رویداد به پایان رسیده است!
تحلیل رفتار متقابل TA-توانمند سازی فردی در تاریخیکشنبه ۹ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

تحلیل رفتار متقابل TA-توانمند سازی فردی

شروع:
یک‌شنبه ۱۸ مهر ۹۵ ۱۸:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۹ آبان ۹۵ ۲۰:۰۰
تحلیل رفتار متقابل TA-توانمند سازی فردی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر


این دوره آمیزه ای از آموزش ها برای توسعه مهارت های فردی می باشد که توسط آقای امین زندی، روانشناس و مدرس دوره های تحلیل رفتار متقابل TA طراحی شده است.

در لینک زیر می توانید مقاله از ایشان در رابطه با همین موضوع را مطالعه فرمایید:

کلیک کنید: تحلیل رفتار متقابل

 

قسمتی از مقاله ی بالا:

از کجا آمده­ایم و به کجا می­­رویم …

آدم­هاي واقعي، خودشان تصميم مي­گيرند اما براي آدم­هاي پلاستيکي، فال گيرها. – اریک برن

 

تحلیل رفتار متقابل یک تئوری روان‌شناسی است که توسط دکتر اریک برن در سال ۱۹۵۰ میلادی ارایه گردید و به لحاظ کاربرد آن در حل مشکلات احساسی و رفتاری، مورد قبول جامعه روان‌شناسی قرار گرفته و تدریجاً در زمینه‌های مشاوره، روان‌کاوی، گروه درمانی، مدیریت، جامعه‌شناسی، توسعه سازمانی و آموزش، نظریه‌های جدیدی ارایه نموده و گسترش پیدا کرده است. ابهام و پیچیدگی در مفاهیم، تخصصی بودن و زمان طولانی درمان در دیگر روش‌های روان درمانی باعث شد تا تحلیل رفتار متقابل با مفاهیم اساسی و واژه‌های ساده سریعاً جایگزین روش‌های روان درمانی قدیمی گردید. به همین جهت تحلیل رفتار متقابل عمومیت یافته و هر جا که انسان‌ها حضور داشته و با یکدیگر ایجاد رابطه می‌نمودند کاربرد عملی پیدا کرد و ابزاری برای تغییر و حل مشکلات قرارگرفت. تحلیل رفتار یک مکتب علمی کاربردی می‌باشد که در آن از به کار بردن مفاهیم پیچیده اجتناب شده است و نظریات آن به صورتی مطرح شده‌اند که به راحتی می‌توان آنها را مشاهده و تجربه نمود.

پدر تحلیل رفتار متقابل چه گفت:

چنین فضایی برن را به سمت ایجاد روانشناسی تحلیل رفتار متقابل هدایت کرد ولی به راستی برن چه گفت؟

او باور داشت که همه انسان ها ذاتا خوب هستند و این حالت از نهاد انسان بر می­خیزد تا این که به رفتار مربوط شود و از نظر ارزش انسانی همه­ی بشر در یک سطح قرار دارند و هیچ کدام بالاتر نیستند و این موضوع یک واقعیت است حتی اگر رفتار و کنش متفاوتی داشته باشیم و یا دارای نژاد، مذهب و سن متفاوتی باشیم.(5) که این دیدگاه را میتوان در مغایرت با فلسفه گرایش به قدرت نیچه و گرایش به لذت فرویدی، در مورد انسان دانست، زیرا برن معتقد بود که همه انسانها توانایی تفکر را دارا هستند (به جز آنهایی که ضایعات مغزی شدیدی دارند) و تمایل جهان شمولی برای رشد در جهت مثبت در آنها نهادینه می­باشد.


برای آگاهی از زمان دوره ها با تلفن مرکز شایگانه 22876216 تماس حاصل فرمایید و یا به آی دی تلگرام شایگانه پیام دهید.

آدرس:تهران ضلع شمال شرقی پل سیدخندان نبش مسکن پل پلاک 1285 طبقه پنجم