رویداد به پایان رسیده است!
مدرسه تابستانه کسب و کار در تاریخ جمعه ۱۵ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
شنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۰:۰۰

مدرسه تابستانه کسب و کار

  • از ۵۰,۰۰۰ تومان
  • قزوین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مقدمه


این روزها واژه کارآفرینی را زیاد می‌شنوید. در رسانه‌ها از افراد کارآفرین تجلیل شده و از آن‌ها به عنوان الگوی موفق در کسب و کار نام می‌برند. دنیای امروز، دنیایی پیچیده است که با بارش ایده‌های ناب همراه است.کارآفرینی تبدیل به یک ضرورت برای جوامع مختلف شده است، زیرا نه تنها امکان دست یابی فرد به منابع مالی حاصل از ایده را میسر می‌سازد بلکه با حل مسائل به شیوه‌ای نو موجبات پیشرفت و توسعه یک کشور را نیز فراهم می‌آورد.با توجه به اهمیت و فواید کارآفرینی، کشورهای مختلف از جمله ایران در پی تأسیس و گسترش مدارس کارآفرینی جهت شناسایی و تربیت افراد کارآفرین می‌باشند. ایجاد فرصت کارآفرینی در ایران می‌تواند آینده روشنی را در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای کشور رقم بزند.

برخی مدارس عمومی و خصوصی در حال مدرن سازی هستند و دانش آموزان آن ها برای حل مشکلات با هم کار گروهی انجام می دهند، به طور آنلاین آموزش می بینند و علم و هنر را با هم ادغام می کنند. ولی اکثر موسسات مواردی مثل کارآفرینی را که باید محور آموزش معاصر باشد آموزش نمی دهند.

آموزش کارآفرینی از نظر تمام زمینه های اجتماعی و اقتصادی به نفع دانش آموزان است، زیرا به کودکان یاد می دهد آزادانه فکر کنند و مهارت ها و استعدادهای غیرمتعارف خود را پرورش دهند. علاوه بر این فرصت نیز ایجاد کرده، عدالت اجتماعی را تضمین می کند، و اعتماد به نفس را القا می نماید. نیازی نیست مدارس خودشان این مهارت ها را تدریس کنند، بلکه می توانند با سازمان ها در ارتباط باشند تا این سازمان ها به معلمانی که در مناطق کم درآمد فعالیت می کنند کمک نمایند کارآفرینی را تدریس کرده یا از مزایای ابتکارات کودکان بهره بگیرند تا آنها را نیز در پروژه های در حال اجرا دخیل کنند.

از آنجایی که کارآفرینی می تواند فرصت های اقتصادی را افزایش دهد، می توان از آن به عنوان عامل عدالت اجتماعی استفاده کرد.

علاوه بر این، کارآفرینی در طول تاریخ باعث شده اقلیت ها، زنان و مهاجران زندگی بهتری برای خود و خانواده شان ایجاد کنند. مهاجرانی که کسب و کاری را شروع می کنند می دانند که ممکن است شکست بخورند، ولی آن ها چیزی برای از دست دادن ندارند. آن ها ریسک پذیر و پایدار هستند و این صفات نیز برای کارآفرینی بسیار مهم می باشند.

از آنجایی که کارآفرینی، این نوع ویژگی ها را در افراد پرورش می دهد، لذا نه تنها به نفع افراد کم درآمد بلکه به نفع تمام دانش آموزان است. افراد مرفه معمولا کودکان را به ریسک پذیری و اشتباه کردن تشویق نمی کنند، در حالی که این دو کار برای ابتکار و خلاقیت ضروری هستند. شاید اگر دانش آموزان به مطالعه ی کارآفرینی بپردازند مجبور شوند آزادانه فکر کنند تا شکست خورده و باز به راه خود ادامه دهند. این تجربیات به آنها الهام می بخشند تا افرادی خلاق، مبتکر و نوآور گردند.

