رویداد به پایان رسیده است!
همایش ملی دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین در تاریخ چهارشنبه ۲۵ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت ۰۷:۰۰

همایش ملی دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین

 • رایگان
 • شیراز
 • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بسیار مهم


با سلام و عرض ادب خدمت شرکت کنندگان گرامی
زمان برگزاری همایش ملی دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین از 4 مهرماه به 25 مهرماه تغییر یافته
 
لذا از شرکت کنندگان محترم خواهشمندیم برنامه ریزی لازم را جهت شرکت در همایش و ارسال مقالات خود داشته باشند
با تشکر
دبیرخانه همایش ملی دانشجویی علوم خاک وآمایش سرزمین

 

شماره تماس با بخش اجرایی خانم مهندس خسروانی:۰۹۹۱۷۴۶۹۴۶۵

 

ساعات پاسخگویی :۱۰_۱۲ شنبه تا چهارشنبه

 

 

 

تمامی شرکت کنندگان در همایش ملی و دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین باید توجه داشتند باشند که مقالات ارسال شده به این دبیرخانه نباید در همایش ها و کنگره های دیگر به چاپ رسیده باشد.


راهنمای ثبت نام و ارسال مقالات در همایش ملی دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین


راهنمای ثبت نام و ارسال مقالات در همایش ملی دانشجویی علوم خاک و آمایش سرزمین

 

با سلام و احترام خدمت شرکت کننده گرامی:

مطالعه این راهنمای تدوین شده شما را در ثبت نام و ارسال مقالات یاری خواهد داد.

با تشکر

گام اول:

ابتدا عبارت www.evand.com/hamayesh-khak  را در مرورگر گوگل جستجو کنید.

گام دوم :

پس از جستجو وب سایت همایش نشان داده می­شود، در قسمت پایین جزییات گزینه ای تحت عنوان ارسال مقالات به صورت رایگان قبل از داوری وجود دارد ابتدا تعداد مقالات را انتخاب کرده و سپس گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.

گام سوم:

سپس سوالاتی را که با علامت ستاره مشخص شده در صفحه مشخصات شرکت کننده تکمیل کرده و گزینه تایید را انتخاب نمایید.

گام چهارم:

با انجام گام به گام مراحل فوق ثبت نام و ارسال مقالات شما به دبیرخانه انجام خواهد شد و بعد از داوری نتایج به شما اطلاع داده خواهد شد. و شرکت کننده محترم لازم است برای دریافت گواهی ثبت مقاله وجه تعیین شده را پرداخت نمایید.


فرم ارسال مقالات


راهنمای ارسال مقاله:

 • مقالات به صورت فارسی و در 4 صفحه
 • ساختار مقالات شامل عنوان، نام و آدرس نویسندگان، چکیده، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث، نتیجه گیری کلی و منابع می باشد.
 • نام نویسنده عهده دار مکاتبات با علامت (*)بالای نام ارائه دهنده مشخص شود.
 • مقالات ارسالی می تواند تحقیقی یا تحلیلی باشد.
 • پس از اعلام نتایج داوری در سایت همایش، ارائه دهنده ی مقاله می بایست در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نماید در غیر این صورت مقاله پذیرفته شده از لیست مجموعه مقالات همایش حذف شد. لازم به ذکر است مقالات بسته به تاریخ ارسال از تخفیفات متفاوتی بهره مند خواهند شد و مقالاتی که زودتر ارسال می شوند از تخفیف بیشتری برخوردار خواهند شد (توضیحات تکمیلی در بخش ثبت نام قابل مشاهده است).
 • قالب مقالات ارسالی فایلPDF Word

                                                                 

محورهای اصلی همایش


همایش ملی علوم خاک و آمایش سرزمین به وسیله بخش مهندسی علوم خاک دانشگاه شیراز و با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم خاک ایران در 25 مهرماه 97 در مجموعه فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار می شود.

محور های اصلی همایش:

آمایش سرزمین

فرسایش بادی و ریزگردها

فرسایش آبی و رسوب

پیدایش و طبقه بندی خاک

پدومتری و ارزیابی اراضی 

حفاظت خاک

فیزیک خاک

شیمی و آلودگی خاک

حاصلخیزی خاک

بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک

محیط زیست 

سایر موضوعات مرتبط 

 


تاریخ های مهم


تاریخ های مهم

مهلت ارسال مقالات به انضمام تخفیف ۲۰ درصد تا ۴ شهریور ماه تمدید شد 

مهلت ارسال مقالات برای دانشجویان دانشگاه شیراز به انضمام 20 درصد تخفیف تا اخرین مهلت تعیین شده خواهد بود.

