رویداد به پایان رسیده است!
ساز و کارهای شروع کسب و کار موفق در تاریخ چهارشنبه ۲ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲ بهمن

ساز و کارهای شروع کسب و کار موفق

  • ۳۰۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات رویداد


شروع یک کسب و کار بسیار دشوار است؛ این کار طولانی و پر زحمت و از لحاظ نتایج آماری، محکوم به شکست است. طبق تحقیقات انجام شده 80 درصد ایده های هر کسب و کار، با شکست مواجه می شوند. با وجود این که یک مقیاس معین برای موفقیت وجود ندارد که متناسب همه باشد، اما دلایلی وجود دارد که به افرادی که قصد شروع و پایه ریزی یک کسب و کار را دارند، کمک می کند تا افرادی موفق در کسب و کار خود باشند. براساس تحقیقات انجام شده، 4 موضوع مهم در شروع هر کسب و کاری، به نوعی تضمین کننده آینده آن کسب و کار برای صاحبانشان می باشد. انجام درست و اصولی فرایند های شروع کسب وکار، تحقیقات بازار، روش های تامین مالی و مدیریت اجرایی آن کسب و کار می باشد. انجام ساز و کارهای درست این مباحث در 18 ماه طلایی اولیه شروع یک کسب و کار ( که به دو دوره قبل از شروع کسب و کار، انجام کسب و کار تقسیم می شود)  پایه و شالوده درست یک کسب و کار موفق می باشد.

 

  • فرایند شروع کسب وکار: کسب و کار کوچک شما می‌تواند مالکیت مطلق، شراکت یا یک کمپانی با مسئولیت محدود باشد. هویتی که برای کسب و کار جدیدتان انتخاب می‌کنید می‌تواند چیز‌های زیادی را در مورد پروژه کارآفرینی شما تحت تاثیر قرار دهد، از نام کسب و کارتان تا مسئولیت‌ها و همچنین مالیاتی که به شما تعلق می‌گیرد. شاید یک ساختار اولیه کسب و کار را انتخاب کنید و سپس در آینده ارزش گذاری مجدد کرده و ساختار اولیه کسب و کارتان را با رشد آن و تغییر نیاز‌ها تغییر دهید. بررسی و دانستن موضوعاتی چون «داشتن شخصیت ایجاد و انجام یک کسب وکار، انتخاب و ثبت نام برند و لوگوی یک کسب و کار،  اخذ مجوز‌ها و مدارک قانونی و ...» موضوعاتی است که قبل شروع هر کسب و کاری باید دربارهِ آنها تحقیق و بررسی و در نهایت عملی سازی شود.

 

  • تحقیقات بازار: برای این که یک کسب و کار جدید کوچک موفقیت آمیز باشد باید یک مشکل را حل کند، نیازی را برآورده سازد یا چیز جدیدی را ارائه دهد که بازار درخواست می‌کند. پاسخ به سوال­هایی چون «آیا برای محصولات یا خدمات مورد نظر شما نیازی در بازار وجود دارد؟ چه کسی به این خدمات یا محصولات نیاز دارد؟ آیا شرکت‌های دیگری که محصولات و خدماتی مشابه ارائه می‌دهند در بازار وجود دارند؟ رقابت در این عرصه چگونه است؟ و ...» برای تضمین موفقیت در یک کسب و کار بسیار ضروری می باشد.

  • تامین مالی: راه اندازی یک کسب و کار کوچک ضرورتاً به مقدار زیادی پول و سرمایه نیاز ندارد، اما برنامه ریزی برای این کار شامل برخی سرمایه گذاری‌های اولیه خرد و همچنین توانایی تامین هزینه‌های پیش روی کسب و کار شما پیش از رسیدن به مرحله سودآوری است. همچنین باید هزینه‌های ادامه و تداوم کسب و کارتان برای دست کم برای 12 ماه را برآورد سازی نمایید . جمع کلی این هزینه‌ها همان میزان سرمایه گذاری اولیه‌ای است که برای راه اندازی کسب و کار کوچک جدید خود به آنها نیاز دارید. تامین سرمایه مورد نیاز از طریق جذب سرمایه شخصی، وام‌های مربوط به کسب و کار‌های کوچک، و ... راه هایی است که باید برای موفق بودن و تدوام یک کسب و کار به درستی مورد بررسی قرار گیرد.

 

  • مدیریت اجرایی:  مدیریت فرآیندی که از مرحله تولید محصولات/خدمات تا رسیدن آن به دست مشتریان نیاز است پیموده شود و برآوردی از هزینه‌­های عملیات اجرایی ، در موفقیت یک کسب و کار موضوعی بسیار مهم می باشد. تیم سازی و مدیریت منابع انسانی، مدیریت مخاطرات و بحران های در پیش رو، ماندگاری، رشد و توسعه کسب و کار و ... موضوعات مهمی است که در مدیریت اجرا برای موفیقت یک کسب و کار بسیار مهم و ضروری است.

 

با توجه به موضوعات مهم مطرح شده برای شروع و ماندگاری موفق در یک کسب و کار، در این رویداد موسسه آموزشی کسب و کار پرتو نگین فردا برآن شده تا از طریق علم و تجربه تعدادی از بانوان موفق کارآفرین ایران، مبحث­ها و موضوعات مهم این 4 حوزه را به صورت علمی و تجربی مورد بررسی قرار دهیم، تا افرادی که تصمیم راه اندازی و شروع یک کسب و کار را دارند، به بهترین شکل ممکن قدم های های خود را در این راه بردارند.

همچنین موسسه پرتو نگین فردا جهت استفاده و بهره بردای تمامی متقاضیان این رویداد، شرایط تخفیفی را برای هزینه بلیط ها در نظر گرفته است، تا تمامی افراد متقاضی بتوانند در این رویداد شرکت کرده و از علم و تجربه تعدادی از بانوان موفق کارآفرین ایران، نکات ارزشمندی را برای شروع و ماندگاری کسب و کار مدنظر خود بدست آورند.

در انتها لازم به ذکر است که افراد شرکت کننده در این رویداد می توانند مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای، جهت گذراندن دوره و مباحث ارائه شده در رویداد را دریافت نمایند.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
پذیرش و دریافت کارت ورود۱۴:۳۰۱۴:۵۵
شروع مراسم رویداد۱۵:۰۰
افتتاحیه و معرفی موسسه۱۵:۰۰۱۵:۱۰
فرایند شروع کسب و کار۱۵:۱۰۱۵:۴۵
تحقیقات بازار۱۵:۴۵۱۶:۳۵
تامین مالی۱۶:۳۵۱۷:۲۰
مدیریت اجرایی۱۷:۲۰۱۸:۰۵
استراحت و پذیرایی۱۸:۰۵۱۸:۵۵
تقدیر از بانوی برتر کارآفرین کشور۱۸:۵۵۱۹:۰۰
میزگرد ۱۹:۰۰۱۹:۵۰
تقدیر از سخنرانان و اختتامیه۱۹:۵۰۲۰:۰۰

سخنرانان

عصمت قانعی
عصمت قانعی
موسس و مدیر عامل شرکت نیلبرگ خزر (قند شالین)
مرجان هوشیار
مرجان هوشیار
موسس ومدیرعامل شرکت بازرگانی نگین تجارت فردوس
فرزانه معصومی
فرزانه معصومی
موسس و مدیرعامل شرکت ققنوس آسیا
مریم امیراحمدی
مریم امیراحمدی
موسس و مدیر واحد صنعتی ایران استون اولین واحد دانش بنیان

آدرس: تهران خیابان دولت (کلاهدوز) چهارراه قنات تالار مجلل دانیال