رویداد به پایان رسیده است!
المپیاد سخنوری تیسفون در تاریخ پنج‌شنبه ۱۵ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۰۹:۰۰

المپیاد سخنوری تیسفون

  • رایگان
  • محمود آباد
  • فرهنگی هنری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

نخستین دوره از المپیاد سخنوری تیسفون توسط موسسه علمی و فرهنگی دهکده دانش تیسفون و موسسه سخنوری تیسفون به منظور ایجاد یک رویداد رقابتی علمی معتبر در حوزه سخنوری در  15 اسفند سال 1398 برگزار می گردد. بدینوسیله از عموم علاقمندان و فعالین حوزه سخنوری جهت حضور در این رویداد معتبر  در شهر بابل استان مازندران دعوت بعمل می‌آید.  المپیاد سخنوری تیسفون به دو شکل حضوری و غیر حضوری برگزار خواهد شد. همه افراد دارای حداقل سن 12 سال می‌توانند در این دوره شرکت نمایند. المپیاد هر سال یکبار برگزار می‌گردد. این رویداد یک فرصت بزرگ برای شناسایی استعادادهای برتر در زمینه دانش سخنوری در ایران محسوب می‌شود. چشم امید به حمایت مردم ادب پرور و متمدن ایران داریم تا با حمایتهایشان به ما در رسیدن به رسالت والایی که در برگزاری المپیاد منظور کردیم یاری رسانند.

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار: 5 اسفند 1398

 

نکات مهم:

§    هر شخص فقط با یک اثر و فقط در یک بخش غیرحضوری یا حضوری می تواند شرکت کند. به عبارتی یک متقاضی همزمان نمی تواند چند اثر را در چند بخش ارسال کند. هر متقاضی برای شرکت در المپیاد باید یک اثر را در یک بخش ارسال کند.

§    در هر مرحله از المپیاد یا حتی پس از آن چنانچه تشخیص داده شود که داوطلب اطلاعات ناقص ارایه داده است، دبیرخانه المپیاد حق دارد نسبت به منع ادامه حضور داوطلب و یا حتی سلب احکام، رتبه و هدایا به طریق قانونی اقدام نماید.

 

 

 

 

 

بخش‌ها

§        سخنرانی

§        شاهنامه‌خوانی

§        اجرای صحنه

§        گویندگی

§        متن سخنرانی

§        دکلمه

§        شعر

§        نویسندگی

 

الف: بخش حضوری:

سخنرانی، شاهنامه خوانی، شعر و اجرای صحنه به صورت حضوری برگزار خواهد شد. به عبارتی، منتخبین آثار رسیده به دبیرخانه المپیاد برای رقابت و انتخاب رتبه های برتر نیاز است در روز 15 اسفند 98 در محل برگزاری المپیاد حضور داشته باشند و اثرشان را ارایه دهند.

ب: بخش غیرحضوری:

بخشهای سخنرانی، شعر، دکلمه، گویندگی، متن سخنرانی و نویسندگی به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. بدینصورت که برای شرکت در المپیاد ، آثار داوطلبان به دبیرخانه ارسال می شود و پس از بررسی توسط هیئت داوران، رتبه‌های برتر اعلام خواهد شد و نیازی به حضور شرکت کنندگان در محل المپیاد نیست.

نکته: سخنرانی و شعر  دو بخشی هستند که هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری برگزار می‌شود اما داوطلبین باید فقط یک شیوه حضور را انتخاب کنید؛ حضوری یا غیرحضوری

 

 

 

زمان برگزاری

15 اسفند  سال 1398 از ساعت 9 تا 15

 

مهلت ثبت نام

ثبت نام از تاریخ 14 مهر 1398 آغاز و تا پایان ساعت 21 مورخ 5 اسفند ادامه خواهد داشت. ثبت نام فقط بصورت آنلاین از طریق سایت ایوندبه نشانی www.evand.com صورت می پذیرد.

