رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزش فروشندگی : "فروشنده فوق ستاره" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۷:۰۰

دوره آموزش فروشندگی : "فروشنده فوق ستاره"

  • رایگان
  • مشهد
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


چرا باید وقت و انرژیم رو بذارم و پاشم بیام توی این دوره شرکت کنم !؟

سلام من علیرضا دشتبان هستم. به شما حق می‌دهم که این سوالات را بپرسید. این احتمال وجود دارد که کامل من را نشناسید و با خودتان بگویید: «چرا باید اصلاً در این دوره شرکت کنید؟» آیا اصلا علیرضا دشتبان به عنوان مدرس فرد مناسبی برای آموزش فروشندگی و متقاعدسازی مشتری هست؟ برای اینکه به این سوالات پاسخ بدهم ابتدا یک معرفی کوچک از خودم برای شما انجام داده سپس باهم بررسی می‌کنیم قرار است چه مطلبی در این دوره بیاموزید.

 

یک شروع پرانرژی!

در دوران دانشجویی ( مقطع لیسانس- سال 1391 ) اولین کسب وکارم را با سرمایه‌ی اولیه 400 هزار تومان (که آن را هم از کار فنی به دست آورده بودم) شروع کردم. چون من قبلاً تجربه‌ی فروشندگی محصولات مختلف مثل: لوازم خانگی، اسباب بازی، پوشاک و... را داشتم با خودم گفتم: «تو که فروشندگی بلدی و روابط عمومیت هم خوبه، پس بیا برای خودت کار کن! بیا این دفعه جنس های خودت را بفروش!» بنابراین کسب وکار اول من فروشندگی مستقیم برخی خدمات فنی (به صورت تلفنی و حضوری) بود. من همزمان با درس خواندن اقدامات مختلفی را شروع کردم. به طور مثال: در روزنامه تبلیغات کردم، شب‌ها تراکت پخش کردم، کارت ویزیت چاپ کردم و... .

یک مشکل اساسی!

بعد از همه‌ی اقدامات برای جذب مشتری، تعداد بسیار کمی با من تماس گرفته و یا درخواست مراجعه حضوری می‌کردند. اما مشکل اصلی تازه پدیدار شد! تعداد بسیار کمی در ملاقات‌های حضوری حاضر می‌شدند به من اعتماد کرده و محصولات من را بخرند (با اینکه من محصولی مشابه رقبا داشتم). البته من قبل از این خودم را یک فروشنده‌ی حرفه‌ای می‌دانستم. من تازه متوجه شدم آنچه من در تمام این سال‌ها به عنوان یک فروشنده‌ی حرفه ای یاد گرفته بودم صرفاً خوب حرف زدن و اعلام قیمت به مشتری بود. من مدت‌ها یک کاتالوگ متحرک بودم نه یک متقاعد کننده به خرید!!! چیزی که بسیاری از فروشندگان امروز هستند! تجربه و نتیجه‌ی فروش کم یک سوال بزرگ در ذهن من ایجاد کرد:

 

«اگر بقیه کسب وکارها موفق هستند، مشکل از کجاست؟ چرا من نمی توانم محصولم را بفروشم؟»

 

یک قانون عجیب!

 برای تغییر هر نتیجه ای یک قانون در زندگی ما وجود دارد. طبق قانون "علت و معلول "، هر چیزی که امروز برداشت می‌کنیم خودمان بذر آن را کاشته‌ایم! اگر من نمی‌توانستم مشتریان را متقاعد به خرید کنم، برای تغییر آن باید علت این اتفاق را شناسایی می‌کردم و علت را تغییر می‌دادم. اگر از میزان فروش کسب وکارم راضی نیستم و زندگی برایم سخت شده است باید بپذیرم این یک نتیجه است و برای تغییر آن باید علت را تغییر بدهم. اما علت چیست؟ من باید چه کاری انجام می‌دادم تا فروشم بیشتر شود؟!

 

شرایط بازار رو چی‌کار کنم؟؟؟؟

وقتی دیگر کسب وکارها و فروشندگان را می‌دیدم که مشتریان زیادی دارند و محصولشان با من فرقی نمی‌کند! به این نتیجه رسیدم که علت نمی تواند مربوط به بازار یا شرایط بیرونی باشد. همین الان، در همین امروز در خیابان قدم بزنید و رستوران های جدید را در هر خیابان می‌بینید. همین امروز در جاده طرقبه کلی فروشگاه جدید می بینید که پوشاک می‌فروشند. همین امروز ، در همین شرایط اقتصادی برندهای سرشناسی را در شهر می‌بینید که مردم برایشان صف می‌ایستند. همین امروز در هر کوچه یا خیابانی می بینید یک ساختمان جدید در حال ساخت است! با یک حساب سر انگشتی متوجه می‌شویم که بازار سرشار از پول و فراوانی است چون در هر شرایطی هر روز ماشین‌های مدل جدیدتر، کسب وکارهای جدید تر را می‌بینیم. من هم نمی‌توانستم در آن سال‌ها مشکل را در بازار نسبت دهم! چرا ؟ چون رقبا و همکاران را در همین شرایط می دیدم که بهتر از من می‌فروشند! از شما هم می‌پرسم: آیا در همین لحظه همکارانی را نمی بینید که بهتر از شما عمل می‌کنند؟

 

کشف عامل X 

پس با توجه به قانون علت و معلول، علت فروش کم من بازار نبود و از طرفی افرادی که بهتر از من عمل می‌کردند 4 دست و پا نداشتند. ان‌ها هم انسان بودند. پس فقط یک عامل می توانست فروش کم من را توجیه کند! ؟آن عامل « من » بودم! منظور از من، اطلاعات  و مهارت من بود! بعد از کشف این عامل شروع کردم به تغییر و سرمایه‌گذاری روی خودم تا بتوانم محصولاتم را راحتتر بفروشم. به قول استاد بزرگ جیم ران که می‌گوید:

 

 

پس من هم شروع کردم به سرمایه گذاری روی خودم و بیشتر شدن. من شروع کردم به مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف و شرکت کردن در دوره‌های اموزشی درباره‌‌ی بازاریابی و فروشندگی. من مداوم در حال یادگیری بودم و حتی الان هم هستم. بعد از مدت ها یادگیری، با تحلیل رفتار مشتریان و تغییر مداوم روش فروشندگی ام، در نهایت در قرار ملاقات هایی که با مشتریان می گذاشتم (با اینکه فروشندگان زیادی محصول من را داشتند و قیمت ارزان تری هم نداشتم) مشتریان زیادی به راحتی من را به عنوان فروشنده قابل اعتماد انتخاب کرده و من را به دیگران پیشنهاد می‌کردند. من دراین مدت با بیش از 1000 مشتری مختلف (به صورت حضوری و تلفنی) ملاقات کردم و روشی را پیدا کردم که مهم نباشد چه محصولی را می فروشیم اگر آن محصول را به خوبی بشناسیم با این روش فروش های زیادی را تجربه می کنیم و مهم تر اینکه مشتری ما را به دیگران هم پیشنهاد می‌دهد.

 

شروع دوره‌ها

هرچقدر مشغول یادگیری روش‌های درست فروشندگی و بازاریابی بودم، علاقه‌ی من به این مباحث بیشتر شد و این باعث شد یک رسالت جدید، در وجود من شکل بگیرد. برای همین کم کم به عشق جدیدم روی آوردم یعنی تدریس مهارت فروشندگی. در همین مسیر یک سایت متفاوت و جدید به عنوان مرجع آموزش فروشندگی در ایران با نام ابرکسب abarkasb.com  تاسیس کردم. سپس شروع کردم به برگزاری دوره‌های اموزش فروشندگی و متقاعدسازی مشتری. راستی من در اینستاگرام هم فعالیت دارم. این هم لینک پیج اینستاگرام من است.اینستاگرام ابرکسب

 

مسیر عاشقی

در این مسیر عاشقی چند تا کار انجام می‌دهم:

1.برگزاری دوره‌های فروشندگی و متقاعدسازی

2. مشاوره دادن و آموزش تیم های فروش و بازاریابی

3. تولید محصولاتی کاربردی برای یادگیری فروشندگی در ایران

یکی از محصولات جدید من که خیلی هم به آن علاقه دارم و خدا روشکر استقبال خوبی هم از آن شده کتاب اول من یعنی « به راحتی خوردن نون‌ خامه ای مشتری را تبدیل به خریدار کنیم» است. این کتاب در اپلیکیشن کتابراه هم موجود است که می‌توانید نظر کاربران را در لینک زیر درباره‌ی محتوای آن بخوانید: بررسی نظرات در کتابراه

 

 

دوره‌ی «فروشنده فوق ستاره»

در دوره ی جدید فروشنده ی فوق ستاره ما با هم جدیدترین ترفندهای متقاعدسازی مشتری را یاد می گیریم. بیاید به صورت خلاصه بررسی کنیم فروشندگی حرفه ای یا متقاعد سازی چه نقشی در کسب وکار ما دارد؟ در هر کسب وکاری ما دو قسمت کلیدی و مشترک داریم که نقش مهمی در میزان فروش ما دارد.

 

اولین قسمت کلیدی: محصولات و خدمات

در هر کسب و کاری در نهایت باید یک خدمت یا محصول را به مشتری عرضه کنیم. در اکثر کسب وکارهای امروزی، محصول یک مزیت رقابتی محسوب نمی‌شود. چرا؟ چون اگر مشتری از محصولات ما خرید نکند، چیزی را از دست نداده و به راحتی می تواند از صدها فروشگاه دیگر محصولات یکسان یا مشابه ما را خرید کند. این مورد را در کسب وکارهای مختلف می بینید. از خرید موبایل گرفته تا مبل، لباس، خدمات آسانسور و... . امروز مشتری اختیار این را دارد که بین صدها فروشگاه و شرکت یکی را باب میلش انتخاب کرده و محصولش را بخرد! 

 

دومین قسمت کلیدی: مشتریان

دومین قسمت کلیدی هر کسب و کار که قدرت رشد و یا نابودی کسب وکار ما را دارد مشتریان هستند. امروزه مشتریان این قدرت را دارند که با انتخاب یک کسب وکار برای خرید محصولاتش باعث رشد آن و  با عدم خریدشان باعث نابودی آن کسب وکار شوند. امروز مشتریان حرف اول و آخر را برای انتخاب محصول می زنند، چون اگر ما را نپسندند سراغ بقیه می روند. با توجه به قدرتی که برای مشتری قائل هستیم، در هر کسب وکار معمولاً چه افرادی با این شخصیت قدرتمند( مشتری) سر و کار دارند؟ پاسخ ساده است! فروشنده یا تیم فروش ما!

 

چرا دوره‌ی فروشندگی؟؟؟

با توجه به اینکه اغلب محصولات مشابه هم هستند و مشتری قدرت انتخاب دارد. در این بازی، کسب وکارهایی برنده می شوند که ارتباط بهتری با مشتریان برقرار کرده و آن ها را متقاعد به خرید می‌کنند. کسب وکارهایی که فروشندگانی دارند که مشتری را راحت تر به آن ها اعتماد کرده و حاضر است بارها و بارها از آن فروشنده خرید کند. پس هدف ما از مهارت فروشندگی و متقاعدسازی مشتری این است که به مشتری نشان دهیم:

«شاید محصول ما در فروشگاه های دیگر باشد اما فردی مثل ما که قابل اعتماد بوده و حرفه‌ای عمل می‌کند، در فروشگاه دیگر پیدا نمی‌شود» 

 

پس هدف اصلی ما از برگزاری دوره‌ی «فروشنده‌ی فوق ستاره» یادگیری روش هایی است که:

1. مشتری سریع‌تر به ما اعتماد کند.

2. مشتری ما را متفاوت از دیگر فروشندگان بداند.

3. با شکل گیری اعتماد، بارها و بارها به ما مراجعه کند.

4. دوستان و آشنایانش را به ما معرفی کند.

همه‌ی این ها نتیجه استفاده درست از ترفندهای این دوره خواهد بود. بیایید با هم تعدادی از مباحثی که دراین دوره یاد می گیریم را بررسی کنیم.

 

برخی از مباحث دوره:

* 2 وظیفه‌ی اصلی فروشنده

* 4 روش نفوذ و متقاعدسازی مشتری

* چطور مشتری که ما را ترک می‌کند تبدیل به خریدار کنیم؟

* اولین اقدام در ملاقات با مشتری

* چرا مشتری سوال می پرسد؟

* بازار خراب را چه کنیم؟

* مشتری زیر ذره‌بین

* تئوری نردبان تصور در فروش

* تکنیک بیان دلیل

* اصل سقراطی در فروشندگی

* نحوه ی حرف زدن با مشتری

* مهم ترین کلمات در دنیای هر فرد

* مهم ترین نکات زبان بدن

* تکنیک های رفع اعتراض

* نحوه ی برخورد با درخواست تخفیف

* استراتژی مخرب نوکیا

* نحوه‌ی مدیریت مشتریان ناراضی

* چطور مشتری وفادار می شود؟

* ردپای فروشنده!