مهلت ارسال مقالات بدون تخفیف ۲۰ درصد تا 10 مهرماه تمدید شد

 • برگزاری همایش چهارشنبه 25 مهر ماه 97

راهنمای تدوین مقاله ی کامل


راهنماي تدوين مقاله کامل

(عنوان در 1 يا 2 خط، فونت B Nazanin 18pt  پررنگ)

 

مولف اول1*، مولف دوم2، ... (مولف رابط با * مشخص مي شود، فونت B Nazanin 12pt پررنگ)

1- عنوان و  آدرس کوتاه مؤلف اول، آدرس پست الکترونيکي (B Nazanin 10pt )

2- عنوان و  آدرس کوتاه مؤلف دوم، آدرس پست الکترونيکي (B Nazanin 10pt )

 

 

چكيده (B Nazanin 14pt پررنگ)

هر مقاله بايد داراي يک چكيده 100 تا 150 کلمه­اي باشد که در يک پاراگراف تهيه گرديده، داراي حواشي 35 میلیمتری از لبه­ راست و چپ باشد. اين بخش بايد بصورت مستقل بيانگر موضوع، اهداف، روش تحقيق و خلاصه نتايج مقاله باشد، ولي يک مقدمه تلقي نمي­گردد. از اشاره به مراجع در اين قسمت بايد خودداري شود. فونت اين بخش از نوع (B Nazanin 11pt) مي­باشد. محل قرارگيري عنوان اين بخش در حدود 100 الي 120 میلیمتر از بالاي صفحه است.

 

واژه‌هاي كليدي: حداقل 4 و حداكثر 6 واژه كه با کاما از هم جدا شده باشند و در يك خط قرار گيرند.

*چکیده 100 تا 150 کلمه­اي به زبان انگلیسی نیز باید با فونت (Times New Roman 10pt)، در زیر چکیده فارسی نوشته شده باشد.

 

1- مقدمه (B Nazanin 14pt پررنگ)

اين راهنما به منظور استفاده مولفين مقالات کامل براي نوشتن مقالات فارسي مطابق الگوي استاندارد و واحد اين همایش تهيه شده است. رعايت اين ضوابط براي همه مولفين محترم اجباري است. توجه نماييد که متن حاضر نيز با رعايت همين ضوابط تهيه شده است و مي‌تواند جهت نمونه عملي مورد استفاده قرار گيرد (البته پس از حذف علائم و توضيحات راهنماي اضافي).

برای نگارش مقالات فارسي ضروری است از نرم افزار Word 2007 استفاده شود. كاغذ از نوع A4 تعريف مي‌گردد. از فونت (B Nazanin 12pt) و فاصله خطوط  single در تهيه متن اصلي مقاله استفاده گردد. در تمامي قسمت‌ها در صورت استفاده از كلمات لاتين، از فونت Times New Roman با يك اندازه كوچكتر از فونت فارسي آن قسمت، استفاده شود. متن مقاله بصورت تک ستوني و با حاشيه 35 میلیمتر از بالا و 25 میلیمتر از پايين، چپ و راست تهيه گردد. عنوان هر بخش با فونت (B Nazanin 14pt پررنگ)، با شماره بخش و با فاصله يك خط خالي از بخش قبلي نوشته شود. عنوان زيربخش‌ها با فونت (B Nazanin 12pt پررنگ) و به همان ترتيب نوشته شود. اولین خط همه پاراگراف‌ها 6 میلیمتر فرورفتگی داشته باشد. علايم نگارشي مانند نقطه، كاما و ... به نحو مناسبي مورد استفاده قرار گيرند. از فواصل كوتاه در موارد لازم مثل افعالي كه با «مي» شروع مي‌شوند، استفاده گردد تا مانع از جداشدگي احتمالي كلمه گردد.