علاوه بر این، کارآفرینی از مهارت ها و استعدادهایی استقبال می کند که اگر دانش آموزان در کلاس درس های معمولی آن استعدادها را از خود نشان دهند توسط معلم جریمه و تنبیه می شوند.

کارآفرینان دوست دارند در زمینه­ های مختلف خوب باشند، نه فقط در یک زمینه ­ی خاص. همین توانایی تفکر وسیع، این افراد جوان را قادر می­ سازد انواع کارهای ضروری در آغاز کار شرکت­ ها را تکمیل نمایند.»

یکی دیگر از دلایل آموزش کارآفرینی این است که رفاه اجتماعی و عاطفی را افزایش می دهد و بیشتر از کسب و کارهای دیگر با شادی و خوشحالی سر و کار دارد. کسانی که این دوره را طی می کنند و کسب و کارهای خودشان را راه اندازی می نمایند بسیار شادتر از سایر افراد هستند زیرا کنترل بیشتری بر سرنوشت خود دارند. به همین خاطر در مدارس معروف کسب و کار، تقاضای دانش آموزان برای این دوره ها رو به افزایش است.

به لطف افراد آینده نگر و سازمان ها آموزش کارآفرینی به برخی مدارس راه یافته است. در حال حاضر برنامه های خاص دانش آموزان را تشویق می کنند در همان اوایل دبیرستان، شرکت های خود را راه اندازی کنند و مدارس خاص با سرمایه گذاران فرشته خو و خطرپذیر کار می کنند تا بودجه ی استارتاپ های کودکان را تامین نمایند.


سرفصل ها


16 جلسه سه ساعته ( 48 ساعت آموزشی ) 

پیش جلسه کارگاه : تست شخصیت شناسی از شرکت کنندگان 

1- جلسه اول : مبانی و مراحل خلاقیت 

2- جلسه دوم : ایجاد انگیزش کارآفرینی در نوجوانان 

3- جلسه سوم : پرورش ذهن و شخصیت خلاق

4- جلسه چهارم : کارگاه بازی های خلاقانه

5- جلسه پنجم : ایده پردازی و روش های آن / کارگاه گاو بنفش 

6- جلسه ششم : کافه ایده(یک فنجان ایده)

7- جلسه هفتم : مبانی فرصت یابی و نیازسنجی / کارگاه اقبانوس آبی 

8- جلسه هشتم : تیم سازی / کارگاه دوست خوب من 

9- جلسه نهم : ورکشاپ خلق مدل کسب و کار 

10- جلسه دهم : آشنایی با مقدمات دیجیتال مارکتینگ / سوشال مدیا و طراحی وب

11- جلسه یازدهم : آشنایی با فرآیندهای تبلیغات و برندینگ 

12- جلسه دوازدهم : مبانی و مراحل تجاری سازی

13- جلسه سیزدهم : اصول اولیه بازاریابی و فروش

14- جلسه چهاردهم : کارگاه شناخت زبان بدن

15- جلسه پانزدهم : آشنایی با اصول و فنون مذاکره

16- جلسه شانزدهم : کارگاه فروش در مدرسه

مدرسین

محمد حسین خوانساری
محمد حسین خوانساری
کارشناس و مشاور تبلیغات و برندینگ
مهدی ریزوندی
مهدی ریزوندی
دکتری کارآفرینی

آدرس

قزوین قزوین ، بلوار جمهوری اسلامی ، روبروی گلزار شهدا ، ابتدای خیابان اصفهان (ایرانگاز) ، مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین ، قزویناپ

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

قزویناپ ، اولین باشگاه استارتاپ و کارآفرینی قزوین

قزویناپ ، اولین باشگاه استارتاپ و کارآفرینی استان قزوین  فضای کاری اشتراکی ، رویدادهای آموزشی برای سرعت بخشیدن به فرآیندهای ایجاد یک کسب و کار موفق  مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین

رویداد های برگزارشده۱۶
رویداد های فعال۰