اولین رویداد تسهیلگری کارافرینی روستایی " تتکا " - کسب و کارهای نوپای حوزه روستا

شروع رویداد
چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۶ ۰۹:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۱۷ آذر ۹۶ ۱۹:۰۰
مکان رویدادرشت
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
اولین رویداد تسهیلگری کارافرینی روستایی " تتکا " - کسب و کارهای نوپای حوزه روستا
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۳۸۴۸۴۲۰۳۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره مرکز توانمندسازی تسهیلگری کارآفرینی تتکا

مرکز توانمندسازی، تسهیل گری و کارآفرینی روستایی با محوریت برآموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و ترویج درحوزه های توانمندسازی، تسهیل گری، کارآفرینی، فناوری، تجاری سازی، بهبود و ساماندهی کسب و کارهای روستایی و با هدف ایجاد تولید و اشتغال پایدار با تمرکز بر منابع انسانی حاضر (نوجوانان و جوانان) در روستا و ارتقاء سطح مهارت و توانایی آنان تشکیل گردیده است. این مرکز با بهرگیری از تمامی ظرفیت ها، منابع و پتانسیل های موجود در روستا که شامل روستاییان، بانوان، صاحبان کسب و کار،کارآفرینان، شرکت ها و تعاونیها و دهیاران می باشد. زمینه پیوند کسب و کارهای روستایی را با بازارهای منطقه ای، استانی و ملی مهیا سازد. در این راستا اولین مرکز کارآفرینی روستایی با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان به عنوان پایلوت کشوری در استان گیلان راه اندازی می گردد.

رویداد تتکا

يک رويداد آموزشي- تجربي - عملی است كه با هدف تبدیل ایده ها به کسب و کار و همچنین حل معضلات و چالش ها در حوزه کسب و کارهای نوپای روستایی برگزار مي‌گردد. در اين برنامه شركت كنندگان پرانگيزه شامل فعالان حوزه های مختلف، متخصصین، محصلین مرتبط با موضوع، مراکز تولیدی، برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارتاپ، بازاريابها و طراحان گرافيک و ... گرد هم مي‌آيند تا طي 3 روز ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايدهایي را اجرا كرده یا به دنبال راه حل اجرایی برای چالش های موجود باشند.

اهداف رویداد

خروجی های این رویداد کارافرینی به 5 بخش تقسیم می شود:

 1. اموزش عملی به افراد:

پیرامون ما، جشنواره ها و همایش های مختلف در حوزه کارافرینی برگزار می گردد اما رویدادی که علاوه بر آموزش، افراد را میل می دهد تا آموزش ها را در ایده خود پیاده کنند، تتکا است. برگزاری این رویداد، آموزشی عملی برای افراد خواهد بود.

 1. ایجار ارتباط میان افراد متخصص

هر فردی در ذهن خود ایده هایی را در ذهن دارد، اما تا زمانی که نتواند افراد متخصص و ماهر را کنار خود جمع کند، نمی تواند استارت کار خود را بزند. این رویداد با ایجاد ارتباط و اشنایی میان افراد متخصص، این مهم رو جامه عمل میپوشاند.

 1. تبدیل ایده به کسب و کار

هنگامی که در مراسم اختتامیه صاحبان ایده ها به ارائه ایده های خود می پردازند، سرمایه گذاران و مسئولین مرتبط می توانند نقش موثری در به بار نشینی این ایده ها و تبدیل ان ها به کسب و کار داشته باشند.  مرکز تسهیلگری و توامند سازی تتکا می تواند نقش موثری در این مهم داشته باشد.

 1. حل چالش ها و معضلات ملی

هنگامی که افراد در این رویداد برای چالش ها و معضلات از پیش تعیین شده، راه حل اجرایی یافته و آن را پخته می نمایند، بهترین فرصت است تا با استفاده از این راه حل ها و سرمایه گذاری روی آن ها، به حل چالش ها و معضلات ملی و استانی بپردازیم.

 1. حمایت در تجاری سازی و پیاده سازی عملی طرح ها

این رویداد بهترین فرصت است تا تمامی تیم های فعال، دانشجویان، مهندسان و متخصصین و سایر علاقه مندان به کسب و کارهای نوپای روستایی، دور یکدیگر گرد امده و توانایی های خود را به عرصه ظهور بگذارند. مطمئنن این رویداد می تواند شناسایی مناسبی از تیم ها و قابلیت های آنان را انجام داده و پس از بررسی و داوری های لازمه، ایده های برگزیده مورد حمایت قرار گیرند.

محور های رویداد

نخستین رویداد تسهیلگری کارافرینی روستایی تتکا، در 12 محور در گستره ملی برگزار می گردد.

 1. بازاریابی و فروش محصولات روستایی
 2. گردشگری روستایی
 3. صنایع دستی و تولیدات بومی محلی
 4. صنایع تبدیلی و تکمیلی روستا ( فراوری محصولات )
 5. توسعه خدمات فناورانه روستایی
 6. آموزش و انتقال مهارت های مجازی
 7. سلامت – بهداشت – تغذیه
 8. کسب و کارهای بانوان روستایی
 9. کشاورزی – شیلات – دامپروری
 10. پسماند – منابع طبیعی – محیط زیست
 11. کارافرینی در انرژی های نو و تجدیدپذیر روستایی
 12. اشتغال روستایی، نظم و امنیت اجتماعی

آدرس:رشت اتوبان رشت قزوین - محل نمایشگاه بین المللی استان گیلان