رویداد به پایان رسیده است!
تحقیقات کاربر در تجربه کاربری (User Research) در تاریخ پنج‌شنبه ۱۷ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۱۹ دی ساعت ۰۹:۰۰

تحقیقات کاربر در تجربه کاربری (User Research)

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.


آکادمی دوسنت

اولین و جامع ترین مرکز آموزش تجربه کاربری (UX) در ایران

 

 

اطلاعات دوره

نام دوره: تحقیقات کاربر در تجربه کاربری
طول دوره: 25 ساعت
سطح دوره: متوسط و پیشرفته
پیشنیاز: آشنایی با مفاهیم کلی تجربه کاربری
گواهینامه معتبر: دارد
 

 

درک درست از مخاطب اصل اولیه یک تعامل با کیفیت است. بدون درک واقع گرایانه از کاربر دیزاین تلاشی زیبا اما ناپایدار است. هر دیزاین در واقع قسمتی از طراح است که باقی عمر خود را با کاربر سپری خواهد کرد. این مقوله منجر به آشکار شدن نقش اساسی کاربر در دیزاین می شود.

چرخه دیزاین سالم برای یک محصول یا سرویس‌ شامل چهار مرحله اصلی: ۱. تحقیقات درمورد کاربر، ۲. دیزاین  مفهومی، ۳. دیزاین  جزییات، ۴. ارزیابی تجربه کاربری است.

بخش تحقیق در مورد کاربر گام اول در دیزاین تعاملی است. در این مرحله به دور از دنیای دیجیتال، تمرکز متخصص مشخصا برروی تحلیل رفتار و افکار کاربر می باشد. بدین منظور که برای حل مشکلی از کسب و کار و یا حتی بهبود آن به داده های واقعی و قابل اعتماد از کاربر نیاز داریم، این داده ها و اطلاعات را به راحتی میتواند از متدهای تحقیقات کاربری و روش های که برای آنالیز آن است بدست آید. تحقیقات کاربری یک استراتژی موثر برای درک عمیق و شناخت نیازهای کاربران است. به کلام تخصصی تر این مرحله، یک گام بسیار مهم برای انتخاب راه حل های کارآمد دیزاین  و تولید محصولات یا سرویس های هوشمند است که به صورت عملی برطرف کننده ی نیازهای کاربر و حتی فراتر از آن می باشد. تحقیق کاربر باعث می شود تا فرایند دیزاین  شفاف و روشن انجام شود و در مسیر کار کورکورانه گامی برداشته نشود.

 

به دلیل ماهیت کاربر محور تجربه کاربری، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تحقیقات کاربری نیازها و مشکلات واقعی کاربران را برای طراحان آشکار کرده و به الهام بخشیدن به طراحان در فرایند دیزاین  کمک بسزایی میکند. همچنین به تیم دیزاین  در دست یافتن به دید روشنی از چشم انداز محصول و شناخت کاربران یاری می رساند و به طرحی مطلوب کاربر و مخاطبان منجر می شود. از دید کسب و کار تجربه کاربری باعث فهم بیشتر در نرخ بازگشت سرمایه می شود و خطاهای را که ممکن است در فرایند پیاده سازی و فروش اتفاق بیافتد را در مرحله دیزاین حل کرده و به حداقل می رساند.

 

تحقیق کاربر به صورت کلی بر روی روشها و تکنیکهایی برای شناخت عمیقی از رفتار واقعی کاربر متمرکز است که متناسب با اهداف و موقعیت های هر پروژه، تکنیک های متفاوتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

دوره تحقیق در مورد کاربر به شما کمک خواهد کرد که به درک مواردی از قبیل زیردست یابید:

  •    چرخه یک دیزاین  سالم، مفهوم تعامل انسان و رایانه
  •    متدهای جمع آوری داده ها از کاربر
  •    متدهای  استفاده از داده های جمع آوری شده از کاربر
  •    نقاط قدرت وضعف متدهای مختلف
  •    تمرین عملی بسیاری از متدها برای سیستم های فعال

 


سرفصل‌‌ها


شیرین شمس
شیرین شمس
مشاور ارشد تجربه کاربری
آکادمی دوسنت
آکادمی دوسنت
طراح و مجری دوره های تخصصی UX

سابقه مدرس

را‌ه‌های دسترسی به آکادمی


آدرس

تهران کریمخان زند، بین خیابان قرنی و ایرانشهر، پلاک 182، واحد 2

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی دوسنت

هر آنچه از دنیای آموزش میخواهید. شبکه ، امنیت شبکه ، دیتاسنتر توسعه نرم افزار و تجربه کاربری نرم افزارهای مهندسی و کاربردی و ...

رویداد های برگزارشده۱۶۷
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۵۰ نفر