رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

وبینار قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

 • آنلاین
 • از ۵۰,۰۰۰ تومان
 • گروه نرم افزاری محک
شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

وبینار آموزش کاربردی سامانه مودیان

 • آنلاین
 • ۳۷۰,۰۰۰ تومان
 • پیشگام دانش افزا
پنج‌شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

دوره جامع آموزش غیر حضوری نرم‌افزار سپیدار-12آبان ماه

 • آنلاین
 • از ۹۸۰,۰۰۰ تومان
 • سپیدار سیستم
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

آموزش نرم افزار دشت همکاران سیستم

 • آنلاین
 • رایگان
 • دشت همکاران سیستم
کاور
"وبینار آموزشی باید‌ها و نباید‌های حسابرسی مالیاتی" در تاریخ چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت دوره
-
۳۰۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

ویدئو معرفی دوره

حسابداری مالیاتی

همان طور که می دانید بدون دانش حسابداری نمی توان درآمد شخصی یا سازمانی را تخمین زد. اگر این علم در دسترس کسی نباشد ممکن است اتفاقات ناخوشایندی بیفتد و سازمان با ورشکستگی روبرو شود. جالب است بدانید که حسابداری جزء جدایی ناپذیر یک شرکت به حساب می آید به گونه ای که عده ای آن را به عنوان قلب شرکت می شناسند.

اگر حسابداران مهارت، تجربه و آموزش کافی درمورد نحوه تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی را فرا گرفته باشند، به مراتب قادر خواهند بود تا با سرعت و دقت کافی اطلاعات را در اظهارنامه های مالیاتی ثبت کنند. بنابراین مهارت تکمیل این گونه فرآیندهای مالی برای حسابداران در حال حاضر به یک مزیت رقابتی با ارزش و فرصتی درآمد زا تبدیل شده است و موجبات به سود رسیدن سازمان را برای مدیر و سایر کارمندان فراهم می آورد.

انواع حسابرسی مالیاتی

مالیات مستقیم و غیر مستقیم

لازم به ذکر است که آشنایی با انواع مالیات یکی از مهم ترین سر فصل های دوره حسابداری مالیاتی بر شمرده می شود و دانستن آن ها خالی از لطف نیست. لذا مالیات مبلغی است که به ‌موجب قانون و برای تأمین مخارج عمومی به ‌طور بلا عوض از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی به دولت پرداخت می‌‌شود. در واقع دولت مالیات را از دارایی و درآمد اشخاص برداشت کرده و هیچ تعهدی نسبت به فرد پرداخت ‌کننده نخواهد داشت، چرا که مالیات از جمله مهم‌ ترین منابع درآمد دولت ‌ها در سراسر جهان به شمار می رود. در حالت کلی مالیات به دو بخش تقسیم می شود که شامل مالیات های مستقیم و مالیات های غیرمستقیم می شود.

 

مالیات مستقیم

مالیات‌های مستقیم خود  به تنهایی به دو دسته‌ی مالیات بر دارایی و مالیات بر درآمد تقسیم می‌‌شوند که در بخش زیر به تک تک آن ها اشاره شده است.

مالیات بر دارایی: اساس و مبنای مالیات بر دارایی، ثروت می باشد و همچنین شاخص ترین نوع مالیات بر دارایی مالیات بر ارث است. مالیات بر ارث نوعی است که از اموال و دارایی‌ های شخص که پس از فوت وی باقی می‌‌ماند و به افراد ذکر شده داده می شود.
مالیات بر درآمد: در اخذ مالیات بر حسب درآمد، افراد و شرکت‌ ها بر مبنای ثروت و حقوق دریافتی می باشد. البته شاید به توان گفت که مالیات بر درآمد اشخاص از جمله مهم ‌ترین نوع مالیات به شمار می رود زیرا افراد زیادی با آن سر و کار دارند.
مالیات بر درآمد مشاغل: منظور از درآمد مشاغل، درآمدی می باشد که شخص حقیقی با فعالیت در مشاغل مربوط به حیطه تجارت، خدماتی و پزشکی به دست می آورد. 
مالیات بر درآمد اتفاقی: درآمد اتفاقی به درآمد هایی نظیر جایزه و معاملات بلاعوض گفته می شود که به صورت اتفاقی برای فردی به وجود می آید. بنابراین تمام درآمد های در دست گرفته شده از این راه نیز مشمول مالیات می‌‌گردند که میزان مالیات و نحوه‌ی پرداخت آن، بسته به نوع درآمد حاصله، می‌تواند متفاوت باشد.
 مالیات بر درآمد املاک: منظور از مالیات بر درآمد املاک، درآمد ناشی از اجاره‌ی املاک است. مطابق با قانون هایی که دولت تصویب کرده، می توان میزان دریافتی مالیات را تخمین زد.

مالیات غیر مستقیم

مهم ترین انواع مالیات های غیرمستقیم در کشور ما شامل حقوق و عوارض گمرکی، مالیات بر مصرف و مالیات بر ارزش افزوده می شود.

 حقوق و عوارض گمرکی
یکی از انواع مالیات های غیر مستقیم، حقوق و عوارض گمرکی به شمار می رود. لازم به ذکر است که حقوق و عوارض گمرکی در واقع  بر صادرات و واردات هر کشور دخیل است که منابع وارد شده را در نظر می گیرد. لذا با توجه به مالیات های گماشته شده در این بخش، باید تعرفه های گمرکی نیز مورد توجه قرار گیرند.

مالیات بر مصرف
مالیات بر مصرف مالیاتی می باشد که مصرف‌ کنندگان کالا های خاص در زمان خرید آن کالا که با همان قیمت است، پرداخت می‌‌کنند. به این ترتیب هر کس که میزان بیشتری از آن کالا مصرف کند، در انتها موظف است مالیات بیشتری را پرداخت نماید.

مالیات بر ارزش افزوده
منظور از مالیات بر ارزش افزوده، تفاوت بین کالا و خدمات عرضه ‌شده با ارزش کالا و خدمات خریداری ‌شده در دوره ‌ای مشخص قلمداد می شود که این منابع از طریق واردات و صادرات وارد کشور و زمینه پرداخت مالیت شده ایت.

سرفصل های اصلی وبینار

 • مواد قانونی مرتبط با فرآیند حسابرسی مالیاتی
 • بررسی آئین نامه ماده ۲۱۹ و ترتیبات و حالات مختلف حسابرسی مالیاتی
 • بررسی اوراق مالیاتی مربوط به حسابرسی مالیاتی
 • پرسش و پاسخ با شرکت کنندگان

مدرس

حامیان

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
1401/06/09۱۴:۰۰۱۷:۰۰

راه های ارتباطی با ما

شماره تماس: 09934853248

 

ایوند    https://evand.com/organizations/mahaksoft

 

اینستاگرام     https://instagram.com/mahaksoft

 

جهت اطلاع از دیگر رویدادها، صفحات ما را فالو کنید.

۱۱۳۵
دنبال کننده
۵۶
کل رویدادها
۱۱
رویداد فعال

عمده فعالیت‌های گروه نرم‌ افزاری محک، مربوط به حوزه‌های تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای مالی و مدیریتی (نرم افزار حسابداری) می باشد. تلاش این گروه، از آغاز بر این بوده تا با استفاده از بهترین و درعین‌حال، قابل‌ اطمینان‌ترین تکنولوژی‌های روز، محصولات ساده و نوآورانه ای را برای ساده‌تر، دقیق‌تر و سریع‌تر شدن امور مالی و مدیریتی کسب‌ وکارها و اشخاص سرتا...

بیشتر از ۱۸۰ نفر (۹۰%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.