کاور
"چگونه یک تیم نرم افزاری موفق بسازیم؟" در تاریخ جمعه ۲۲ اسفند ساعت ۲۰:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

الزام

اگر تا قبل از کرونا فرهنگ اجایل یک انتخاب بود، الان دیگر یک الزام است.

لذا هر چه زودتر سازمان خود را مسلح به تفکر اجایل کنید، بهتر می توانید در دنیای پر از تغییرات کنونی دوام بیاورید، رشد کنید و از تغییرات به نفع خود بهره ببرید.

 

در سال 1400 کسب و کار خود را با فرهنگ اجایل متحول کنید.

قبل از همه این ویدئو را ببینید

تجربه

تجربه سالهای اخیر به ما نشان داده است که تقریبا همه شرکتهای نرم افزاری و مبتنی بر فناوری به دنبال داشتن تیم های موفق و با بهره وری بالا هستند. ولی آیا تاکنون به این مطلب فکر کرده اید که مشخصات یک تیم نرم افزاری موفق چیست؟

دنیای امروز که دنیای پرشتاب تغییرات است نیازمند تیمهایی است که تغییرات را با آغوش باز پذیرفته و براحتی خود را با شرایط تغییر یافته تطبیق داده و همچنان به خلق ارزش برای مشتری ادامه دهند و از حرکت باز نایستند. 

یادمان نمی رود زمانی که ویروس کرونا به کشور وارد شد در عرض چند روز بسیاری از معادلات کسب و کاری عوض شد و می دانیم که سازمانها و تیم هایی که پتانسیل تطبیق را داشتند چه بسا از این تغییر به عنوان یک فرصت استفاده کرده و رشد آنچنانی را تجربه کرده اند و متاسفانه بسیاری از کسب و کارها را هم داشتیم که به سمت سقوط رفته و حتی ورشکست شده اند. 

تغییرات منابع مختلفی دارند از جمله تغییرات نیازمندیهای مشتری، تغییرات تکنولوژی، تغییرات فضای کسب و کار و ...

هر کدام از اینها ممکن است در هر لحظه از زمان اتفاق بیفتند و کسب و کار ما را تهدید کنند. لذا مهمترین شاخصه یک تیم نرم افزاری موفق این است که با چه مکانیسمی تغییرات را به رسمیت شناخته و آنها را مدیریت می کند.

تفکر اجایل رویکردی برای پذیرش تغییرات

تفکر اجایل رویکرد غالب دنیای کسب و کار امروز است و هر چه بیشتر می گذرد اهمیت آن بیش از پیش آشکار می شود. بطور کلی اجایل نوعی طرز تفکر و فلسفه رفتاری در دنیای پر از تغییرات است تا بتوان همچنان به خلق ارزش برای مشتری پرداخت، مشتری راضی داشت و بقای کسب و کار را تضمین نمود.

تجربه سنگین ویروس کرونا نشان داد که هر لحظه ممکن است تغییرات کسب و کار ما را به مخاطره بیاندازد. لذا اگر داشتن فرهنگ اجایل در سازمان تا قبل از ویروس کرونا یک انتخاب بود، الان بدون شک یک الزام است. لذا هر چه زودتر درهای سازمان خود را به روی این تفکر باز کنید زودتر به پتانسیلهای آن دست خواهید یافت و به نوعی خود را در مواجهه با تغییرات روز افزون دنیای امروز مسلح می کنید. بطور معمول کسب و کارها مخصوصا کسب و کارهای فناوری محور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

بهتر است ابتدا از مشکلات شروع کنیم.

از مشکلات شروع کنید

برای شروع به مسائلتان فکر کنید:

 • آیا محصولاتتان به موقع آماده تحویل به مشتری نمی شوند؟
 • آیا محصول تحویل شده به مشتری با کشف باگ های فراوان پس زده می شود؟
 • آیا هزینه تولید و توسعه محصولاتتان بالاست؟
 • آیا گهگاه فیچرهایی تولید می کنید که با آنکه مشتری هزینه آن را پرداخته ولی از آنها استفاده نمی کند؟
 • آیا پروسه تولید شما منتج به خروجی باکیفیت نمی شود؟
 • آیا اعضای تیم تان ارتباط مناسبی با یکدیگر ندارند؟
 • آیا سیاسی کاری در ابعاد مختلف کار در تیم و سازمانتان به چشم می خورد؟
 • آیا اعضای تیم تان جرأت تصمیم گیری های خاص و ساختار شکنانه برای تولید فیچرهای خلاقانه و فوق العاده را ندارند؟
 • آیا در مورد قرارداد با کارفرمایان و مفاد درون آن با مشکل مواجه هستید و منطبق بر واقعیات شما نیست؟
 • آیا رشد واقعی را در کسب و کار خود حس نمی کنید؟
 • آیا ریسک شکست محصولاتتان بالاست؟
 • آیا کار تیمی موثر را در سازمان خود نمی بینید؟
 • آیا روحیه افراد تیم تان پایین است و رضایت و انگیزه آنان در سطح مطلوبی نیست؟
 • آیا برندتان براساس تولید فیچرهای باکیفیت جایگاه قدرتمندی نزد مشتری ندارد؟
 • آیا در مقابل تغییرات تقاضاهای مشتری گارد دارید؟
 • آیا فرآیند تولید شما سالهاست که ثابت مانده و بطور مستمر در حال بهبود و ارتقاء نیست؟
 • آیا تولید یک فیچر بیش از یک ماه از شما زمان می برد؟ آیا تابحال به تولید یک فیچر طی یک هفته و یا حتی یک روز فکر کره اید؟ (فیچری که قابل استفاده توسط مشتری باشد)

مشخصات یک تیم نرم افزاری موفق

با توجه به لزوم ورود به دنیای اجایل و وجود مشکلات عدیده ای که برای کسب و کارهای فناوری محور مطرح شد، انتظار می رود در زمین عمل، کسب و کارها فضایی را مهیا کنند تا تیم های موفق فرصت شکل گیری پیدا کنند و در مسیر خلق دستاوردهای کسب و کاری قدم بردارند. به عنوان نمونه به بعضی از مشخصات یک تیم نرم افزاری موفق اشاره می کنیم:

 • اعضای تیم همگی خود را مسئول موفقیت تیم می دانند نه موفقیت شخصی خودشان.
 • آنها این اصل را کاملا پذیرفته اند که یا بصورت تیمی موفق می شوند و یا بصورت تیمی شکست می خورند.
 • هدف اصلی تیم ارتقا مستمر رضایت مشتری از طریق خلق ارزشهای واقعی است.
 • آنها مستمرا در حال ارتقا پروسه هایی هستند که یا از طریق آنها محصول را تولید می کنند و یا پروسه هایی که آنها را به عنوان اعضای تیم با یکدیگر پیوند می دهد.
 • آنها مستمرا در حال ارتقا خود و همچنین کمک به ارتقا هم تیمی های خود هستند. یعنی آنها همیشه با هم در حال یادگیری و رشد هستند.
 • آنها از ایده آل گرایی فاصله دارند و تمرکز آنها روی تولید مستمر تکه هایی از محصول است که کار می کند تا با دریافت مداوم فیدبک از بازار مستمرا مسیر خود را تصحیح کنند.
 • آنها به تحویل مستمر تکه های محصول که کار می کنند در بازه های زمانی کوتاه پایبند هستند. (مثلا تحویل در بازه های زمانی هفتگی و یا حتی کوتاهتر)
 • آنها به سطحی از خود-سازماندهی رسیده اند که تقریبا نیاز به مدیر را احساس نمی کنند چون دائما در مسیر اهدافی که توسط سازمان ترسیم شده در حال حرکت هستند.
 • آنها روی متریکهایی که به نوعی نشات گرفته از خلق ارزش برای بازار است تمرکز می کنند و مستمرا در حال ارتقا آنها هستند ( مثلا Time to Market)
 • آنها به شدت روی خودکار کردن پروسه ها کار می کنند از جمله CI/CD و ...
 • آنها کار خود را صرفا به مهارتی که دارند محدود نمی کنند بلکه دائما در حال ارائه پیشنهاد کمک به هم تیمی های خود هستند تا بتوانند به اهداف تیم دست یابند.
 • آنها از اشتباه کردن نمی ترسند و دائما جرات به خرج می دهند و از فضای امن خود خارج می شوند چون می دانند که خلق محصولات فوق العاده نیازمند انجام کارهایی است که تا قبل از آن نکرده اند.

سال 1400 را قدرتمندانه شروع کنید

ورود تفکر اجایل به سازمان، تلاشها و قدمهای مختلفی را طلب می کند. در این بین چارچوب اسکرام که یک چارچوب کار تیمی در فضای کسب و کاری پر از تغییر است به عنوان مشهورترین و پرکاربردترین پیاده سازی تفکر اجایل در سطح جهانی و حتی در بازار داخل کشور در حال استفاده است. برای استفاده از این چارچوب قدمهای زیر مورد نیاز هستند:

 • آموزش کل سازمان در خصوص تفکر اجایل
 • آموزش تیم های نرم افزاری در خصوص چارچوب اسکرام
 • آموزش نقشهای تخصصی چارچوب اسکرام از جمله اسکرام مستر، مالک محصول و دولوپرها
 • شروع به استفاده از آموزه ها در زمین عمل و ارتقا تدریجی و مستمر همه ارکان کار از جمله محصول، پروسه های تولید، تیم های نرم افزاری و خود بدنه مدیریت سازمان

ساختار وبینار

وبینار در فضایی گفتگویی دو طرفه بین دو برگزار کننده یعنی آقایان سید مهدی حسینی و کسری طوفانی خواهد بود.در این فضای گفتگو رئوس کارهای لازم برای ساخت تیم های نرم افزاری موفق بیان و بررسی می گردند. در پایان زمانی هم برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده تا به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شود.

