشد تا خلاءهای کاری میان واحدها توسعه (Development) و واحدهای عملیات (Operation) را به حداقل برساند تا سازمان بتواند در زمانی کوتاه محصولات با کیفیتی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

بطور کلی این دوره ترکیبی از مفاهیم چابک در کنار مفاهیم مدیریت خدمات است. امروزه محیط کسب‌وکار و فناوری همواره در حال تغییر است و مدیران کسب‌وکارها جهت بقای خود در این محیط آشفته باید از قدرت فناوری در راستای حصول نوآوری‌های راهبردی و پایدار خود استفاده نمایند. اصول و قواعد DevOps به ارتقای قابلیت ارائه خدمات سازمان‌های فناوری اطلاعات کمک شایانی می‌نماید و با همسو کردن گروه‌های نرم‌افزاری و فناوری سازمان با گروه‌های اجرایی فناوری اطلاعات سرعت ارائه خدمات را در این محیط پرتلاطم کسب‌وکار ارتقا می‌بخشد. این امر به عنوان یک مزیت رقابتی مهم برای کسب‌وکار خواهد بود.

این دوره پایه ای با تشریح مفاهیم DevOps بر بهبود جریان کاری میان توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و افراد عملیاتی فناوری اطلاعات در دو بعد فرهنگی و حرفه‌ای می‌پردازد. DevOps قابلیت طراحی، توسعه، استقرار و اجرای نرم‌افزارها و خدمات فناوری اطلاعات را بهبود می‌دهد و با افزایش سرعت تعامل میان خدمات فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای اجرایی پشتیبان آنها به ارزش‌آفرینی واحد IT برای کسب وکار و نیز حصول منافع کسب‌وکار کمک شایانی می‌نماید.

این دوره با هدف انتقال مفاهیم پایه آموزشی مورد نیاز DevOps و نیز درک روش‌ها و اصول اجرایی مرتبط با آن در سه حوزه اصلی نیروی انسانی، فرآیند و فناوری طراحی شده است. در این دوره سعی می‌شود در گام اول ادبیات واژگان یکسانی میان دو گروه نرم‌افزاری و تیم اجرایی فناوری اطلاعات در سازمان برقرار شود و بستر مناسبی در راستای پذیرش فرهنگ DevOps میان آنها برقرار شود.

دانش‌آموختگان در این دوره می‌توانند مفاهیم فراگرفته شده را در محیط سازمانی خود انتقال دهند و نقطه آغاز مناسبی برای شروع تغییرات سازنده در حوزه جریان کاری میان این دو گروه متقابل فناوری اطلاعات باشند.

در این دوره سعی شده است با ارائه جزوات آموزشی با کیفیت، دانش مورد نیاز در این حوزه به دانش‌آموختگان ارائه گردد و با معرفی مطالعات موردی و تجارب کاملی در این حوزه همکاری میان این دو گروه در سازمان را ارتقا می‌بخشد و نیز به سازمان در تولید اقدامات و محصولات قابل ارائه کاربردی DevOps کمک شایانی می‌نماید.

دوره DevOps Fundamentals مطابق با استاندارد معرفی شده توسط موسسه DASA در قالب یک دوره دوروزه (8:30 الی 16:30 – 16ساعت آموزشی) برگزار می گردد.


اهداف دوره


در این دوره سعی میشود تا شرکت کنندگان در انتها، مفاهیم زیر را به صورت کاربردی بیاموزند:

