رویداد به پایان رسیده است!
احساس ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس با خودراهبری در تاریخ یکشنبه ۲۴ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۲۴ آذر ساعت ۱۶:۰۰

احساس ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس با خودراهبری

  • ۴۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیح کارگاه


اگر احساس می‌کنید آن‌قدر که بایدوشاید خودتان را دوست ندارید و از رابطه‌تان با خودتان و دیگران راضی و خوشحال نیستید، این کلاس برای شماست! شما در پایان این کلاس، دید واقع‌بینانه‌تر، ذهن آرام‌تر، و رضایت و شادی بیشتری از خود و زندگی‌تان خواهید داشت. همچنین روشی ساده و کاربردی به نام خود راهبری (Self Coaching) خواهید آموخت که کمکتان می‌کند پس‌ازاین، کوچ/مربی خودتان باشید و برای حل هر مسئله‌ای در هر زمینه‌ای از زندگی‌تان به خودتان کمک کنید!


کلاس احساس ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس با خودراهبری چیست؟


«عزت‌نفس/ اعتمادبه‌نفس من کم است. چه کنم؟» طی سال‌های گذشته که درزمینۀ تدریس مهارت‌های زندگی و سپس کوچینگ فعالیت کرده‌ام، این پرتکرارترین سؤالی است که از من پرسیده شده است. اگر این‌ها مسائل شما هم هستند، بگذارید یادآوری کنم که تنها نیستید و کاملاً درست فکر می‌کنید! عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس بالا در رشد و پیشرفت همه جوانب زندگی ما مهم است و اگر ضعفی در این موارد داشته باشیم و تقویتش نکنیم، اوضاع روزبه‌روز بدتر خواهد شد. هرروز به خودمان آسیب بیشتری خواهیم زد و اجازه خواهیم داد که دیگران هم به ما آسیب بزنند.

حتماً تابه‌حال درباره عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس زیاد شنیده و خوانده‌اید. من هم همین‌طور! شاید هم چندان برای شما مفید نبوده و فکر می‌کنید وقتتان را تلف کردید. من هم همین‌طور! بسیاری از ما در این زمینه تجربیات مشترکی داریم.

اما من طی سال‌های اخیر درزمینۀ عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس که دو موضوع مجزا اما نزدیک و به‌نوعی به‌هم‌پیوسته‌اند، کار کرده و به مراجعین زیادی کمک کرده‌ام که این دو نقطه مهم را در خودشان تقویت کنند. یعنی هم رابطه بهتری با خودشان داشته باشند و هم قدرتمندتر در مسیر ساختن زندگی درونی و بیرونی دلخواهشان گام بردارند.

 من باور دارم بزرگ‌ترین دلیل این‌که توانسته‌ام درزمینۀ احساس ارزشمندی بیشترین کمک را به مراجعین و دانشجویانم بکنم، این است که پایه و اساس آموزش‌هایم نه رؤیایی بلکه واقع‌بینانه و نه مجموعه چند توصیه و تکنیک سطحی، بلکه کمک به تغییر اساسی افکار و باورهای ذهنی افراد درباره خودشان و وسعت دادن به بینش آن‌ها درباره تجربه زندگی انسانی بوده است.


در این کلاس چه می‌آموزید؟


حالا می‌خواهم این تجربه را با شما هم در میان بگذارم. پس بیایید این بار گفتگوی مفصل‌تر و کامل‌تری در این مورد داشته باشیم. من و شما، در یک کلاس چهارساعته. فرصتی برای این‌که بیاموزید:

·       عزت‌نفس یا احساس ارزشمندی چه هست و چه نیست؟

·       اعتمادبه‌نفس چه هست و چه نیست؟

·       اهمیت این دو برای ما چیست؟

·       از کجا بفهمیم که عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس پایین یا بالایی داریم؟ (نشانه‌ها)

·       چرا عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس برخی از ما ضعیف است؟

·       چه چیزهایی به عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس ما آسیب می‌زنند؟

·       سلف کوچینگ/خود راهبری چیست؟

·       چطور از سلف کوچینگ برای پرورش احساس ارزشمندی‌مان استفاده کنیم؟

·       چطور عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس را در خودمان پرورش دهیم؟

·       چطور از عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفسمان محافظت کنیم؟


این کلاس برای چه کسانی مفید است؟


اگر بیش از 25 سال سن دارید و با خودتان می‌گویید این وضع باید تغییر کند؛ اگر فکر می‌کنید دستاوردهای کافی ندارید یا باوجود دستاوردهای فروانی که دارید، همچنان احساس بی‌ارزشی می‌کنید و خوشحال نیستید، جای درستی آمده‌اید! اگر احساس می‌کنید آن‌قدر که بایدوشاید خودتان را دوست ندارید و از رابطه‌تان با خودتان و دیگران راضی و خوشحال نیستید، این کلاس دقیقاً برای شماست!