 

2- ارسال مقالات

کليه مقالات کامل توسط داوران همایش مورد ارزيابي قرار مي­گيرند. به اين منظور لازم است فايل مقاله، که مطابق با ضوابط اين راهنما تهيه شده است، با فرمت doc و  pdfاز طريق سامانه کاربران در سايت همایش ارسال گردد. دبيرخانه از دريافت مقالاتي كه با اين فرمت تهيه نشده باشند، معذور است. در صورت بروز هر گونه مشکل حین ارسال مقالات مراتب را با دبیرخانه کنفرانس به نشانی ..................در میان گذارید.

چگونگي پذيرش مقاله به اطلاع مولف رابط كه با علامت ستاره در ليست مولفين مشخص شده، خواهد رسيد. با اينحال آخرين وضعيت مقالات از طريق سایت همایش ...........قابل پيگيري مي­باشد. در صورت پذيرش، لازم است مولفين مقاله، اصلاحات خواسته شده داوران را در نسخه نهايي و در مدت زمان خواسته شده اعمال نموده و نسخه نهايي را از طريق سايت همایش ارسال نمايند.

 

3- حداكثر طول مقاله

حداکثر تعداد صفحات مقاله که شامل متن و کليه اجزاء آن نظير شکل‌ها و جداول مي­باشد، 6 صفحه است.

 

4- روابط، اشكال و جداول

4-1- روابط

همه روابط در وسط سطر و با فونتي متناظر با فونت لاتين متن نوشته شوند. براي نام متغيرها چه در روابط و چه در داخل متن از حالت ايتاليك استفاده شود. شماره هر رابطه بصورت ترتيیي و در داخل پارانتز و در منتها اليه سمت راست ذکر گردد. به عنوان نمونه به رابطه زير توجه گردد:

(1)                                                              

که در آن vto  تنش برشی ملات؛ Vtest  نیروی مورد نیاز برای جابه‌جایی آجر؛ σc  تنش ناشی از بار ثقلی در محل آزمایش و Ab  مجموع دو سطح آجر در درز‌‌‌‌‌‌های افقی بالا و پايین است.

 

4-2- اشكال و جداول

کليه اشکال و جداول بايد در داخل متن مقاله و در نزديكترين جاي ممكن از اولين طرح در متن قرار گيرند. قرارگيري اشكال و جداول در وسط سطرها خواهد بود. شکل‌ها بايد از کيفيت کافي برخوردار بوده و واضح و شفاف باشند. حروف، علائم و عناوين بايد به اندازه­اي انتخاب گردند که خوانا و قابل تفکيک باشند. اگر شكل به صورت نمودار مي‌باشد، ذكر كميت مربوط به هر محور و واحد آن در شكل الزامي است.

هر شکل و يا جدول داراي يک شماره ترتيبي مستقل است که حتما بايد در داخل متن به آن ارجاع شده باشد. همچنين هر شکل و جدول داراي عنوان مستقلي است که با فونت (B Nazanin 11pt پررنگ) در زير شکل و بالاي جدول نوشته مي‌شود. اگر شكل يا جدولي نتيجه تحقيق حاضر نبوده و از مرجع خاصي برداشت شده است، بايد شماره مرجع در انتهاي عنوان آن شكل يا جدول در داخل كروشه ذكر شود. يک خط خالي در بالا و پايين هر شکل و يا جدول براي جدا كردن آن از متن الزامي است. به‌عنوان نمونه مي‌توان به جدول 1  رجوع كرد.

 

جدول 1: نمونه يك جدول

رديف

عنوان

تعداد كلمات

1

مقدمه

100

2

مروري بر تحقيقات گذشته

200

3

نتيجه‌گيري

300

 


 

5-واحدها

      سيستم واحدهاي استاندارد SI تنها سيستم قابل قبول طرح مسائل مي­باشد. در شرايط ويژه که بيان مسئله در ساير سيستمها ضروري است، لازم است معادل هاي استاندارد SI آنها نيز ذکر گردند. توجه گردد که واحدها براي مقادير ذکر شده در جداول و يا عناوين محورها در اشکال فراموش نگردند.

 

6- زیرنویس

      در صورت نياز به استفاده از زيرنويس، از فونت (B Nazanin 11pt) استفاده گردد.

 

7- نتيجه‌گيري

هر مقاله بايد با ارائه خلاصه‌اي از تحقيق به جمع­بندي نتايج ارائه شده در مقاله در قالب بخش نتيجه‌گيري در انتهاي متن مقاله بپردازد. پيشنهادهاي احتمالي نيز در اين بخش ارائه مي‌شود.

 

8- قدردانی

      درصورت لزوم، بخش کوتاه تقدير وتشکر می تواند قبل از ارائه فهرست مراجع ذکر گردد.

 

مراجع

بخش مراجع آخرين قسمت مقاله خواهد بود كه به آن شماره عنوان اختصاص داده نمي‌شود. مراجع در اين قسمت به ترتيبي كه در متن به آنها ارجاع داده شده است و شماره‌گذاري شده‌اند، ليست مي‌شوند. اشاره به هر مرجع در داخل متن بايد با ذكر شماره ترتيبي مستقل در داخل كروشه انجام يافته باشد. فونت مورد استفاده براي مراجع فارسي (B Nazanin 11pt) و براي مراجع انگليسي مثل ساير قسمت‌هاي مقاله با يك اندازه كمتر (Times New Roman 10pt) خواهد بود. بعد از ذكر مشخصات هر مرجع (6pt) فاصله با مرجع بعدي الزامي است. مشخصات هر مرجع بايد به صورت كامل و استاندارد مطابق نمونه‌هاي زير ارائه شود.

[1] Dicleli M, Bruneau M. Seismic performance of single-span simply supported and continuous slab-on-girder steel highway bridges. Journal of Structural Engineering, ASCE; 121(10): 1497-1506, 1995.

[2] AASHTO. LRFD bridge design specifications (4th ed.). Washington (DC): American Association of State Highway and Transportation Officials; 2007.

 

[3] Chopra AK. Dynamics of structures: Theory and applications to earthquake engineering (2nd ed.), Prentice Hall, Englewood Cliffs, 2001.

[4] مقدم، ح. طرح لرزه‌اي ساختمان‌هاي آجري، موسسه انتشارات علمي دانشگاه صنعتي شريف، 1373.

[5] تقی زاده ، م. مبانی نظری معماری و شهرسازی اسلامی، انتشارات راهیان،1385.

[6] بحرینی، س. مبانی طراحی شهری، انتشارات دانشگاه تهران، 1377.

[7] آيين‌نامه طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله (استاندارد 2800)، ويرايش سوم، مركز تحقيقات ساختمان و مسكن، وزارت مسكن و شهرسازي، 1384.

[8] فیوض، ع. مطالعه خصوصیات دینامیکی کندوهای بتنی با روش ارتعاشات محیطی، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه شیراز، شیراز، 1369.

[9] رحيم‌زاده، ف.، باقري، س. بررسي رفتار ديناميكي مخازن روزميني انعطاف‌پذير، چهارمين كنفرانس بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله، تهران، 1382.

[10] Computers and Structures, Inc. SAP2000, version 7.4, Integrated structural analysis and design software. Berkeley, CA; 2000.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
تلاوت قرآن کریم۸۸:۰۵
سرود جمهوری اسلامی۸:۰۵۸:۱۰
خوش آمدگویی و سخنرانی جناب آقای دکتر باقرنژاد ریاست محترم همایش۸:۱۰۸:۲۰
سخنرانی جناب آقای دکتر قاسمی دبیر علمی همایش۸:۲۰۸:۳۵
سخنرانی ریاست محترم دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز ۸:۳۵۸:۵۰
سخنرانی سرکار خانم دکتر البرزی رئیس محترم مرکز حمایت از فعالیت های علمی دانشگاه شیراز ۸:۵۰۹:۰۰
ارائه مقالات شفاهی۹:۰۰۱۰:۳۰
استراحت و پذیرایی۱۰:۳۰۱۱:۰۰
ارائه مقالات شفاهی۱۱:۰۰۱۲:۳۰
نماز و ناهار۱۲:۳۰ ۱۳:۳۰
بازدید از مقالات پوستری ۱۳:۳۰۱۵:۰۰
نشست علمی ۱۵:۰۰۱۶:۳۰
استراحت و پذیرایی۱۶:۳۰۱۷:۰۰
اختتامیه و معرفی مقالات برتر ۱۷:۰۰۱۹:۰۰
بازدید از امکان زیارتی و گردشگری شیراز۱۹:۰۰۲۱:۰۰