 • شرح اهدف و واژه نامه DevOps
 • منافع حاصل از DevOps برای کسب‌وکار
 • سنجشهای عملکرد و بررسی نتایج در نمونه‌های واقعی
 • اصول و قواعد کلی DevOps
 • مفاهیم و روش‌های اجرایی DevOps
 • تعامل DevOps با سایر چارچوب‌های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات مانند چابک و Lean، ITIL و ….
 • توجه به ملاحظات سازمانی شامل نقش‌ها، تیم‌ها و ساختارهای سازمانی مورد نیاز جهت تحقق اهداف روش اجرایی DevOps
 • توجه به پذیرش DevOps در فرهنگ سازمانی
 • روش‌های اجرایی همکاری و تعامل دو گروه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار با تیم اجرایی فناوری اطلاعات
 • ملاحظات مربوط به حوزه فناوری و اتوماسیون نمودن DevOps
 • ملاحظات مفید و کاربردی در راستای استقرار در محیط‌های سازمانی
 • چالش‌ها، ریسک‌ها و فاکتورهای کلیدی موفقیت
 • مروری بر ابزارها و تکنولوژی های مرتبط با DevOps

باید توجه داشت که بخش اعظمی از انتقال اطلاعات در بحثها و گفتگوهای حین دوره صورت خواهد گرفت، پس طبیعتا مشارکت فعال حاضرین در دوره امری بسیاری تعیین کننده در کیفیت برگزاری دوره خواهد بود.


مخاطبان دوره


مدیران و کارشناسان فعال در:

 • افرادی از سازمان که در مدیریت خدمات، مدیریت اجرایی و مدیریت توسعه فناوری اطلاعات نقش ایفا می‌کنند.
 • افراد حرفه‌ای که در حوزه طراحی خدمات چابک فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و می‌خواهند با تعامل میان DevOps و طراحی خدمات چابک در راستای ارتقای عملکرد خود آشنا شوند.
 • افرادی که آشنایی مختصری با DevOps دارند و سعی دارند دانش خود را در این حوزه غنی بخشند.
 • افرادی که قصد فرهنگ‌سازی پذیرش DevOps در سازمان خود را دارند .

پیشنیاز دوره


برای این دوره پیش نیاز خاصی در نظر گرفته نشده است. اما آشنایی با استانداردها و بهروشهای موجود در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات میتواند به درک بهتر مفاهیم ارائه شده در دوره از سوی مخاطب کمک کند.


ویژگیهای دوره


 • برگزاری دوره توسط نمایندگی رسمی موسسه ITpreneurs از معتبرترین مراکز بین المللی در حوزه آموزش مدیریت فناوری اطلاعات
 • استفاده از جزوه آموزشی مورد تایید موسسه DevOps Agile Skills Association (DASA)
 • استفاده از محتوای آموزشی بروز و بین المللی به کمک مدرسین مجرب و با سوابق ارزشمند در رابطه با پروژه های فناوری اطلاعات
 • آمادگی جهت شرکت در آزمون بین المللی DevOps Fundamental و اخذ مدرک بین المللی

نحوه پذیرش


 • مبنای پذیرش براساس تاریخ ثبت نام (حقیقی) و ارسال معرفی نامه(حقوقی)  می باشد.
 • مازاد ثبت نام به دوره ی بعد انتقال داده خواهد شد.
 • جهت اطلاع از برنامه دوره بعدی میتوانید در منو رویدادهای پیش رو شرکت رایزن سامانه گستر رزرو و پیش ثبت نام نمایید. پس از تعیین تاریخ قطعی (جدید) جهت برگزاری دوره به افرادی که پیش ثبت نام را انجام داده اند اطلاع رسانی خواهد شد و آنها در اولویت حضور در دوره خواهند بود. 

شرایط انصراف و عودت هزینه


 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۹:۰۰۱۶:۳۰

برگزاری آزمون رسمی و بین المللی Devops


مرکز آموزش رایزن سامانه گستر نیز در طول بیش از 10 سال همکاری با مراکز آزمون و اعتباردهندگان متعدد بین‌المللی، اکنون کلیه آزمونهای بین‌المللی موجود در سبد دوره های آموزشی خود را در ایران برگزار میکند.

