کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
حضور در دوره
۶ آذر
۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
حضور در دوره (ثبت‌نام تا ۳۰ آبان)
۲۰ درصد تخفیف برای ثبت‌نام تا دوشنبه ۳۰ آبان
۳۰ آبان
۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان

درباره‌ی دوره (حضوری)

Splunk سامانه‌ای است که با هدف جستجو، نظارت، مصورسازی و تجزیه و تحلیل داده‌های ماشین به صورت «در لحظه»، کاربرد دارد. به عبارت دیگر این فناوری، ابزاری برای مدیریت لاگ و تجزیه و تحلیل آن در مقیاس بالا است. شما با استفاده از این سامانه می‌توانید حجم بالایی از داده‌های تولید شده توسط تجهیزات و نرم‌افزارهای مختلف را به صورت مرکزی، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که سامانه‌ی Splunk (یا به طور دقیق‌تر Splunk Enterprise) علیرغم قابلیت‌های بالایی که دارد، به تنهایی نمی‌تواند به عنوان یک SIEM در سازمان استفاده شود. در واقع برای تبدیل شدن این سامانه به یک SIEM قدرتمند، لازم است تا افزونه‌ی Splunk Enterprise Security (یا به طور خلاصه Splunk ES) بر روی آن نصب و راه‌اندازی شود.

Splunk ES قابلیت‌ها و فرآیندهای متعددی را به سامانه‌ی Splunk‌ اضافه می‌کند که به شما امکان شناسایی و مدیریت رخدادهای مختلف را می‌دهد. همچنین قابلیت یکپارچه شدن با ماژول تحلیل رفتار کاربر (UBA) با بهره‌گیری از فناوری یادگیری ماشین، ماژول Phantom که به شما امکان خودکارسازی بسیاری از فرآیندهای مدیریت رخداد را می‌دهد و ده‌ها افزونه‌ی دیگر را دارد که همین امر آن را به یکی از برترین SIEMهای دنیا تبدیل کرده است. استفاده از این قابلیت‌ها در کنار متخصصین امنیت سایبری، دارایی‌های اطلاعاتی سازمان شما را در برابر بسیاری از تهدیدات سایبری پیشرفته محافظت خواهد کرد.

این دوره به آموزش پیکربندی، راهبری و Tune ‌کردن سامانه‌ی Splunk ES پرداخته و شیوه‌ی بهره‌برداری بهینه از این فناوری در زیرساخت‌ سازمان‌های بزرگ، به صورت کاربردی و عملی آموزش داده خواهد شد. از مهم‌ترین موضوعاتی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود می‌توان به بررسی ساختار Splunk ES، پایش امنیت و رخدادها، پیکربندی Alert بر اساس مخاطرات سازمان، کار با داشبوردهای امنیتی و در نهایت هوشمندی تهدیدات، هوشمندی زیرساخت وب، هوشمندی رفتار کاربران و هوشمندی در پروتکل‌های زیرساخت شبکه‌ی سازمان، اشاره کرد.

مدت زمان دوره

مدت زمان این دوره ۲۱ ساعت است که طی ۷ جلسه‌ی ۳ ساعته، دوشنبه و چهارشنبه‌ی هر هفته از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰، به صورت حضوری در آکادمی راوین برگزار خواهد شد. شروع این دوره از روز دوشنبه ۷ آذر ماه خواهد بود.

تخفیف ثبت‌نام زودهنگام

۲۰ درصد تخفیف برای ثبت‌نام تا ۳۰ آبان برای حضور در این دوره در نظر گرفته شده است که بلیط ثبت‌نام زودهنگام، بدون نیاز به وارد کردن کد تخفیف، در پلتفرم ایوند تعریف شده است.
 

گواهینامه‌ی دوره

برای دریافت گواهینامه‌ی این دوره، ده روز پس از جلسه‌ی پایانی، آزمونی برگزار خواهد شد که با قبولی در این آزمون، امکان صدور گواهینامه‌ی دوره برای شما را خواهیم داشت. حضور در آزمون پایانی و دریافت گواهینامه‌ی دوره برای شرکت‌کنندگان اختیاری است.

هزینه‌ی شرکت در آزمون پایانی: ۳۰ هزارتومان
هزینه‌ی چاپ و صدور گواهینامه‌ی دوره: ۵۰ هزارتومان

این دوره به چه افرادی توصیه می‌شود؟

کارشناسان مراکز SOC
مهندسین امنیت شبکه و زیرساخت
تحلیل‌گران امنیت سایبری
مشاورین امنیت سایبری
کارشناسان Digital Forensic
کارشناسان شکار تهدیدات سایبری

برای حضور در این دوره چه دانش‌هایی باید داشته باشم؟

آشنایی با مفاهیم حملات سایبری
آشنایی با مفاهیم و تعاریف تحلیل وقایع و لاگ
آشنایی با Splunk Enterprise

 

برای اطلاع از سرفصل‌های این دوره، به لینک زیر مراجعه کنید:

https://ravinacademy.com/course/splunk-enterprise-security-es/

برگزارکننده

مدرس

۱۸۶۲
دنبال کننده
۱۰۶
کل رویدادها
۱۲
رویداد فعال

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غیر ایرانی تدریس می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق پست الکترونیک info@ravinacademy.com...

بیشتر از ۱۸۰ نفر (۸۰%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

آدرس

تهران تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان سلیمان خاطر، پلاک ۱۰۵

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

Network & Protocols Fundamentals

 • آنلاین
 • از ۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • آکادمی راوین
یک‌شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

دوره تخصصی آنلاین متاورس و خلق ارزش

 • آنلاین
 • رایگان
 • محمد عبدالله زاده
یک‌شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

آموزش مبتدی تا حرفه ای طراحی ۳ بعدی

 • آنلاین
 • از ۷۵۰,۰۰۰ تومان
 • رضا حریرچیان
یک‌شنبه ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

مبانی بازاریابی محتوایی

 • آنلاین
 • رایگان
 • آکادمی زرین