* اگر فروخته نشد، چه کنیم؟

و...

 

علاوه بر مباحث فوق، 10 نفر اول ثبت نام کننده در دوره، محصول «دوره‌ی صوتی یخ شکنی مشتری» که یکی از محصولات کاربردی برای دوستی و ارتباط سریع با مشتری است را به قیمت 177/000 تومان به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

 

هدیه‌ی ویژه ثبت نام زودهنگام: دوره‌ی صوتی یخ شکنی مشتری

 

 

 

زمان جلسات دوره:

جلسه اول: سه شنبه 9/19 ساعت 17 الی 18:30 

جلسه دوم: پنج شنبه 9/21 ساعت 16 الی 21

 

مدت زمان کل دوره: 

6 ساعت 

 

مکان برگزاری:

مشهد/ بلوار معلم/ بین معلم 43 و 45 / ساختمان 641/ واحد یک

 

 

بعد از شرکت در دوره اگر به هر دلیلی از محتوای آن راضی نبودید، کل مبلغ دوره (بدون هیچ سوالی) پس داده می‌شود. برای اینکار بعد از اتمام دوره، شماره کارت خود را به مسئول ثبت نام اعلام می‌کنید و کل مبلغ در همان لحظه به صورتی اینترنتی به حساب شما واریز می‌گردد.

سوالات متداول

1. آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله، بعد از شرکت در کل دوره اگر از آن به هر دلیلی راضی نبودید ( بدون هیچ سوالی) کل مبلغ ثبت نام پس داده می‌شود.ممکن است شما هنوز تردید داشته باشید که آیا واقعا به من کمک می کند تا مشتری را متقاعد کنم؟ این طبیعی است چون هنوز در دوره شرکت نکرده اید. بسیاری از افراد قبلی هم همین احساس را داشته اند اما بعد از شرکت در دوره بسیار مشعوف و راضی بوده اند از روشی که به آنها آموزش دادیم.
2. این دوره برای چه کسب وکارها یا افرادی مناسب است؟
این دوره برای کسب وکارها و افرادی مناسب است که برای فروش محصول خود با مشتریان در ارتباط هستند. هیچ تفاوتی ندارد این کسب وکار درحال فروش نرم افزار است یا در حال فروش مبل و یا هر محصول دیگری. اگر مشتری به شما مراجعه می کند و یا شما به او مراجعه می کنید و قصد دارید او را متقاعد سازید تا محصول شما را بخرد این دوره برای شما مناسب خواهد بود.
3. این دوره برای چه افرادی مناسب نیست؟
دسته ی اول: افرادی که در مراجعه مشتری( حضوری، تلفنی و...) به راحتی مشتری را متقاعد می کند و مشتری از آن ها خرید می کند. به طور مثال اگر 10 مشتری وارد فروشگاه شما می شوند و یا با شما تماس می گیرند از این تعداد حداقل 8 نفر با شرایط دلخواه از شما خرید می کنند و مهم تر از آن دلیل فروش شما کاهش سود و یا شرایط عجیب غریب (به ضرر شما) در فروش نیست و بعد از فروش مشتری بارها و بارها برای شما مشتری معرفی می کند. این افراد بهتر است در این دوره شرکت نکنند چرا که نتیجه ی مطلوب که فروش با شرایط دلخواه خودشان و مشتریان وفادار را دارند. دسته ی دوم: افرادی که به روش های سنتی خود با تمام وجود چنگ زده و حاضر به تغییر نیستند، حتی اگر بارها و بارها فروش را از دست بدهند و مشتری از رقیب آنها خرید کند. این افراد هم بهتر است شرکت نکنند.
4. بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، طبق لیست پذیرش می شوید.

سخنرانان

علیرضا دشتبان
علیرضا دشتبان
نویسنده و مدرس فروشندگی

آدرس

مشهد بلوار معلم / بین معلم 43 و 45 / ساختمان 641 / واحد یک

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

ابرکسب

آموزش فروشندگی

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۰