رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با کارآفرینی اجتماعی و کسب و کار اجتماعی در تاریخپنج‌شنبه ۱۷ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

آشنایی با کارآفرینی اجتماعی و کسب و کار اجتماعی

شروع:
پنج‌شنبه ۱۷ دی ۹۴ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۷ دی ۹۴ ۱۲:۰۰
مکان: تهران
موضوع:غیره / غیره
آشنایی با کارآفرینی اجتماعی و کسب و کار اجتماعی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

?***نکته مهم: ظرفیت برنامه تکمیل شد؛?با مکاتبه با?آدرس socialristip@gmail.com?، مشخصات و اطلاعات تماس تان را برای ما بفرستید تا برای برگزاری سمینار بعدی، شما را مطلع کنیم.


?کارآفرینی اجتماعی، یکی از مفاهیم نوظهور در ادبیات مدیریت است. کارآفرین اجتماعی، شخص یا موسسهای است که رویکرد یا راهکاری نوآورانه را برای کمک به حل یک مسئله اجتماعی (مانند فقر، اشتغال اقشار محروم و حاشیه ای، محیط زیست، اعتیاد، مسائل فرهنگی، کارآفرینی روستایی و کودکان کار) در پیش میگیرد. این صورت نوظهور از کارآفرینی، بر خلاف کارآفرینی به شیوه معمول، تنها به دنبال سودآوری اقتصادی نیست و دغدغه و اندیشه اجتماعی در آن حضور پررنگی دارد؛ همان دغدغه هایی که پیگیری و تلاش های منجر به شکل‌گیری سازمانهای مردم تهاد را توجیه می‌کند.?

کسب و کارهای اجتماعی و بنگاه های اجتماعی، اشکال جدیدی از موسسات هستند که از نظر اقتصادی خودگردانند؛ اما هدف ازتشکیل شان، یک هدف اجتماعی است. این شکل جدید از موسسات، ظرفیت های زیادی برای پاسخگویی به نیازهای اجتماعی کشورمان دارند. این سمینار، تلاش خواهد داشت که از طریق طرح مباحث زیر و با مرور مثالها و نمونه هایی از تجارب داخلی و بین المللی، مفاهیم ذکر شده را برای حضار تببین نماید:

?

?

  • ?توسعه پایدار و ضرورت توجه به نوآوری های اجتماعی جهت نیل به آن؛
  • ?آشنایی با مفاهیم کارآفرینی اجتماعی و کسب و کار اجتماعی؛
  • ?نگاهی به تمایزهای بنگاه های اجتماعی با بنگاه های اقتصادی معمولی؛
  • ?نگاهی به تمایزهای بنگاه های اجتماعی با موسسات خیریه؛
  • ?معرفی مزایا و کارکردهای ویژه بنگاه های اجتماعی؛ نگاهی به شیوه های تامین مالی کسب و کارهای اجتماعی؛
  • ?نگاهی ویژه به نمونه های برگزیده ی کارآفرینی اجتماعی در ایران و جهان.

هزینه شرکت در این سمینار، بیست هزارتومان است .البته طبق هماهنگی های صورت گرفته، برای فعالان سمن های مردم نهاد و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تخفیف پنجاه درصدی در نظر گرفته شده است.?از این دو دسته عزیزان خواهشمندیم که تا روز قبل از برگزاری این نشست، مدرک مربوطه را به ایمیل?socialristip@gmail.com ?بفرستند.?(تصویر کارت دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و برای فعالان سازمان های مردم نهاد هر مدرکی که ثابت می کند که در یک سازمان مردم نهاد مشغول به فعالیت هستید)

***نکته مهم: ظرفیت برنامه تکمیل شد؛?با مکاتبه با?آدرس socialristip@gmail.com?، مشخصات و اطلاعات تماس تان را برای ما بفرستید تا برای برگزاری سمینار بعدی، شما را مطلع کنیم.

آدرس:تهران خیابان آزادی-خیابان حبیب اللهی-کوچه قاسمی-50 متر بعد از درب شمالی دانشگاه صنعتی شریف-پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف