رویداد به پایان رسیده است!
مسابقه سخنرانی تریبون در تاریخ شنبه ۱۵ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۸ اسفند

خلق اثر مکتوب

 • تهران
 • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارنفیسه حکمت
شنبه ۲ فروردین

کمپ نوروزی آیلتس

 • تهران
 • رایگان
آواتارLinguHub

مسابقه سخنرانی تریبون

شروع:
یک‌شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
شنبه ۱۵ تیر ۹۸ ۲۳:۵۹
مسابقه سخنرانی تریبون
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات اولیه


مسابقه سخنرانی تریبون که دو سال اول آن در دانشگاه صنعتی شریف و با عنوان «مسابقه سخنرانی شریف» اجرا شد، در سال‌های اخیر به صورت سراسری با حدود 1000 نفر شرکت‌کننده اجرا می‌شود و مرحله فینال مسابقه هر ساله در یکی از دانشگاه‌های شریف، تهران و امیرکبیر  و در تالاری مملو از جمعیت (با میانگین 700 تماشاگر) برگزار می‌گردد.

امسال نیز در مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقه سخنرانی تریبون، مانند سال‌های گذشته، صدها نفر از سراسر کشور گرد هم می‌آیند تا مهارت سخنوری خود را در مقابل داوران و اساتید بنام و حرفه‌ای این رشته، محک بزنند.

مسابقه سخنرانی تریبون


مراحل مسابقه سخنرانی


 1. ثبت نام در مسابقه
 2. مرحله اول مسابقه
 3. مرحله نیمه نهایی مسابقه
 4. معرفی 98 سخنران برتر ایران
 5. مرحله فینال مسابقه

که در ادامه درباره هر یک از این مراحل توضیحاتی ارائه می‌گردد.


ثبت‌نام در مسابقه


برای شرکت در مسابقه سخنرانی تریبون می‌توانید با پرداخت 88 هزار تومان در همین صفحه بلیت مسابقه را تهیه نمایید.

با خرید این بلیت علاوه بر شرکت در مراحل مسابقه سخنرانی،  در کارگاه آموزش و ارزیابی سخنوری نیز ثبت نام می‌شوید.

توضیح مهم اینکه در سایر مراحل مسابقه هزینه دیگری از شما دریافت نخواهد شد.

مسابقه سخنرانی تریبون 98


مرحله اول مسابقه


پس از ثبت‌نام از سوی دبیرخانه مسابقه در بازه زمانی 25 خرداد تا 20 تیر برای هماهنگی با شرکت‌کنندگان گرامی تماس گرفته می‌شود تا در یکی از کارگاه‌های آموزش و ارزیابی شرکت نمایند. در این سری کارگاه‌ها که به صورت گروه‌های 35 نفره برگزار می‌گردد، تمامی شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت رایگان حضور یابند، نکات مهم سخنوری و فن بیان را از مربیان (منتورهای) مسابقه بیاموزند، در مقابل دیگران چند دقیقه سخنرانی کنند و اشتباهات و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند.

 • نکته مهم 1: این مرحله حذفی نمی‌باشد و هدف از برگزاری آن، آشنایی شرکت‌کنندگان با نقاط ضعف و قوت خود می‌باشد.
 • نکته مهم 2: این کارگاه‌ها با محتوای مشابه در 40 گروه و بازه زمانی مختلف در تیر ماه برگزار می‌شود تا شرکت‌کنندگان بتوانند برای حضور در یکی از زمان‌های تعیین شده وقت خود را تنظیم نمایند.
 • نکته مهم 3: حضور در این کارگاه‌ها اجباری نبوده و عدم شرکت موجب حذف نمی‌شود؛ اما به شرکت‌کنندگان توصیه می‌شود، زیرا فواید زیادی برای آنان خواهد داشت.
 • نکته مهم 4: پس از ثبت‌نام در مسابقه و پرداخت هزینه، امکان انصراف و استرداد وجه وجود ندارد. 

مرحله نیمه‌نهایی مسابقه


شرکت‌کنندگان مسابقه در مرحله نیمه نهایی می‌بایست سخنرانی اصلی خود را با موضوع آزاد (ولی مجاز 😉) آماده نموده و به مدت 5 الی 7 دقیقه ارائه نمایند. مرحله نیمه‌نهایی ملاک ارزیابی اصلی و داوری برای انتخاب فینالیست‌های تریبون 98 خواهد بود.