تصاویر دوره های برگزار شده مدرسه اسکرام

اطلاعات بیشتری از ما می خواهید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه اسکرام که در این حوزه بصورت تخصصی در حال فعالیت است به وبسایت زیر مراجعه فرمایید:

www.ScrumSchool.ir

 

برگزارکنندگان

سید مهدی حسینی
سید مهدی حسینی
دارای گواهینامه های حرفه ای اسکرام از آمریکا
کسری طوفانی
کسری طوفانی
دارای گواهینامه های حرفه ای اسکرام از آمریکا
مدرسه اسکرام
مدرسه اسکرام
مرجع تخصصی آموزش اسکرام

ماموریت مدرسه اسکرام توانمندسازی تیم ها و سازمانها جهت تولید محصولات با کیفیت در سطوح جهانی از طریق آموزش و مشاوره حرفه ای اسکرام است.

بیوگرافی سید مهدی حسینی

 برنامه نویسی را از سال 1377 شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده ام و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته ام. 

علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک دارم و به همین علت مستمرا تلاش کرده ام تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برم و بروز باشم. از سال 92 با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدم و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستم. به علاوه اخیرا بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش، مشاوره و کوچینگ اسکرام هستم تا با کمک به صنعت نرم افزار کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

تصاویر گواهینامه های اسکرام سید مهدی حسینی

لینک مدارک اسکرام آقای سید مهدی حسینی در سایت Scrum.org

سید مهدی حسینی:

لینک مدارک اسکرام

بیوگرافی کسری طوفانی

اگر به گذشته او نگاهی بیاندازیم هفت سال پیش برنامه نویسی و طراحی وب را با توسعه سمت کاربر (Front-end) آغاز کرد. برای ساختن پروژه های سبک و سریع، وردپرس را انتخاب کرد. سال ۹۵ زمانی بود که برای ارتقاء دانش طراحی وب و ایجاد توانایی تکمیل یک پروژه از صفر تا صد، از زبان های سمت سرور (Back-end) به PHP علاقه مند شد که با فریمورک لاراول از نسخه ۵.۳ همراه بود. برای بهبود دانش توسعه سمت کاربر از بین فریمورک های جاوا اسکریپت، Vue js را دنبال کرد.
اما علم یک برنامه نویس فقط به دانش کدنویسی او نیست. در این مسیر اواخر سال ۹۸ با هدف یادگیری مفاهیم بنیادین خلق محصولات نرم افزاری و نحوه درست کار تیمی، با اسکرام آشنا شد و بطور جدی منابع آموزشی و آزمون های آن را پیگیری کرد و در کنار کد نویسی، اسکرام مستر شد. در حال حاضر هم به عنوان مدرس مشغول آموزش چارچوب اسکرام برای اعضای دولوپر تیمهای اسکرامی است. او معتقد است:

"شرط بقای یک برنامه نویس، بهبود دانش فنی در کنار بهبود کار تیمی و یادگیری مداوم است."

تصاویر گواهینامه های کسری طوفانی

لینک مدارک اسکرام آقای کسری طوفانی در سایت Scrum.org

کسری طوفانی:

لینک مدارک اسکرام

آموزش نحوه ورود به اتاق مجازی وبینار

برای دانستن نحوه ورود به اتاق آنلاین وبینار لطفا مطالب آموزشی زیر را ببینید:

آموزش نحوه ورود به اتاق مجازی وبینار از طریق کامپیوتر

آموزش نحوه ورود به اتاق مجازی وبینار از طریق گوشی موبایل


در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل در ورود به اتاق وبینار می توانید با پشتیبان وبینار سرکار خانم سهیلی با شماره موبایل زیر تماس حاصل فرمایید:
09123891183

 

برگزار‌کننده

آواتار

سید مهدی حسینی

رویداد های برگزارشده۱۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۲۳ اردیبهشت

برنامه‌نویسی R با رویکرد بیوانفورماتیکی

 • آنلاین
 • ۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • Computer Researchers
شنبه ۳ مهر

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
جمعه ۲۷ فروردین

کنفرانس نرم‌افزار های آزاد و متن‌باز کرج‌لاگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • KarajLUG
پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت

هشتمین دوره آموزش کاربردی(پروژه محور) ArcGIS

 • آنلاین
 • از ۲۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه مطالعاتی آریان شار