شما در پایان این کلاس، دید واقع‌بینانه‌تر، ذهن آرام‌تر، و رضایت و شادی بیشتری از خود و زندگی‌تان خواهید داشت. همچنین روشی ساده و کاربردی به نام خود راهبری (Self Coaching) خواهید آموخت که کمکتان می‌کند پس‌ازاین، کوچ/مربی خودتان باشید و برای حل هر مسئله‌ای در هر زمینه‌ای از زندگی‌تان به خودتان کمک کنید!


این کلاس واقعاً چه کمکی به شما خواهد کرد؟


پس از آموختن این درس‌ها هرکدام از شما به‌نوعی درک تازه‌ای از خودتان، وضعیت عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفستان و همچنین راه‌های تغییر و بهبود این وضعیت پیدا خواهید کرد:

حالا می‌دانم که دوست داشتنِ خود یعنی چه. می‌دانم که چرا تابه‌حال وضعیت روانی خوب و آرامی نداشتم و حالا چه باید بکنم. حالا می‌دانم که چطور می‌توانم از رنج‌های گذشته عبور کنم. حالا می‌فهمم که چطور می‌توانم دستاوردهای بیشتر و بهتری کسب کنم، دستاوردهای کنونی‌ام را ارزشمند بدانم و با هر چه هستم و دارم خوشحال باشم. دیگر گمان نمی‌کنم که احساس ارزشمندی چیزی سخت و دست‌نیافتنی باشد. حالا می‌فهمم که کمتر از دیگران ارزشمند نیستم و زندگی‌ام بی‌معنا و بی‌ارزش نیست. دیگر نگران نیستم که دیگران با حرف‌ها و رفتارهایشان به عزت‌نفسم لطمه بزنند. حالا بهتر می‌فهمم که وضعیت عزت‌نفسم چقدر در رابطه‌ام نقش داشته و چطور می‌توانم وضعیت روابطم و به‌ویژه رابطه عاطفی‌ام را بهتر کنم. پیش‌ازاین پذیرش خودم بااین‌همه کمی و کاستی برایم سخت و دردآور بود، اما حالا اوضاع تغییر می‌کند. احساس می‌کنم بار بزرگ رنج و درد از روی شانه‌هایم برداشته‌شده! حالا احساس بهتری نسبت به خودم، دیگران و زندگی دارم! حالم بهتر است... خیلی بهتر!


در این کلاس چه خواهیم کرد؟


·       ما این کلاس را با بررسی چیستیِ عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس شروع می‌کنیم. درباره اهمیت این دو موضوع حرف خواهیم زد و به‌طور خلاصه خواهیم گفت که در چه زمینه‌هایی از زندگی‌مان می‌توانند اثرات مثبت و منفی بگذارند و به مثال‌هایی از این اثرات اشاره خواهیم کرد.

·       درباره نشانه‌های ضعف عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس سخن خواهیم گفت و باهم نشانه‌های گوناگون این دو مورد را در زندگی شما بررسی خواهیم کرد.

·       در آخر روی راه‌حل‌ها تمرکز کرده و به شما پیشنهادهایی خواهم داد تا به کمک آن‌ها بتوانید عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفستان را پرورش دهید و یاد بگیرید تا در طول زندگی‌تان از آن‌ها محافظت کنید. پیشنهادهایی واقع‌بینانه و مؤثر، بر اساس مدل سلف کوچینگ یا خودراهبری. مدلی ساده، کاربردی و مؤثر که نشان می‌دهد همه ما چطور رفتار می‌کنیم، چرا چنین رفتارهایی می‌کنیم، چگونه زندگی‌مان را می‌سازیم و چطور می‌توانیم اوضاع را خیلی بهتر کنیم! شما در این کلاس، روشی ساده و کاربردی خواهید آموخت که کمکتان می‌کند پس‌ازاین، کوچ/مربی خودتان باشید و برای حل هر مسئله‌ای در هر زمینه‌ای از زندگی‌تان به خودتان کمک کنید!

مدرس

ناهید مزیدی
ناهید مزیدی
مربی و مدرس مهارت‌های زندگی

آدرس

تهران میدان آزادی، ابتدای جاده لشگری، جنب مترو بیمه، کارخانه نوآوری آزادی، فضای کار اشتراکی زاویه

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فضای کاری مشترک زاویه

رویداد های برگزارشده۸۹
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۸۰ نفر