همایش TEDMEDLive 2016 SBMU

شروع رویداد
سه‌شنبه ۷ دی ۹۵ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
سه‌شنبه ۷ دی ۹۵ ۱۸:۳۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادپزشکی / غیره
اضافه به تقویم
همایش TEDMEDLive 2016 SBMU
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۳۳۹۶۲۰۳۹۹
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر


سخنرانان خارجی (پخش ویدیو)

Richard Kogan

Richard Kogan

Music-Medicine Connector

Charles Chiu

Charles Chiu

Precision Diagnostician

Sheila Nirenberg

Sheila Nirenberg

Visionary Neuroscientist

Jeremy Farrar

Jeremy Farrar

Bruce Schneier

Bruce Schneier

Health Data Watchman

سخنرانان ایرانی (اجرای زنده)

دکتر فرشاد شیرازی

دکتر فرشاد شیرازی

رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه ع.پ. شهید بهشتی

دکتر فرشاد حسینی شیرازی استاد گروه سم‌شناسی و داروشناسی دانشکدهٔ داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. ایشان مدرک دکترای عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرده‌اند و پس از آن در سال ۱۳۷۷ مدرک PhD را در رشتهٔ سلولی-ملکولی با گرایش شیمی درمانی از دانشگاه اوتاوای کانادا اخذ کردند. زمینهٔ تحقیقاتی ایشان روش‌های تشخیص سرطان و شیمی درمانی سرطان با داروهای جدید، طیف‌سنجی از نمونه‌های بیولوژیک (Bio-Spectroscopy)و اخلاق در علوم دارویی است.

دکتر علیرضا میرباقری

دکتر علیرضا میرباقری

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات علوم رباتیک دانشگاه ع.پ. تهران

دکتر علیرضا میرباقری استادیار گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات فناوری‌های بیومدیکال و رباتیک و مدیر عامل شرکت نوآوران رباتیک و پزشکی سینا هستند. ایشان پس از اخذ مدرک دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۱، مدرک فوق تخصص خود را در رباتیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند. دکتر میرباقری مجری طراحی ربات »سینا« هستند. این ربات به عنوان آخرین دستاورد بزرگ جراحی کشور، قادر است عمل جراحی را کیلومترها دورتر از اتاق عمل انجام دهد و با استفاده از ابزارهای پنج‌میلی‌متری از بین استخوانهای قفسه سینه عبور کرده و عمل جراحی قلب را بدون بازکردن ققسه سینه انجام دهد.

دکتر محمد میریونسی

دکتر محمد میریونسی

دبیر شبکهٔ طب ملکولی و ژنتیک دانشگاه ع.پ. شهید بهشتی

دکتر محمد میریونسی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات ژنومیک و دبیر شبکهٔ طب ملکولی و ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. ایشان پس از اخذ دکتری عمومی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سال ۱۳۹۱ مدرک PhD ژنتیک پزشکی خود را از همین دانشگاه دریافت کردند. از زمینه‌های تحقیقاتی ایشان می‌‌توان به سلول‌های بنیادی جنینی و نحوهٔ رشد و تمایز آنان و تحقیقات در زمینه ژنتیک بیماری‌های متابولیک یاد کرد.

دکتر کوروش اعتماد

دکتر کوروش اعتماد

استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه ع.پ. شهید بهشتی

دکتر کوروش اعتماد عضو هیئت علمی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه ارومیه و پس از آن مدرک ارشد بهداشت عمومی و PhD اپیدمیولوژی را به ترتیب از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی دریافت کردند. ایشان در زمینهٔ بیماری‌های واگیر و غیر واگیر تحقیقات متعددی داشته‌اند و اکنون نیز سمت مشاور معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارند. زمینه‌های تحقیقاتی ایشان طغیان بیماری‌های عفونی، مراقبت از بیماری‌های غیر واگیر و اپیدمیولوژی بیمارستانی است.

آدرس:تهران تقاطع خیابان ولیعصر با بزرگراه نیایش - دانشکدهٔ داروسازی شهید بهشتی - سالن ۷۰۰ نفره