دوره آموزشی مدیریت استراتژیک چیست؟

شروع رویداد
سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۹۶ ۰۸:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۳۱ شهریور ۹۶ ۲۳:۰۰
موضوع رویدادمدیریت / بازرگانی
اضافه به تقویم
دوره آموزشی مدیریت استراتژیک چیست؟
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۲۲۸۷۴۴۹۰
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیط عادی
- دسترسی به کلیه بخش های دوره به مدت یک هفته
- دانلود فایل های کمک آموزشی
۳۱ شهریور
رایگان
تمام شد
بلیط طلایی
- دسترسی به کلیه بخش های دوره به مدت یک هفته
- دانلود فایل های کمک آموزشی
- دانلود کامل دوره و دسترسی آفلاین
۳۱ شهریور
۹,۰۰۰ تومان
تمام شد

معرفی دوره مدیریت استراتژیک چیست؟

مدیریت استراتژیک از جمله مفاهیمی است که بطور گسترده درباره آن صحبت می شود اما درک و فهم مشترکی درباره آن وجود ندارد. شما در ابعاد مختلف شرکتهای کوچک و بزرگ، در سطح شرکتهای دولتی و خود دولت و حتی در سطح بین المللی عبارتهای استراتژی و مدیریت استراتژیک را بسیار می شنوید و می بینید. اما واقعا مدیریت استراتژیک چیست؟ کدام مدیر واقعا استراتژیک عمل می کند؟ به چه نوعی از مدیریت، استراتژیک می گویند و تفاوت آن با مفهوم مدیریت بطور عمومی چیست؟ اصولاً چه تصمیماتی در سطح استراتژیک است و چه مسائلی در سطح عملیاتی است و استراتژیک نیست؟
در این درس قلمرو و چیستی مدیریت استراتژیک صحبت خواهد شد و اینکه اصولا استراتژیک و سایر عبارات مربوط به آن (مانند تصمیم استراتژیک، اقدامات استراتژیک و تغییرات استراژیک و نتایج استراتژیک) به چه معنا هستند و چه ویژگیهایی دارند و چرا؟

به عبارت ساده می توان گفت مدیریت استراتژیک خلق ذهنی آینده است؛ ما با مدیریت استراتژیک به آینده پل میزنیم و قبل از خلق عینی آن و ساختن آن در دنیای واقعی آن را در قالب خلق ذهنی، برنامه و طرح ایجاد می کنیم و سپس آن را می سازیم. عده ای بر این اعتقاد هستند که در این دنیا همه چیز دو بار خلق می شود، یک بار در ذهن (مانند نقشه یک ساختمان) و بار دیگر بطور عینی و در دنیای واقعی (مانند ساختن ساختمان). در مدیریت استراتژیک هم ما یکبار آینده را در قالب طرح و برنامه می سازیم و در مرحله بعد با استفاده از ان برنامه ها تغییر استراتژیک ایجاد و پیاده سازی می کنیم.

در ادامه بطور دقیق و با مثالهای مشهود درباره مفاهیم و بنیادهای مدیریت استراتژیک صحبت خواهد شد؛ اینکه ویژگیهای استراتژیک چیست، چه تصمیماتی تصمیمات استراتژیک هستند و و تعاملات بین اجزای مختلف استراتژیک چگونه است؟

استاد دوره

دکتر مجتبی لشکربلوکی

دکتر مجتبی لشکربلوکی

مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژيک، عضو هیات مدیره بانک صادرات و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران

- دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف
- مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژيک
- عضو هیات مدیره بانک صادرات
- عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران (ایفیک)

رویداد آنلاین است