"پرسه‌زن" در ارومیه

شروع:
چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ۰۹:۳۰
پایان:
چهارشنبه ۵ تیر ۹۸ ۱۲:۰۰
مکان: ارومیه
"پرسه‌زن" در ارومیه
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

"پرسه‌زن" پروژه دستادست برای تهیه کتاب راهنمای شهری زنان است. راهنمایی که به شما این امکان را بدهد که از کسب و کارهای زنان دیگر حمایت کنید، به دیدن جاهایی از شهر بروید که تاریخی زنانه دارند، و مکان‌های امن شهر برای زنان را بشناسید. اطلاعات بیشتر درباره این پروژه را می‌توانید اینجا بخوانید:
http://dastadast.ir/parsezan

حالا قصد داریم با هم در دل تاریخ پرسه بزنیم، ابتدا از مدرسه هدایت بازدید خواهیم کرد. بعد دور هم می‌نشینیم و با هم درباره آموزش، زنان و جایگاه‌شان در تاریخ و... گفتگو می‌کنیم. گفتگوهای ما جمعی و سقراطی و با مشارکت تک تک شرکت کنندگان خواهند بود، نه به شکل ارائه و سخنرانی.
برای گریز از مرکزگرایی، اولین پرسه‌زنی خودمان را در شهر ارومیه کلید می‌زنیم و امیدواریم که تبدیل به جریانی دائمی و ادامه‌دار شود.

هزینه ثبت‌نام در پرسه زن 25 هزار تومان است که شامل پذیرایی در حین گفتگو هم خواهد بود. تمام عواید برنامه صرف اجرای پروژه پرسه‌زن می‌شود، بنابراین اگر دوست داشتید می‌توانید مبلغ بیشتری به اجرای این پروژه کمک کنید. ثبت‌نام عموم در این برنامه آزاد است، اما در هر اجرا بیشتر از 15 نفر نمی‌توانند شرکت کنند.

سوالات متداول

چه کسانی از این برنامه لذت می‌برند؟
هر زن و مردی که دلش بخواهد تاریخ گذشته را از زاویه دیگری، به جز آنچه که تا به امروز دیده بنگرد. هر انسانی که از گفتگو، نقد و اندیشه‌ورزی لذت می‌برد. و نهایتا هرکسی که دلش می‌خواهد به نوشته شدن کتاب راهنمای شهری زنانه کمک کند.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
هیچ چیزی به جز یک فکر باز!
منظور از گفتگوی سقراطی چیست؟
یعنی هیچ پاسخ مشخص و از قبل آماده شده‌ای برای این نشست و گفتگو وجود ندارد. ما با کمک هم پاسخ‌های خودمان را خلق خواهیم کرد.

آدرس:ارومیه خیابان امام (هماهنگی دقیق‌تر صورت خواهد گرفت)