 • این مرحله برای هر فرد تنها یک بار انجام می‌شود و امکان تکرار وجود ندارد؛ بنابراین پیش از روز ارائه به خوبی تمرین کنید.
 • استفاده از اسلاید در هنگام سخنرانی امتیاز خواهد داشت و در صورت نداشتن آن افراد امتیاز این بخش را از دست می‌دهند.
 • دوستانی که نمی‌توانند برای شرکت در این مرحله به تهران بیایند، تنها با بیان مشکل قابل قبول و هماهنگی با مسئولین مربوط می‌توانند اقدام به ارسال کلیپ نمایند.
 • از آنجا که مدیریت زمان سخنرانی برای یک سخنران حرفه‌ای الزامیست، زمان ارائه نیمه‌نهایی بین 5 الی 7 دقیقه می‌باشد و تمامی شرکت کنندگان می‌بایست حتماً در این محدوده زمانی سخنرانی نمایند و خروج از این محدوده با کسر شدید امتیاز و احتمال حذف همراه خواهد بود.
 • قبل از مرحله نیمه نهایی شرکت‌کنندگان در صورت تمایل می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی سخنوری و فن بیان که به وسیله اساتید دانشگاه‌های شریف و امیرکبیر و اساتید بنام سخنرانی کشور، برگزار می‌شود، شرکت نمایند. این کارگاه‌ها در چند گروه مختلف از نظر زمانی برگزار می‌شود. (اطلاعات بیشتر: درباره دوره‌های آموزشی)
 • حضور در این کلاس‌ها هیچ تاثیری در داوری مسابقه ندارد و هدف اصلی آن، آموزش دانش لازم به افرادی است که استعداد سخنرانی دارند. لازم به ذکر است دبیرخانه مسابقه سخنرانی این کارگاه‌ها را بنا به تقاضای شرکت‌کنندگان سال‌های گذشته برگزار می‌کند و قیمت این دوره‌ها بسیار بسیار کمتر از دوره‌های مشابه بوده و غالب هزینه آن به وسیله حامیان مسابقه سخنرانی تامین می‌گردد.
 • زمان مرحله نیمه‌نهایی با افراد هماهنگ می‌شود و در بازه زمانی 11 مرداد تا 3 شهریور خواهد بود. شرکت‌کنندگان در زمان حضور در کارگاه‌های آموزش و ارزیابی، زمان تست نیمه‌نهایی خود را مشخص می‌نمایند 

معرفی 98 سخنران برتر ایران


پس از ارزیابی دقیق سخنرانی مرحله نیمه‌نهایی شرکت‌کنندگان به وسیله هیأت داوران مسابقه، 98 سخنران برتر سال 98 کشور انتخاب می‌شوند و اسامی آن‌ها در روز دوشنبه 25 شهریور 98 از سوی دبیرخانه مسابقه اعلام می‌گردد.

 • داوری این مرحله به دقت انجام می‌شود، با این حال پس از اعلام نتایج، کسانی که به نتیجه معترض هستند، می‌توانند از روز 25 تا 31 شهریور اعتراض خود را به دبیرخانه مسابقه اعلام دارند تا ویدئوی سخنرانی آن‌ها دوباره بررسی شود. بدیهیست پس از مهلت داده شده، اعتراضی به داوری مسابقه وارد نخواهد بود.
 • اعلام نتایج نهایی 98 سخنران برتر در روز 3 مهر ماه انجام خواهد شد و فینالیست‌های تریبون 98 از میان این 98 سخنران برتر خواهند بود ولی همه این نفرات می‌بایست خود را برای روز فینال آماده کنند، زیرا اسامی 10 فینالیست بزرگسال و 5 فینالیست دانش‌آموز تا روز فینال در حال بررسی بوده و مشخص نخواهد شد. 
 • داوری این مرحله به دلیل حساسیت و نزدیک بودن امتیازات، بر اساس تجمیع آرای گروه کثیری از داوران انجام خواهد شد؛ بدین صورت که پس از اعلام نهایی 98 سخنران برتر، ویدئوی سخنرانی نیمه‌نهایی آن‌ها در بازه زمانی 3 تا 24 مهر به وسیله هیئت داوران متشکل از اساتید حوزه سخنوری با دقت بررسی شده و اسامی فینالیست‌ها در روز فینال اعلام می‌شود.
 • همزمان با داوری ویدئوی 98 سخنران برتر در فاصله 3 تا 24 مهر ماه، برای آن‌ها دوره‌های آموزشی جداگانه‌ای طراحی شده و برگزار می‌شود؛ تا مهارت این افراد فارغ از نتیجه نهایی مسابقه افزایش یابد و همچنین با مراحل و فضای فینال مسابقه سخنرانی بیشتر آشنا شوند.

