استارت آپ ویکند شهر هوشمند

شروع رویداد
چهارشنبه ۱ دی ۹۵ ۱۳:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۳ دی ۹۵ ۱۸:۰۰
مکان رویدادارومیه
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
استارت آپ ویکند شهر هوشمند
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۴۴-۳۳۳۶۲۰۳۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات تکمیلی

جهت توضیحات تکمیلی و مشاهده روند رویداد به سایت رسمی رویداد به نشانی www.swauast.ir مراجعه فرمائید

این رویداد را به اشتراک گذاشته و تخفیف ویژه بگیرید

با اشتراک این رویداد در شبکه های اجتماعی و ارسال اطلاعات زیر به ایمیل takhfifeman@swauast.ir کد تخفیف ویژه ثبت نام خود را دریافت نمائید.

1- شماره موبایل

2- نام و نام خانوادگی

3- لینک اشتراک رویداد ( مانند https://www.instagram.com/Linke_Ruydad )

4- مایل به دریافت کد تخفیف از طریق ایمیل / پیامک هستم.

معرفی استارت آپ ویکند


استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی تا بحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۵۰۰ شهر دنیا بر‌گزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر از ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می‌گردد.

معرفی شهر هوشمند

شهر هوشمند (smart city):

شهرها به عنوان محل زندگی، کسب و کار و حیات جامعه، از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل‌دهنده‌ی جامعه‌ی هوشمند است. شهر هوشمند شهری است که در آن زیرساخت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات به همراه خدمات مختلف هوشمندی، مدیریت آن را تسهیل نموده و بهره‌وری ارائه خدمات شهری را بالا برده و در نهایت رضایت شهروندان و عدالت اجتماعی را به ارمغان می آورد .شهرها داری زیرساخت یا سرمایه فیزیکی هستند. شهرها در عین حال به دانش ارتباطی یا زیرساخت اجتماعی که به آن سرمایه فکر  هم می‌گویند احتیاج دارند. سرمایه فکری در جهان معاصر برای رقابت شهرها با یکدیگر یک عامل تعیین کننده به حساب می‌آید و به همین خاطر است که شهر هوشمند به تدریج به عنوان یک مفهوم مهم و یک ابزار راهبردی در روند ضرورت‌های تولید مدرن شهری مطرح شده است

 شهر هوشمند در دنیای معاصر به شهری گفته می‌شود که داری شش معیار اصلی زندگی هوشمند جدید است:

  • اقتصاد هوشمند (smart economy)
  • جابجایی یا حمل نقل هوشمند (smart mobility)
  • محیط هوشمند (smart environment)
  • مردم هوشمند (smart people)
  • زندگی هوشمند (smart living)
  • حکمرانی هوشمند (smart governance)

آدرس:ارومیه ارومیه، کیلومتر 5 جاده فرودگاه، جاده فرعی کولق جهاد دانشگاهی