 

شهریه:

شهریه کلیه بخش‌های غیرحضوری مبلغ 30000 تومان و بخش‌های حضوری 100000 تومان می‌باشد. شهریه لازم است از طریق آنلاین و هنگام ثبت نام آنلاین پرداخت گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نحوه انتخاب افراد برتر

کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه المپیاد تیسفون، توسط هیئت داوران بررسی می‌گردد. آثار منتخب در بخش غیرحضوری در یک مرحله داوری شده و سه رتبه برتر در هر بخش اعلام خواهد شد. در بخش‌های حضوری، آثار ارسالی ابتدا توسط هیئت داوران ارزیابی شده و در نهایت طبق متن جدول زیر آثار برتر جهت حضور در بخش پایانی المپیاد معرفی خواهند شد که نیاز است صاحبان اثر در روز المپیاد حضور داشته باشند و به صورت حضوری با سایر شرکت کنندگان به رقابت بپردازند. به طور مثال از همه آثار رسیده به دبیرخانه المپیاد در بخش سخنرانی بصورت حضوری، فقط 30 نفر  برتر مجاز به حضور در رقابت نهایی در روز برگزار المپیاد خواهند بود. نهایتاً در هر دو بخش حضوری و غیرحضوری 3 رتبه برتر اعلام خواهد شد و هدایای نفیس از سوی دبیرخانه المپیاد سخنوری تیسفون تقدیم خواهد شد.

 

 

جدول تعداد افراد مجاز به حضور در بخش حضوری المپیاد سخنوری تیسفون در بخش‌های مختلف

عنوان بخش
تعداد مجاز واجدین شرایط حضور در بخش پایانی المپیاد سخنوری تیسفون
سخنرانی
30 نفر
شاهنامه‌خوانی
10 نفر
اجرای صحنه
10 نفر
شعر
20 نفر
 

 

 

 

 

 

 

نحوه شرکت و ثبت نام در بخشهای مختلف:

 

1.     سخنرانی

شرکت در این بخش به دو شکل حضوری و غیر حضوری خواهد بود.

الف: حضوری

چنانچه قصد شرکت در االمپیاد به صورت حضوری را دارید، ضمن تکمیل فرم ثبت نام آنلاین در سایت ایوند به نشانی (www.evand.com) ، فایل PDF متن سخنرانی خودتان(بالای متن سخنرانی، نام و نام خانوادگی دقیق خودتان و تلفن تماس را ذکر کنید) را به صورت تایپ شده روی برگه A4 به شماره تلگرام : 09114121471 ارسال بفرمایید. متن سخنرانی شما توسط هیئت داوران مورد بررسی قرار گرفته و در صورت انتخاب، از شما جهت حضور و سخنرانی در محل المپیاد برای رقابت نهایی دعوت بعمل خواهد آمد. شهریه حضور به صورت حضوری در المپیاد مبلغ 100 هزار تومان می‌باشد.

ب: غیرحضوری

چنانچه قصد شرکت در االمپیاد به صورت غیرحضوری را دارید، ضمن تکمیل فرم ثبت نام آنلاین در سایت ایوند به نشانی (www.evand.com) ، فایل فیلم سخنرانی از خودتان که حداکثر 5 دقیقه می باشد را به شماره تلگرام : 09114121471 ارسال بفرمایید. فیلم سخنرانی شما توسط هیئت داوران مورد بررسی قرار گرفته و در صورت انتخاب، امکان حضور در المپیاد به صورت غیرحضوری را خواهید داشت. . شهریه حضور به صورت حضوری در المپیاد مبلغ 30 هزار تومان می‌باشد.

 

 

نکته: سخنرانان برتر در دو بخش حضوری و غیرحضوری به صورت جداگانه داوری و نفرات برتر به صورت مجزا در دو بخش اعلام خواهند شد.

 

 

 

2.     شاهنامه‌خوانی

این بخش از المپیاد به صورت حضوری برگزار می‌گردد. داوطلبین جهت ثبت نام باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایل pdf  متن ارایه (نقالی و شاهنامه خوانی) خود به صورت تایپ شده روی برگه A4 و نیز ارسال یک فیلم کوتاه کمتر از سه دقیقه از اجراهای قبلی‌شان به شماره تلگرام : 09114121471  اقدام نمایند.

