سفر به سرزمین آرزوها (نگاهی به مسیر رسیدن به رضایت در زندگی+تست کلیفتون و بررسی نتیجه آن)

شروع:
پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۶ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۶ ۱۶:۰۰
سفر به سرزمین آرزوها (نگاهی به مسیر رسیدن به رضایت در زندگی+تست کلیفتون و بررسی نتیجه آن)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات تکمیلی

 بسیاری از ما وقتی در دوران نوجوانی به سر می‌بریم، با رؤیاهای مختلفی در مورد آینده خود روبرو می‌شویم. رؤیاهایی درباره آن چیزهایی که دوست داریم به آن‌ها برسیم. در این سن‌وسال‌ها خودمان را در شرایطی می‌بینیم که با بالاتر رفتن سن و شرایط نزدیک به انتخاب شغل و آینده بسیاری اوقات تغییر می‌کند. خیلی از ما به دنبال درس و دانشگاه، مهندس یا دکتر می‌شویم و بعد هم کار و ازدواج و ... با بالاتر رفتن سن به یاد آرزوهای جوانی‌مان می‌افتیم. چند درصد از ما برخلاف میل باطنی خودمان دکتر یا مهندس شده‌ایم؟ چند درصد از ما وقتی از سر کار به منزل بر می‌گردیم خوشحال نیستیم و به دنبال چیز دیگری می‌گردیم که با انجام دادن آن کار یا رسیدن به موضوعات دیگر حال روحیمان را بهتر کنیم؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده‌ایم که واقعاً رویای فردی هر کدام از ما چه بوده است؟

راه حل این موضوع در «شناخت استعداد و توانایی» است که هر کدام از ما به تنهایی،‌ بسیاری از آن‌ها را داریم. شناختن این استعدادها و حرکت در مسیر رؤیایی که منطبق با آن است،‌ نیازمند بالفعل شدن استعدادها است که به آن توانمند شدن می‌گوییم. در کنار مسائل فردی مرتبط با استعداد و توانایی،‌ ابزارهای دیگری هم نیاز هستند که برای رسیدن به هدف باید آن‌ها را با خود به همراه داشته باشیم.

در کارگاه «سفر به سرزمین آرزوها» با هم به رؤیاپردازی، کشف رؤیا، تبدیل رؤیا به هدف و همچنین برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به واقعیتی که دیگر رؤیا نیست. با تمرین‌ها و فعالیت‌های عملی، رویای هر کدام از ما می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. از همین الان به این موضوع باور داشته باشید این ما هستیم که باید برای آینده خودمان برنامه داشته باشیم و رویای خودمان را بپروریم. اگر ما اینکار را نکنیم، دیگران برای ما رویاسازی خواهند کرد. در سفر به سرزمین آرزوها، از افسانه‌ای‌ترین و دورترین رؤیایی که داریم شروع کرده و با گام‌های متوالی سعی در شفاف کردن و واقعی‌تر کردن افسانه شخصی‌مان می‌کنیم. این گام‌ها عبارت‌اند از:

گام اول: کشف رؤیا

 1. ارائه تعریف رؤیا و هدف
 2. مشخص کردن و نوشتن بزرگ‌ترین تصویر عینی رؤیا (تمرین)

گام دوم: من کیستم؟

 1. تعریف خود و اهمیت این موضوع
 2. استعداد و توانایی
 3. آشنایی با نقاط ضعف و استراتژی‌ها

گام سوم: در مسیر رؤیا

 1. هماهنگی رؤیا و استعداد
 2. مشخص کردن رؤیا و استعدادهای در مسیر همدیگر
 3. تمرین و آزمون 

گام چهارم: مقصد نهایی

 1. باید چه کنیم؟
 2. نقطه برتری
 3. زمان پرسش سؤالات 6 گانه
 4. مانیفست شخصی من
 5. ایستگاه آخر

همچنین در انتهای این رویداد تست کلیفتون که قبل از برگزاری کارگاه برای شرکت کنندگان ارسال می‌شود مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و نتایج آن به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

تاثیر و هدف

اما شرکت در چنین رویدادی و آشنا شدن با ابزارها و روش‌های رسیدن به آرزوهای فردی و حرفه‌ای چه مزایا و تاثیری دارد؟ برخی از این تاثیرها و مزایا به صورت زیر است:

 1. آشنا شدن با استعدادهای درونی و سعی در پرورش آنچه داریم به صورت برنامه‌ریزی شده
 2. جلوگیری از حرکات احساسی و باری‌به‌هرجهت و کمک به حرکت هوشمندانه در زندگی
 3. پرهیز از هرگونه اضافه‌کاری در رسیدن به هدف واقعی
 4. حرکت در مسیری شفاف
 5. هدف‌گذاری واقعی و روشن برای آینده
 6. هم‌تیمی شدن با افراد مناسب و بر اساس داشته‌های واقعی
 7. روشن شدن انتظارات در کارهای تیمی و پذیرش افراد در نقش خود

آدرس:تهران خیابان طرشت شمالی، بلوار تیموری، پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف، طبقه اول، باشگاه کارآفرینی تیوان