رویداد به پایان رسیده است!
آموزش مقدماتی بازی‌سازی دوبعدی با موتور Unity (به ميزان 20 ساعت) در تاریخ چهارشنبه ۲۳ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

آموزش مقدماتی بازی‌سازی دوبعدی با موتور Unity (به ميزان 20 ساعت)

شروع:
دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ ۰۹:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۸ ۱۱:۰۰
آموزش مقدماتی بازی‌سازی دوبعدی با موتور Unity (به ميزان 20 ساعت)
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفي كارگاه


صنعت ساخت بازی‌های رایانه‌ای امروزه یکی از حرفه‌هایی است که در طی سال‌های اخیر با پیشرفت روزافزون آن، چه در سطح جهانی و چه در سطح داخلی موجب ظهور سبک‌های محبوب و پرطرفدار شده است و به همراه آن فرصتی برای علاقه‌مندان به این حوضه ایجاد کرده است تا با به‌کارگیری خلاقیت و مهارت‌های خود بتوانند با فعالیت در این زمینه همراه با این صنعت شاهد پیشرفت خود باشند.

یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ساخت بازی‌های رایانه‌ای، نرم‌افزار Unity می‌باشد که در طی سال‌های اخیر بازی‌سازان زیادی را جذب کرده است، از علت‌های محبوبیت این نرم‌افزار می‌توان به‌سادگی کار با آن و قابلیت انتشار بازی برای پلتفرم‌های مختلف و متنوع اشاره کرد، همچنین بیشتر مراحل ساخت بازی در محیط این نرم‌افزار به‌صورت مستقیم انجام می‌پذیرد و به لطف کدهای آماده و Componet های ارائه‌شده برای نرم‌افزار، کمترین نیاز به برنامه‌نویسی را برای بازی‌سازهای مبتدی فراهم می‌کند، همچنین دسترسی به منابع آموزشی به زبان ساده در سطح جهانی باعث شده این نرم‌افزار از محبوبیت زیادی نزد بازی‌سازان برخوردار باشد.

یکی از سبک‌های بسیار معروف و دوست‌داشتنی در ساخت بازی‌ها، سبک Platformer در فضای دوبعدی یا سه‌بعدی می‌باشد و جدای از جذابیت‌هایی که سبک Platformer سه‌بعدی دارد، این سبک در فضای دوبعدی نیز بازی‌های معروفی را روانهٔ بازار کرده است که از بهترین و معروف‌ترین بازی‌های ساخته‌شده با این سبک می‌توان به بازی قارچ خور اشاره کرد که در زمان خود طرفداران زیادی داشت.


اهداف دوره


·       آشنایی اولیه با موتور بازی‌سازی Unity

·       ساخت یک بازی سوم شخص دوبعدی در سبک Platformer

·       ایجاد انگیزه در هنرجویان علاقه‌مند

·       آشنایی با مفاهیم اولیه بازی‌سازی

·       راهنمایی و معرفی مراجع آموزشی جهت ادامه کار در این زمینه

.       اعطای گواهی معتبر شرکت در دوره به شرکت‌کنندگان


سر فصل هاي آموزشی كارگاه


مدرسين

مهدي ايران نژاد
مهدي ايران نژاد
توسعه دهنده بازي هاي رايانه ايي
امين غلامي
امين غلامي
توسعه دهنده بازي هاي رايانه ايي

آدرس: اصفهان خیابان شریعتی شرقي، بعد از بیمارستان شریعتی، روبروی بن‌بست فیروزي، پلاک ١٢+١، مركز آموزش هاي تخصصي و كاربردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد