رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی مدیریت استراتژیک چیست؟ در تاریخجمعه ۳۱ شهریوربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره آموزشی مدیریت استراتژیک چیست؟

شروع:
سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۹۶ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۳۱ شهریور ۹۶ ۲۳:۰۰
دوره آموزشی مدیریت استراتژیک چیست؟
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی دوره مدیریت استراتژیک چیست؟

مدیریت استراتژیک از جمله مفاهیمی است که بطور گسترده درباره آن صحبت می شود اما درک و فهم مشترکی درباره آن وجود ندارد. شما در ابعاد مختلف شرکتهای کوچک و بزرگ، در سطح شرکتهای دولتی و خود دولت و حتی در سطح بین المللی عبارتهای استراتژی و مدیریت استراتژیک را بسیار می شنوید و می بینید. اما واقعا مدیریت استراتژیک چیست؟ کدام مدیر واقعا استراتژیک عمل می کند؟ به چه نوعی از مدیریت، استراتژیک می گویند و تفاوت آن با مفهوم مدیریت بطور عمومی چیست؟ اصولاً چه تصمیماتی در سطح استراتژیک است و چه مسائلی در سطح عملیاتی است و استراتژیک نیست؟
در این درس قلمرو و چیستی مدیریت استراتژیک صحبت خواهد شد و اینکه اصولا استراتژیک و سایر عبارات مربوط به آن (مانند تصمیم استراتژیک، اقدامات استراتژیک و تغییرات استراژیک و نتایج استراتژیک) به چه معنا هستند و چه ویژگیهایی دارند و چرا؟

به عبارت ساده می توان گفت مدیریت استراتژیک خلق ذهنی آینده است؛ ما با مدیریت استراتژیک به آینده پل میزنیم و قبل از خلق عینی آن و ساختن آن در دنیای واقعی آن را در قالب خلق ذهنی، برنامه و طرح ایجاد می کنیم و سپس آن را می سازیم. عده ای بر این اعتقاد هستند که در این دنیا همه چیز دو بار خلق می شود، یک بار در ذهن (مانند نقشه یک ساختمان) و بار دیگر بطور عینی و در دنیای واقعی (مانند ساختن ساختمان). در مدیریت استراتژیک هم ما یکبار آینده را در قالب طرح و برنامه می سازیم و در مرحله بعد با استفاده از ان برنامه ها تغییر استراتژیک ایجاد و پیاده سازی می کنیم.

در ادامه بطور دقیق و با مثالهای مشهود درباره مفاهیم و بنیادهای مدیریت استراتژیک صحبت خواهد شد؛ اینکه ویژگیهای استراتژیک چیست، چه تصمیماتی تصمیمات استراتژیک هستند و و تعاملات بین اجزای مختلف استراتژیک چگونه است؟

استاد دوره

دکتر مجتبی لشکربلوکی

دکتر مجتبی لشکربلوکی

مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژيک، عضو هیات مدیره بانک صادرات و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران

- دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف
- مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژيک
- عضو هیات مدیره بانک صادرات
- عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران (ایفیک)

رویداد آنلاین است