آدرس دبیرخانه


شیراز -باجگاه-دانشکده ی کشاورزی دانشگاه شیراز - بخش علوم ومهندسی خاک -طبقه دوم 

راه ارتباطی با مسؤل کمیته علمی مهندس صدری

hamayeshekhak.shirazu97@gmail.com

برگزارکنندگان

دکتر مجید باقر نژاد
دکتر مجید باقر نژاد
رئیس همایش
دکتر سید علی اکبر موسوی
دکتر سید علی اکبر موسوی
دبیر اجرایی همایش
دکتر رضا قاسمی
دکتر رضا قاسمی
دبیر علمی همایش
مهندس نیلوفر صدری
مهندس نیلوفر صدری
مسئول کمیته علمی-دانشجویی/مدیریت منابع خاک
مهندس زهرا زیبایی
مهندس زهرا زیبایی
مسئول کمیته علمی-دانشجویی/ زیست فناوری و حاصلخیزی خاک
 مهندس پگاه خسروانی
مهندس پگاه خسروانی
مسئول کمیته اجرایی-دانشجویی
مهندس حبیب رجبیان
مهندس حبیب رجبیان
کادر اجرایی
مهندس عماد فرزانگان
مهندس عماد فرزانگان
کادر اجرایی
مهندس فرشته کهوری نسب
مهندس فرشته کهوری نسب
کادر اجرایی

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از خوابگاه و مهمانسرا وجود دارد؟
بلی، با ثبت نام و پرداخت هزینه یک شب قبل و یک شب پس از همایش امکان اسکان وجود دارد.
آیا امکان ثبت نام غیر حضوری وجود دارد؟
بلی، افرادی که موفق به حضور نشوند می توانند از طریق سایت مقاله خود را به صورت آنلاین ارائه و گواهی مربوط را دریافت نمایند.
آیا امکان ارسال بیش از سه مقاله وجود دارد؟
بلی، هر شرکت کننده می تواند حداکثر تا 5 مقاله با نام کاربری خود ارسال نماید.

شیراز


شیراز مركز استان فارس در جنوب ‌غربی ایران قرار دارد. شیراز با جمعیت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر و به عنوان پنجمین شهر پر جمعيت ایران در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا و در دامنه‌های رشته‌کوه های زاگرس واقع شده است. 

شيراز پر افتخار جلوه گاه با شكوه خداوندي و منور به حضور امام زادگان جلیل القدر الهي فرزندان امام موسي کاظم (ع) است. شيراز شهر راز و نياز، شهر عشق و هنر، مهد انديشه هاي عارفانه و عاشقانه است. شيراز شهر فارسيان پاك و مهربان و باصفا است، شيراز قبله گاه مومنان با خداست. شيراز جنّت مكان ملقب به القاب شريف و زيبای دارالفضل، دارالسلام، دارالملك، دارالعلم و دارالولايه از اين نمونه است.

بر اساس نوشتارهاي الواح گلي كشف شده در تخت جمشيد نام شيراز با واژه هاي "تي رازي ايش" و "شي رازي ايش" ذكر شده است كه نشان از قدمت اين شهر با عظمت در دوره هاي پيش از اسلام دارد ( متن دو خشت شماره 42 و 60 ).

 شير در فارسي اوستايي به معني شهر است و راز در زبان به معني اسرار مي باشد. بر حسب اصول دستوري چون دو حرف هم جنس كنار هم واقع شوند يكي حذف شده و شيرراز  به شيراز به معني شهر راز تبدیل می شود. آثار باستانی شیراز


آثار باستاني و ديدني شيراز :

- بارگاه منور و مطهر حضرت شاه چراغ (ع)

- بارگاه منور و مطهر حضرت سید علاالدین حسین (ع)

- دروازه قرآن

-  باغ گیاهشناسی ارم

- موزه تاریخ طبیعی

- آرامگاه خواجوي كرماني

 - آرامگاه حافظ

-  آرامگاه سعدي

-  گهواره ديد

-  چاه مرتاض علي

-  مجموعه زندیه شامل ارگ كريمخاني، حمام وکیل، بازار وکیل و ...

-  نارنجستان قوام

-  تخت جمشيد

-  پاسارگاد

- نقش رستمسایر


سایر اطلاعات متعاقبا اعلام میگردد.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

برگزار‌کننده

آواتار

دانشگاه شیراز

بخش علوم خاک

رویداد های برگزارشده۱
 • شروع: چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت ۰۷:۰۰
 • پایان: چهارشنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۵:۰۰

آدرس: شیراز دانشگاه شیراز