آزمون بین المللی DevOps Fundamental  شامل 40 سوال چهار گزینه ای می باشد و برای قبولی در آزمون باید حداقل به 65% از سوالات ( 26 سوال از 40 سوال ) پاسخ صحیح  داده شود.

لازم به ذکر است آزمونهای رسمی DevOps توسط موسسه APMG ، تحت اعتبار موسسه DASA (DevOps Agile Skills Association) و بصورت آنلاین در ایران برگزار می شود. 

 

 


معرفی شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر


شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر، ارائه کننده خدمات آموزش، مشاوره و نرم­ افزار در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات (ITIL, Cobit, PRINCE2, SCRUM, DevOps, Service Desk, …) پس از گذشت 10 سال فعالیت و کسب تجربیات ارزشمند در دو حوزه آموزش و مشاوره، دوره ها و کارگاههای آموزشی خود را بشکل عمومی و درون سازمانی برای شرکت ها و سازمانها برگزار خواهد نمود.

لازم به ذکر است که مرکز آموزش رایزن سامانه گستر به عنوان نماینده رسمی معتبرترین موسسات آموزشی بین‌المللی، با سابقه برگزاری بیش از 750 کارگاه/دوره آموزشی استاندارد دارای کاملترین سبد محصولات آموزشی در حوزه­ های مورد اشاره، به عنوان یکی از پیشگامان و فعالترین مراکز آموزش تخصصی در رابطه با چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات محسوب می­ گردد.

 همچنین همکاری با موسسات بنام بین المللی چون ITPreneurs هلند و  SimpliLearn آمریکا در زمینه ارائه محتوای آموزشی در کنار بکارگیری مدرسان مورد تایید و با تجربه توانسته تا دوره­ های این مرکز آموزشی را در سطح دوره­ های رسمی و بین­ المللی خارج از کشور قرار دهد.

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر اکنون بعنوان نماینده رسمی اعتباردهندگان متعدد بین‌المللی آزمون، امکان برگزاری کلیه آزمونهای بین‌المللی موجود در سبد آزمونهای PeopleCert را در ایران و سایر نقاط جهان دارا میباشد.

     خواهشمند است در صورت تمایل به برگزاری هریک از این آموزش­ها و آزمونها برای همکاران و کارشناسان خود با ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره آموزشی رایگان ما نیز جهت آشنایی کامل با دوره ها، تقدم و تأخر آنها، انتخاب دوره متناسب با نیاز شما و پاسخ به دیگر پرسشهای احتمالی برخوردار شوید.

    همچنین توجه داشته باشید که کلیه مدرسان این دوره­ ها در مرکز مشاوره این شرکت نیز مشغول به فعالیت بوده و آمادگی کامل دارند تا در صورت تمایل شما نسبت به تعریف و مشارکت در پروژه های مشاوره نیز همراه شما باشند.

مدرسین دوره

مهندس بابک ایزدی
مهندس بابک ایزدی
مدرس دوره

مهندس بابک ایزدی مدیریت مجموعه رایزن سامانه گستر و مدیریت پروژه های مرکز مشاوره این شرکت با تکیه بر بیش از 15 سال سابقه حرفه ای در حوزه های فنی و مدیریتی فناوری اطلاعات و دارنده مدارک متعدد بین المللی تحت عناوین ITIL, COBIT, DevOps, MCTS, MCPD و ... از شرکتها و موسسات معتبر...

برگزارکننده

مرکز آموزش
مرکز آموزش
شرکت رایزن سامانه گستر

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

آدرس

تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی (به سمت شمال)، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت رایزن سامانه گستر

 مرکز آموزش شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر با تکیه بر بیش از 10 سال سابقه برگزاری دوره ها و کارگاههای تخصصی در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات و اجرای بیش از 750 دوره و کارگاه تخصصی، اکنون با ارائه 50 عنوان دوره/کارگاه آموزشی استاندارد،

رویداد های برگزارشده۹۵
رویداد های فعال۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۴۰ نفر