 

 

3.     اجرای صحنه

این بخش از المپیاد به صورت حضوری برگزار می‌گردد. داوطلبین جهت ثبت نام و شرکت در این بخش از المپیاد  باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایلpdf  متن اجرای  خود به صورت تایپ شده روی برگه A4 و نیز ارسال یک فیلم کوتاه کمتر از سه دقیقه از اجرای صحنه خودشان  به شماره تلگرام : 09114121471  اقدام نمایند. برای شرکت در این بخش نیاز است یک موضوع فرضی برای اجرا انتخاب نمایید( به طور مثال بزرگداشت پروین اعتصامی) و سپس متن اجرای خودتان را بر حسب آن موضوع برای ما از طریق فرم ثبت نام ارسال بفرمایید. در صورت انتخاب طرح و سناریوی شما، در روز اجرا بر اساس سناریوی ارسالی اجرا خواهید داشت.

 

 

4.     گویندگی

دبیرخانه المپیاد، گویندگی را هر اثر شامل صدای شما بدون تصیورتان قلمداد می‌کند. در این بخش از المپیاد آثاری از قبیل متن خوانی، دوبله، دکلمه بدون تصویر گوینده و نهایتاً دکلمه‌های بدون تصویر گوینده پذیرفته می‌شوند.   این بخش از المپیاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. داوطلبین جهت ثبت نام باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایل صوتی اثر خود به شماره تلگرام : 09114121471 جهت شرکت در المپیاد اقدام نمایند. در ابتدای فایل صوتی، نام و نام خانوادگی دقیق گوینده و توضیح مختصری از  اثر باید ذکر گردد.

 

 

 

5.     متن سخنرانی

این بخش از المپیاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. چنانچه در زمینه نگارش متن سخنرانی مهارت و توانمندی دارید، برای شرکت در این بخش از المپیاد داوطلبین باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایلpdf  متن سخنرانی خود به صورت تایپ شده روی برگه A4 به شماره تلگرام : 09114121471  اقدام نمایند. در بالای صفحه نخست حتما نام و نام خانوادگی خودتان، عنوان سخنرانی و تلفن تماس را قید نمایید.

 

6.     دکلمه

این بخش از المپیاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. خوانش با احساس یک متن یا شعر را دکلمه می‌دانیم. داوطلبین جهت ثبت نام باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایل ویدئویی از دکلمه‌گویی خودشان را که بیش از 4 دقیقه نباشد به شماره تلگرام : 09114121471  ارسال نمایند. از ارسال دکلمه به صورت صوتی در این بخشس خودداری فرمایید.

 

7.     شعر

این بخش از المپیاد  هم به صورت حضوری و هم بصورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. عموم شعرای داوطلب اعم از آماتور و حرفه‌ای جهت حضور در المپیاد باید به سایت ایوند مراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایل pdf   فقط یک اثر خود( یک قطعه شعری که سروده خودشان هست) به صورت تایپ شده روی برگه A4 دقیقه به شماره تلگرام : 09114121471  اقدام نمایند.  آثار ارسالی در بخش غیرحضوری توسط هیئت داوران انتخاب و رتبه های برتر توسط دبیرخانه المپیاد معرفی خواهند شد. آثار ارسالی در بخش حضوری جهت تایید صلاحیت حضور در بخش پایانی المپیاد داوری شده و سپس آثر برگزیده جهت رقابت نهایی در المپیاد انتخاب خواهند شد.

 

 

8.     نویسندگی

این بخش از المپیاد به صورت غیرحضوری برگزار می‌گردد. داوطلبین جهت ثبت نام باید به سایت ایوندمراجعه نموده و ضمن تکمیل اطلاعات درخواستی، نسبت به ارسال فایل pdf  اثر خود به صورت تایپ شده روی برگه A4  به شماره تلگرام : 09114121471 اقدام نمایند.

برگزار‌کننده

آواتار

مؤسسه فرهنگی و هنری تیسفون

مجری و برگزارکننده کارگاهها ، کنفرانس ها و دوره های آموزشی و فرهنگی در استان مازندران

رویداد های برگزارشده۲
  • شروع: پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۰۹:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۱۵:۰۰

آدرس: محمود آباد محمودآباد.مجتمع نفت