رویداد Tehran Falling Walls Lab

رویداد Tehran Falling Walls Lab

شروع رویدادچهارشنبه ۱۹ مهر ساعت ۰۹:۰۰
پایان رویدادچهارشنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۳:۳۰
مکان رویدادتهران
برگزارکننده‌ی رویداد

ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر

شماره دبیرخانه:  ۰۲۱-۶۶۱۷۵۹۳۷
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
اطلاعات بلیت
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت رویداد
۱۹ مهر
رایگان
تمام شد

توضیحات بیشتر

 در رقابت علمی یک روزه «Falling Walls Lab » که هر سال همزمان با سالگرد برچیده شدن دیوار برلین (9 نوامبر/ اواسط آبان) برگزار می شود، نتایج فعالیت های تحقیقاتی دانشمندان بین المللی در حوزه های مختلف در معرض نمایش قرار می گیرد.
این همایش در سال 2009 آغاز به کار کرد و از آن پس موسسه ای غیرانتفاعی به همین نام "falling Walls Lab" با حمایت «وزارت آموزش و تحقیقات آلمان» و تاسیس شد تا این رویداد را هر سال برگزار کند.
روند شرکت در این رویداد به گونه‌ای است که بعد از برگزاری رقابت‌های اولیه در کشورهای مختلف، برگزیدگان برای شرکت در مرحله نهایی این رقابت‌ها، انتخاب خواهند شد. معمولا از هر کشور یک نفر برای مرحله ی نهایی به برلین سفر می کند.
پس از برگزاری یک دوره این رویداد در سال 2016 در ابعاد کوچک در دفتر مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان، دومین دوره آن در ایران امسال یعنی 2017 به شکلی منسجم تر و با ابعادی وسیع تر در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می شود.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دفتر ایده بازار این دانشگاه با همکاری دفتر تبادلات آکادمیک آلمان در تهران (DAAD)، این رویداد را در تاریخ 19مهرماه(11اکتبر) در دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر برگزار خواهند کرد.
تعداد 30 منتخب هیئت ژوری در این روز هر کدام 3 دقیقه طرح خود را به زبان انگلیسی ارائه خواهند کرد تا در نهایت یک نفر برای شرکت در مراسم اصلی این رویداد در برلین انتخاب شود. برآورد می شود بیش از 300 نفر از محققان و اساتید و علاقه مندان به طرح های خلاقانه در این مراسم شرکت کنند. علاوه بر شرکت تعدادی از اساتید برجسته ی آلمانی و مسئولان مؤسسه دآآد، مسئولان دانشگاهی و نمایندگان سفارت کشورهای مختلف نیز در این مراسم شرکت می کنند.

آدرس:تهران خیابان حافظ - روبروی خیابان سمیه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - دانشکده برق - سالن آمفی تئاتر دکتر ادیبی