شبیه‌سازی یک همه‌گیری: کنترل، مدیریت، پیشگیری (اجرای آزمایشی)

شروع رویداد
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ ۱۳:۰۰
پایان رویداد
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ ۱۸:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادپزشکی / سلامت بهداشت
اضافه به تقویم
شبیه‌سازی یک همه‌گیری: کنترل، مدیریت، پیشگیری (اجرای آزمایشی)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۹۵۸۸۲۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره رویداد

شبیه سازی یک همه گیری

پیشگیری، تشخیص، کنترل

(اجرای آزمایشی)

خبر هایی مبنی بر وقوع یک همه گیری در شمال کشور بگوش میرسد. بر اساس گزارش هایی که از مراکز درمانی دریافت شده تعداد بیماران با علائم تنفسی شدید بدون دلیل موجه  در روزهای گذشته افرایش چشمگیری داشته است و بنظر میرسد یک طغیان این منطقه را تهدید میکند.

در این شرایط شما موظف هستید تا به عنوان عضوی از کارگروهی که برای مدیریت طغیان احتمالی به این مناطق  فرستاده شده اند در مورد پیشگیری، تایید وقوع و یا چگونگی کنترل آن تصمیم بگیرید. تصمیمات شما و اجرای نقشه ای موثر تعیین کننده تعداد افرادی خواهد بود که میتوانید از این همه گیری مهلک نجات دهید...

همه گیری یک بیماری، پدیده تازه ای نیست. این پدیده بارها در طول تاریخ، حیات انسان را تهدید کرده و منجر به از بین رفتن بسیاری از مردم شده ست. اگرچه در قرون گذشته و بواسطه پیشرفت های علم پزشکی موفق به کاهش فراوانی بیماری های عفونی شده ایم، بروز همه گیری های اخیر بیماری هایی مانند سارس و ابولا در سالهای اخیر ثابت کرده اند که هنوز نمیتوان تهدید همه گیری ناشی از بیماری های عفونی را نادیده گرفت. بنابراین کسب اطلاعات و آمادگی جهت واکنش به موقع به این پدیده ضروری بنظر میرسد.

شما درکارگاه نیم روزه "شبیه سازی یک همه گیری" ضمن آشنایی با چگونگی بروز بیماری های عفونی و کسب اطلاعات پایه ای در مورد پدیده همه گیری، با قرار گرفتن در یک شبیه سازی مجازی میتوانید شرایط یک طغیان را بهتر تجربه کنید. محیط شبیه سازی شمس به شما امکان میدهد تا توانایی های خود را برای مدیریت بحران بیازمائید و نتایج حاصل از تصمیمات خود را عیناً مشاهده کنید.

 

 

 

اجرای آزمایشی این بسته شبیه‌سازی شمس در تاریخ 30 فروردین 1396 از ساعت 13:00 الی 18:00 در تهران، مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با ظرفیت محدود برگزار می‌شود. هزینه شرکت در این کارگاه رایگان است.

در صورت تمایل می‌توانید مبلغی را به عنوان حمایت از این رویداد پرداخت نمائید.


سوابق

شمس، بسته های آموزشی شبیه سازی مبتنی بر رایانه ای است که به صورت کارگاههای حضوری چند ساعته جهت توانمندسازی تصمیمگیری در موضوعات مختلف حوزه ی سلامت طراحی و برگزار میشود. این بسته ها علیرغم سادگی در اجرا و استفاده از حداقل امکانات، محیطی را فراهم میآورند که فراگیر میتواند تجربه ی تصمیمگیری در دنیای واقعی را لمس کند.

تا کنون بیش از 200 نفر از دانشجویان علوم پزشکی، فارغ‌التحصیلان، دستیاران تخصصی رشته‌های ‌پزشکی، داروسازی و پرستاری، مدیران میان‌رده معاونت‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی و کارکنان سازمان‌های مردم‌نهاد در بسته‌های ‌پیشین شبیه‌سازی شمس (با موضوعاتی چون سلامت عمومی و محیط زیست) شرکت کرده‌اند و رضایت ۹۵ درصدی خود را از آموزشی که دریافت داشته‌اند، اعلام نموده‌اند.

 

 

چه کسانی میتوانند در این بسته شرکت کنند؟

کلیه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی در هر مقطع تحصیلی می‌توانند در این بسته شبیه‌سازی شرکت نمایند.

برگزارکنندگان

شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن)

شرکت ایده‌پردازان وزین سلامت نوین (اَوِسِن)

مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران

آدرس:تهران بلوار کشاورز، خیابان وصال شیرازی، نبش خیابان ایتالیا، پلاک 56، مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران