دومین کنفرانس بین المللی استارتاپ جاده ابریشم

شروع:
پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ ۱۹:۰۰
دومین کنفرانس بین المللی استارتاپ جاده ابریشم
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

دومین رویداد بین المللی "استارتاپ جاده ابریشم" در تاریخ 12 و 13 اردیبهشت در تهران برگزار خواهد شد. در این رویداد شاهد ارائه 8 استارتاپ منتخب از 5 شهر ایران خواهیم بود. همچنین این برنامه 2 روزه شامل سخنرانی های تخصصی توسط کارآفرینان ایرانی و بین المللی، پنل های تخصصی کارآفرینی با موضوعات روز دنیای استارتاپی و شبکه سازی  اکوسیستم استارتاپی خواهد بود.

 

 

دورمین دوره رویداد استارتاپ جاده ابریشم در یک نگاه (16 مرداد 97  الی 12 اردیبهشت 98)

 

استارتاپ جاده ابریشم

استارتاپ جاده ابریشم در نوع خود نخستین رویداد معرفی کننده استارتاپ های ایرانی به جامعه کارآفرینی ایران و جهان است که با هدف آشنایی با برترین شرکت های نوآور و نوپا موجود در کشور و همچنین  تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی آسان تر به تجربیات موفق در سطح بین المللی و جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.

 این برنامه که به زبان انگلیسی برگزار می شود  از دو قسمت اصلی «تور استارتاپی» و «رویداد فینال» تشکیل شده که با فاصله ای چند ماهه از یکدیگر برگزار می شوند. در این فاصله (حدود شش ماهه) نیز استارتاپ های برگزیده در «برنامه شتابدهی آنلاین» با حضور بیش از 30 منتور مطرح ایرانی و بینالمللی شرکت می کنند و در حوزه های مختلف استارتاپ های خود را رشد می دهند.

تور استارتاپی (مهر ماه 97):

دومین مرحله تور استارتاپی جاده ابریشم از تاریخ 21 الی 30 مهرماه 1397 در پنج شهر کرمان - شیراز - مشهد- تبریز و تهران برگزار شد. تیم اسـتارتاپ جاده ابریشــم شامل  مجموعه ای از فعالان زیسـت بوم استارتاپی ایران و اروپا به این پنج سفر کردند و با اکوسیستم کارآفرینی این مناطق دیدار داشتند. در هر شهر، استارتاپ های منتخب کار خود را به سرمایه گذاران و کارشناسان حاضر ارائه دادند و با سایر استارتاپ های شهر خود به رقابت پرداختند. در این رقابت 8 استارتاپ از مجموع 50 استارتاپ منتخب کل ایران به شرح زیر انتخاب شدند و به رویداد فینال راه یافتند.کسب اطلاعات بیشتر و تماشای فیلم مستند تور استارتاپی 97.

 

 

رویداد نهایی استارتاپ جاده ابریشم(12 و 13 اردیبهشت 98):

این مرحله در قالب رویدادی متفاوت طی دو روز در تاریخ 12 و 13 اردیبهشت ماه 98 در تهران برگزار خواهد شد. در این رویداد علاوه بر رقابت 8 استارتاپ فینالیست برنامه های تخصصی دیگری برای مخاطبین رویداد به شرح زیر برگزار خواهد شد:

 

  • سخنرانی ها:  سخنرانی های کلیدی توسط متخصصان و کارآفرینان برتر ایرانی و بین المللی در حوزه های مختلف کارآفرینی در این دو روز برگزار خواهد شد. سخنرانی های سال گذشته در اولین فینال جاده ابریشم را از اینجا مشاهده کنید.

 

  • پنل ها: در این دو روز 7 پنل با موضوعات روز کارآفرینی و بررسی چالش های کارآفرینان برگزار خواهد و افراد صاحب نظر حوزه های مختلف به گفتگو با یکدیگر می پردازند و تجربیات خود را با شرکت کنندگان به اشتراگ می گذارند. پنل های سال گذشته در اولین فینال جاده ابریشم را از اینجا مشاهده کنید.

 

  • شبکه سازی : یکی از مهم ترین اهداف ما در رویداد استارتاپ جاده ابریشم برقراری ارتباط میان اکوسیستم کارآفرینی ایران بصورت ملی و فراملی می باشد. این برنامه در زمان های شبکه سازی و صبحانه و ناهار برنامه ریزی شده است و با حضور فعالین اکوسیستم استارتاپی ایران که از اقصی نقاط کشور به این رویداد دعوت شده اند فراهم می شود.

 

  • صندلی داغ: در این قسمت از برنامه گفتگو های دو نفره با چند کارآفرین منتخب ایرانی در قالب صندلی داغ برنامه ریزی شده است که به گفتگو بررسی تجربیات آنها می پردازیم.

 

 

*استارتاپ جاده ابریشم رویدادی داوطلبانه است که توسط کارآفرینان برای کارآفرینان برگزار می شود، اگر تمایل دارید در این رویداد بصورت داوطلب فعالیت کنید با تیم برگزاری ما در ارتباط باشید، منتظرتان هستیم*

سخنرانان

علیرضا صادقیان

علیرضا صادقیان

هم بنیانگذار و مدیر هلدینگ کسب و کار‌های جسورانه اینترنتی ایران(iiVentures)

علیرضا صادقیان هم بنیانگذار هلدینگ کسب و کار‌های جسورانه اینترنتی ایران(iiVentures) است که شامل نت برگ , چیلیوری , tik8 , سر میز و دکتر دکتر است. این مجموعه به میلیون ها ایرانی در حال سرویس دهی می باشد.

ژوبین علاقبند

ژوبین علاقبند

مدیر عامل اسنپ

زانیار کمانگر

زانیار کمانگر

بنیانگذار گریفون کپیتال

کیان زندیه

کیان زندیه

مدیر عامل Sergion Capital

حمیدرضا احمدی

حمیدرضا احمدی

بنیانگذار و مدیر عامل ایوند

نازنین دانشور

نازنین دانشور

هم بنیانگذار و مدیر عامل تخفیفان

نازنین بنیان گذار و مدیر عامل شرکت تخفیفان، اولین وبسایت خرید گروهی و تخفیفی ایران است. علاوه بر این، نازنین همچنین بنیان گذار ترنیان، یک وبسایت و اپلیکیشن موبایل برای نظر نویسی و نقد و انتقادات مخاطبان از محصولات داخلی است. جدا از نقش حرفه ای خود، نازنین یک حامی فعال در جنبش استارتاپ های ایرانی است، و با قاطعیت رهبری کردن و مدیریت را بین زنان تشویق می کند.

فرهاد هدایتی

فرهاد هدایتی

هم بنیانگذار و مدیر عامل تسکولو

فرهاد هدایتی فرد، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت Taskulu است. فرهاد در سن 21 سالگی اولین استارتاپ خود را راه‌اندازی کرده، سازنده‌ی چندین ماژول متن باز دروپال بوده و با MongoDB Inc, RetailCloud, MyCommerce, AllDealsAsia AEG Enterntainment و دیگر شرکت‌های بین‌المللی در چند سال اخیر همکاری کرده است.

رضا غیابی

رضا غیابی

مدیر عامل شرکت فرصت آفرین

رضا غیابی, فرصت آفرین, برگزارکننده رویداد تدکس تهران و مدیرعامل موسسه فرصت آفرین

امیر علی مهاجر

امیر علی مهاجر

مدیر عامل اسنپ تریپ هتل

⁣⁣امیرعلی مهاجر مدیر بخش هتل‌های اسنپ‌تریپ می باشد. او سابقا هم‌بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ Forefront, مارکت پلیس مشاوران مدیریت فریلنسر در لندن بوده است.
همچنین به عنوان مشاور استراتژی در Monitor Deloitte در لندن و دبی فعالیت کرده است.
تخصص او در حوزه‌های مسافرت و توریسم، استراتژی، فروش Saas ها و طراحی کسب‌وکار می‌باشد.

مصطفی امیری

مصطفی امیری

هم بنیانگذار و مدیر عامل زرین پال

مهدی نایبی

مهدی نایبی

هم بنیانگذار و مدیر عامل الوپیک

علی کشفی

علی کشفی

بنیانگذار فلایتیو

مهشاد سبحانی

مهشاد سبحانی

بنیانگذار و مدیر عامل ایده هاب

David Bakker

David Bakker

هم بنیانگذار Maakplek

Mark Meinema

Mark Meinema

مشاور کارآفرینان در ارائه

Gilles Mautin

Gilles Mautin

"Dean at The Cantillon Institute for Entrepreneurship "

Gilles is an entrepreneur and an intrapreneur. He was instrumental in the creation of over 100 businesses, started some ventures himself, and created and developed numerous opportunities within both small and large innovative companies.

Hovhannes Yeritsyan

Hovhannes Yeritsyan

مدیر توسعه کسب و کار در Seaside Startup Summit

منتوری با تجربه است که تجربه کار کردن در صنعت آموزش عالی ارمنستان، استونی و آمریکا را دارد و در مدیریت نوآوری و توسعه کسب و کار مهارت بسیاری دارد.
او دکترای خود را در رشته فلسفه با تمرکز بر مدیریت نوآوری دریافت کرده است و اکنون به عنوان مدیر توسعه کسب و کار هلدینگ
Seaside Startup Summit
فعالیت می‌کنید. او همچنین هم‌بنیان‌گذار پروژه
Nation In Action
است که پلتفرمی غیر رسمی برای یادگیری، کارآفرینی و توسعه حرفه‌ای در جوانان است.

Karl	Krochmal

Karl Krochmal

بنیانگذار و مدیر عامل Krohmal Consulting Group

Neda Aldihany

Neda Aldihany

بنیانگذار و مدیر عامل Brilliant Lab

Alina Gratschner

Alina Gratschner

بنیانگذار Xmind/io

Magda Posluszny

Magda Posluszny

مدیر سرمایه گذاری در SpeedInvest

Kevin  Soltani

Kevin Soltani

مدیر عامل GIMA Group, Inc

عطا خلیلی

عطا خلیلی

هم بنیانگذار اتاقک

عطا فعالیت خود در حوزه استارت‌آپ‌ها را از سال ۲۰۰۲ با راه‌اندازی سرویس پرشین‌بلاگ به‌عنوان اولین سرویس وبلاگ برای فارسی زبانان آغاز کرد. پس از آن در سال ۲۰۱۱ استارت‌آپ دیگری به نام ارانیکو با موضوع اقتصاد و بازرگانی راه‌اندازی کرد. در ۲۰۱۶ نیز تولگرام که یک سرویس مدیریت شبکه‌های اجتماعی است را راه‌اندازی کرد و هم‌اکنون نیز به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار و مدیر محصول اتاقک (از ۲۰۱۷) که یک سرویس اجاره محل اقامت در سفر است فعالیت می‌کند.

Reza  Sayah

Reza Sayah

بنیانگذار راویان

مهدی صدری

مهدی صدری

Data Scientist

Mehdi Sadri, a proven and experienced technical expert in data science, machine learning, information retrieval and research, is focused on designing and developing the data pipelines, machine learning and data science capabilities. Sadri transitioned from academia to industry as a Machine Learning Engineer at eBay in 2017, where he worked with different teams across several platforms to integrate machine learning and information retrieval algorithms throughout the e-commerce search organization. After which, he worked as a Lead Data Scientist in search at Adobe in San Francisco, California. He received his Ph.D./M.S. degree in Computer Science from University of California, Irvine in 2016, and his M.S. and B.S. in Computer Engineering from Sharif University of Technology and Shahid Beheshti University, Iran, in 2011 and 2009, respectively.

کامران خوشی

کامران خوشی

بنیانگذار زورق

احسان داوودی

احسان داوودی

هم بنیانگذار فلایتیو

"احسان داوودی
هم بنیانگذار و مدیر ارشد فنی فلایتیو
کارشناسی ارشد کامپیوتر از دانشگاه گرینویچ لندن
بیش از ۱۵ سال فعالیت در حوزه آی تی (تهران و لندن)"

زمان‌بندی

روز اول (پنجشنبه 12 اردیبهشت)
روز دوم (جمعه 13 اردیبهشت)
عنوانشروعپایان
پذیرش
صبحانه و شبکه سازی
افتتاحیه
نیمه اول برنامه ها
ناهار
نیمه دوم برنامه ها
عنوانشروعپایان
صبحانه و شبکه سازی
بخش اول برنامه ها
پذیرایی ناهار
بخش دوم برنامه ها
میان وعده و شبکه سازی
اختتامیه رویداد

