ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"تکنولوژی و ورزش از نگاه فرهنگ و موزه" در تاریخ سه‌شنبه ۱۲ مرداد ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

وبینار موزه‌های آینده و تغییرات پیشِ رو

موزه‌های از جمله نمادهای هویت یک ملت هستند. موزه‌ها نه تنها در برگیرنده اشیاء باستانی بلکه نشانگر تاریخچه مردم یک کشور و فرهنگ آن هستند. در همین راستا در حوزه گردشگری توجه خاصی به موزه‌ها می‌گردد. با توجه به اهمیت این موضوع و جذابیت‌های موزه‌ها، همواره تلاش می‌گردد تا در طراحی فضا، نمایش اشیاء و تک تک موارد موجود در موزه‌ها خلاقیت‌هایی موثر صورت پذیرد.

با توجه به توسعه تکنولوژی در حوزه‌های گوناگون زندگی روزمره انسان‌ها، موزه‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. امروزه موزه‌ها در تمامی جهان تلاش می‌نمایند تا با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا ضمن ایجاد فضایی لذت‌بخش برای بازدیدکنندگان، ارائه‌ای موثر را برای مفاهیم مدنظر ایجاد نمایند. در سال ۲۰۲۰ با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا استفاده موثر از تکنولوژی برای موزه‌ها که حال با معضلی جدید روبرو بودند بسیار پر اهمیت‌تر گردید. این اهمیت به حدی بود که شعار سال ۲۰۲۱ ایکوم، کمیته ملی موزه‌ها، به این موضوع و تاثیر فضای دیجیتال بر روی موزه‌ها اختصاص یافت.

در جهت فرهنگ‌سازی هر چه بیشتر و انتقال دانش و اطلاعات مناسب در راستای همین شعار شرکت رازق، از شرکت‌های پیشرو در ارائه راهکارهای نوین در حوزه موزه‌ای، با همکاری ایکوم ایران، شرکت TLS و موزه ورزش مجموعه رویدادهایی را ایجاد نموده‌اند. وبینار رایگان "تکنولوژی و ورزش از نگاه فرهنگ و موزه" سومین وبینار از این مجموعه رویدادها است که با سخنرانی مهندس بهزاد طباطبایی یزدی در ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌گردد.

در این وبینار که به صورت ویژه با توجه به همزمانی با المپیک ۲۰۲۰ توکیو محوریت ورزشی دارد، مهندس طباطبایی یزدی، موسس و مدیر موزه ورزش و از متخصصین حوزه تکنولوژی و ورزش، به اتفاقاتی که تعامل ورزش و تکنولوژی به وجود آورده است از منظر فرهنگ و موزه خواهند پرداخت.

سخنرانان

مهندس بهزاد طباطبایی یزدی
مهندس بهزاد طباطبایی یزدی
موسس و مدیر موزه ورزش

- موسس و مدیر موزه ورزش

- داور رسمی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو جمهوری اسلامی ایران

- فعالیت به عنوان مدیر فناوری اطلاعات فدراسیون شنا از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶

- راه اندازی سیستم الکترونیک داوری شنا Touch pad در استخر آزادی

برگزارکنندگان

شرکت رازق
شرکت رازق

شرکت دانش‌بنیان رازق از جمله بزرگترین مجموعه‌های فعالی در حوزه واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و شبیه‌سازها است که پروژه‌های موفقی را با مجموعه‌هایی همچون بانک ملی، شهرداری تهران و موزه ولیعصر به انجام رسانده است.

این مجموعه پیشرو در ارائه راهکارهای نوین تکنولوژیک در حوزه موزه‌‌ای و گردشگری در سطح کشور است.

ایکوم
ایکوم

کمیته ملی موزه‌های ایران

سامانه بزرگ فردا
سامانه بزرگ فردا

شرکت سامانه های بزرگ فردا (TLS)

این شرکت از سال 1394 دانش بنیان سطح 3 بوده و اکنون علاوه بر دفتر مرکزی در مرکز رشد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران نیز مستقر می باشد. در سال 1392 این شرکت با هدف تولید سامانه های مقیاس بزرگ توسن در حوزه بانکی تاسیس شد. و تاکنون موفق به طراحی و تولید نرم افزار دفترکل در بانک ملی ایران، سامانه بکپارچه بانک دی و پست بانک مطابق آخرین استانداردهای جهانی IBM و قوانین بانک مرکزی ایران گردیده است. همچنین علاوه بر طراحی شهر هوشمند اردکان، از سال 1399 ساخت و تولید پلتفرم حافظه ملی دیجیتال (حمد) در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را در کارنامه موفقیتهای خود دارد.

این شرکت نیز از پیشگامان پلتفرم های پیشرفته مانند اینترنت اشیا صنعتی (IIOT) در کشورمان می باشد و به انواع پروتکل های صنعتی در شبکه های هوشمند مسلط می باشد.

موزه ورزش
موزه ورزش

موزه خصوصی ورزش در سال 1392 با مجوز از اداره کل موزه ها و اموال منقول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت خود را آغاز نمود. در این مدت علاوه بر دیدار با ورزشکاران و پیشکسوتان، در امر جمع آوری و گردآوری اطلاعات مرتبط به تاریخ ورزش ایران تحقیق و تفحص انجام شده است. همچنین با همکاری سایر موزه ها اقدام به برگزاری چندین نمایشگاه بصورت فیزیکی و یا دیجیتال(مجازی) نموده است.

سوالات متداول

این دوره نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد.
صرفا یک سیستم جهت اتصال (کامپیوتر-لپ‌تاپ-گوشی هوشمند) و یک اینترنت مناسب نیاز است.
خیر. نیازی به پرینت بلیط نمی‌باشد.

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت رازق

شرکت دانش بنیان رازق، از سال 1391 فعالیت‌های تحقیقاتی خود را آغاز کرد. فعالیت های این شرکت شامل تحقیق و توسعه در زمینه واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و تکنولوژی‌های تعاملی می باشد. شرکت دانش بنیان رازق در ساخت محصولات خود از بدنه علمی قوی و نیروی کار ما

رویداد های برگزارشده۳

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۲۶ مهر

لیگ کشوری کلیستنیکس

 • آنلاین
 • ۵,۰۰۰ تومان
 • کمیته کشوری کلیستنیکس استریت ورک اوت ایران
تا ۳۰ بهمن

دوره های آنلاین مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی

 • آنلاین
 • ۶۷۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی
تا ۲۵ اسفند

باشگاه کوچینگ 1400

 • آنلاین
 • رایگان
 • خانه کارآفرینی بین‌المللی
تا ۱۲ مهر

مهارت های فروشنده موفق

 • آنلاین
 • ۵۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز رشد رویش