فینال مسابقه سخنرانی


مرحله‌ی نهایی (فینال)، رقابت بین 10 نفر برگزیده بخش بزرگسالان و 5 نفر برگزیده‌ی بخش دانش‌آموزی از سخنرانی مرحله نیمه‌نهایی است و 3 نفر برتر هر بخش به عنوان رتبه‌های برتر معرفی خواهند شد.

 • برای مرحله نهایی تمامی 98 نفر سخنران برتر می‌بایست یک ارائه 4 دقیقه و 30 ثانیه‌ای آماده کنند تا در صورت انتخاب به عنوان فینالیست، روی سن حاضر شوند و در برابر جمعیت تماشاگران و داوران سخنرانی خود را ارائه دهند. همچنین در مراحل بعدی افراد با بخش هایی روبرو می‌شوند که از قبل انتظارش را نخواهند داشت. برای مثال یکی از این بخش ها صحبت کردن به صورت بداهه در برابر اسلایدهایی است که برای وی پخش‌می شوند و شخص مورد نظر هیچ اطلاع قبلی از آن اسلایدها ندارد…
 • مرحله نهایی در مهرماه سال 98 و در تالاری مملو از جمعیت برگزار خواهد شد.
 • این مرحله بنا به سنت چند ساله مسابقه، در حضور داوران و اساتید بنام حوزه سخنرانی و اجرا برگزار خواهد شد.
 • از نکات جذاب مرحله نهایی، تاثیر رای حاضرین و تماشاگران در کنار رای داوران برای انتخاب نفرات برتر خواهد بود.

جوایز مسابقه


 • اعطای لوح افتخار به افراد راه یافته به مرحله نهایی مسابقه سخنرانی
 • تندیس مسابقه سخنرانی تریبون برای سه نفر برتر
 • جوایز نفیس نقدی و غیرنقدی برای نفرات برگزیده
 • معرفی افراد برگزیده به شرکت هایی که نیاز به نیروی انسانی توانا دارند. (نمایندگانی از شرکت های مذکور در روز نهایی مسابقه، حضور خواهند داشت)
 • جایزه نقدی ویژه برای 3 نفر برتر بخش بزرگسال و دانش آموزی

داوران مسابقه تریبون تا کنون

رامبد جوان
رامبد جوان
عادل فردوسی پور
عادل فردوسی پور
رضا رشیدپور
رضا رشیدپور
محمدرضا شهیدی فرد
محمدرضا شهیدی فرد
نیما کرمی
نیما کرمی
دکتر محمود احمدی
دکتر محمود احمدی
دکتر علینقی مشایخی
دکتر علینقی مشایخی
دکتر احمد حلت
دکتر احمد حلت
محمدرضا شعبانعلی
محمدرضا شعبانعلی
دکتر علیرضا آزمندیان
دکتر علیرضا آزمندیان
دکتر یحیی علوی
دکتر یحیی علوی
منصور ضابطیان
منصور ضابطیان
امیر کربلایی زاده
امیر کربلایی زاده
فرزانه سادات معصومیان
فرزانه سادات معصومیان
دکتر علی محمد بیدارمغز
دکتر علی محمد بیدارمغز
دکتر علیرضا شیری
دکتر علیرضا شیری
محمدپیام بهرامپور
محمدپیام بهرامپور
جمال قمری
جمال قمری
علیرضا سخنوران
علیرضا سخنوران
مهدی صادقلو
مهدی صادقلو