سوالات متداول

1- استارتاپ جاده ابریشم چیست؟
استارتاپ جاده ابریشم در نوع خود نخستین رویداد معرفی کننده استارتاپ های ایرانی به جامعه کارآفرینی ایران و جهان است که با هدف آشنایی با برترین شرکت های نوآور و نوپا موجود در کشور و همچنین تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی آسان تر به تجربیات موفق در سطح بین المللی و جذب سرمایه خارجی طراحی شده است. این برنامه سالانه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: 1- تور استارتاپی 2- برنامه شتابدهی آنلاین 3- رویداد فینال جاده ابریشم
2- «تور استارتاپی» استارتاپ جاده ابریشم چیست؟
در طول 10 روز تیم استارتاپ جاده ابریشم متشکل از داوران ایرانی و خارجی طی یک سفر جاده ای به چندین شهر منتخب ایران سفر می کنند و استارتاپ های برتر هر شهر را انتخاب می کنند. استارتاپ های منتخب شهر ها فرصت ارایه (پیچ) استارتاپ خود را در رویداد شهرشان را دارند. در نهایت از شهر ها استارتاپ های منتخب برای شرکت در رویداد فینال برگزیده می‌شوند تا در مقابل سرمایه‌گذاران و داوران بین‌المللی ارائه‌های خود را انجام دهند. این استارتاپ ها وارد مرحله شتابدهی آنلاین جاده ابریشم می شوند و در فاصله حدود شش ماهه میان "تور استارتاپی" و "رویداد فینال" جاده ابریشم به رشد و توسعه استارتاپ خود می پردازند. آخرین تور استارتاپی جاده ابریشم در آبان ماه سال 97 برگزار شد و 8 استارتاپ های منتخب از شهر های کرمان- شیراز- مشهد - تبریز و تهران برای رویداد فینال انتخاب شدند.(لیست استارتاپ های منتخب در قسمت استارتاپ ها قرار دارد)
3- "برنامه شتابدهی" جاده ابریشم چیست؟
یک برنامه صد روزه برای استارتاپ های منتخب جاده ابریشم که بصورت آنلاین و با کمک بیش از 30 منتور داخلی و خارجی به رشد و توسعه استارتاپ خوب می پردازند
4- «رویداد فینال» استارتاپ جاده ابریشم چیست؟
این مرحله در قالب رویدادی متفاوت طی دو روز در تاریخ 12 و 13 اردیبهشت ماه 98 در تهران برگزار خواهد شد. در این رویداد 8 استارتاپ فینالیست در قالب ارائه عمومی به داوران به رقابت با یکدیگر می پردازند. بعلاوه برنامه های تخصصی دیگری شامل سخنرانی ها، پنل های تخخصی کارآفرینی و شبکه سازی نیز با حضور کارآفرینان برتر ایران و ایرانی و خارجی در طی این دو زور برگزار می شود. (لیست برنامه ها در قسمت برنامه ایوند بروزرسانی می شود)
4- چه برنامه هایی برای شرکت کنندگان رویداد فینال (رویدادی که اکنون در آن ثبت نام می کنید) در نظر گرفته شده؟
1- سخنرانی های کلیدی توسط کارآفرینان برتر ایران و جهان / 2-پنل های تخصصی موضوعات روز کارآفرینی و چالش های کارآفرینان / 3- شبکه سازی تخصصی و افزایش ارتباطات ملی و فراملی / 4- صندلی داغ (گفتگوی دو نفره با حضور کارآفرینان مطرح ایرانی)
5- این رویداد به چه زبانی می باشد؟
با توجه به جنبه بین المللی رویداد، حضور مهمانان خارجی و کمک به استارتاپ ها برای تقویت نحوه ارائه به زبان انگلیسی، ارائه ها و بسیاری از برنامه های رویداد به زبان انگلیسی خواهد بود.
7- من از شهر دیگری در برنامه شرکت خواهم کرد. آیا امکان اسکان من در محل برگزاری وجود دارد؟
متاسفانه هم اکنون امکان ارائه فضای اسکان شبانه برای شرکت کنندگان در محل برگزاری مراسم وجود ندارد . آغاز فعالیت ها در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 صبح خواهد بود و تا جمعه عصر ادامه خواهد داشت.
8- اگر به هر دلیلی از شرکت در رویداد منصرف شوم امکان بازگشت وجه وجود دارد؟
بله تا یک هفته مانده به رویداد امکان بازگشت وجه وجود دارد. این فرآیند بعد از اتمام رویداد انجام خواهد شد.
9- پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
این رویداد نیاز به پیش نیاز علمی خاصی ندارد. اگر مباحث کارآفرینی علاقمندید، بدون در این رویداد تجربه خوبی خواهید داشت.
10- بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، در مصرف کاغذ صرفه جویی می کنیم. بلیط دیجیتالی کافی است.

آدرس:تهران شهرقدس - شهرک ابریشم - بلوار تولیدگران - پارک باغ ملی - سالن فرهنگ و هنر شهرداری (باغ ملی) شهرقدس