دوره مقدماتی طراحی تجربه کاربری

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۱۴ مرداد ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۱۵ مرداد ۹۵ ۱۷:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادغیره / غیره
اضافه به تقویم
دوره مقدماتی طراحی تجربه کاربری
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۴۹۰۴۰۹
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

اطلاعات دوره

نام دوره: UX Design 1
طول دوره: 16 ساعت
سطح دوره: پیشرفته
پیشنیاز: UX Fundamentals
شماره امتحان: -
منابع آموزشی: جزوه
مدرک داخلی:با تاییدیه مرکز
آموزش مدیریت دولتی
مدرک خارجی: آکادمی TCKIT آلمان
(با احتساب هزینه)
شرکت اصلی: -
شرایط پرداخت: نقدی
طراحی در فرآیند تجربه کاربری اصلی‌ترین نقش را ایفا می کند. خروجی تمامی فعالیت‌ها در انتها توسط طراحان تجربه عینیت پیدا کرده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به همین جهت، این بخش از حوزه تجربه کاربری از اهمیت بسیاری برخوردار است. دوره مقدماتی بر طراحی مبتنی بر تجربه کاربری با هدف آشنایی علاقه‌مندان با مفاهیم پایه‌ای، اصول و روش‌های طراحی و ارائه یک مسیر کلی برای رسیدن به طراحی نهایی شده است. علاقه‌مندان در این دوره با مفاهیم لازم برای یادگیری فرآیند طراحی در قالب سه بخش زیر آشنا می‌شوند:
روز اول، بخش اول - فرآیند طراحی
قبل از شروع هر کاری، لازم است تا شرکت کنندگان با داستان مرحله طراحی و فعالیت های آن آشنا گردند. لذا در این بخش آنها با مفاهیم مدل طراحی کاربر محور (User-Centered Design) آشنا شده و اصول تفکر طراحی (ِDesign Thinking) را فرا می‌گیرند. در ادامه ترسیمی از فرآیند طراحی مبتنی بر تجربه کاربری ارائه شده و گام‌های اصلی در این بخش معرفی و بررسی خواهند شد.
روز اول، بخش دوم - استراتژی محتوا ، معماری و طراحی اطلاعات
با توجه به نقش پر رنگ ارائه محتوا و اطلاعات در بهتر شدن طراحی، بخش دوم دوره به تبیین مفاهیم مرتبط با محتوا و اطلاعات، اهمیت آنها و فعالیت های مرحله طراحی برای آماده سازی و استفاده از آنها می پردازد. شرکت‌کنندگان در این بخش با نحوه مرتب سازی و سازماندهی اطلاعات و ارائه مناسب آن به کاربران با توجه به نوع محصول و خدمات و همچنین نیازهای کارکردی و کاربری آنها آشنا می شوند.
روز دوم - طراحی تعاملی
در روز دوم و بخش آخر دوره، مفاهیم مرتبط با طراحی تعاملی شامل اصول و الگوهای طراحی، نمونه سازی اولیه و تعاملی، Typography، ابزارهای طراحی، سیستم های طراحی، طراحی واکنش‌گرا، طراحی برای موبایل، خروجی ‌های فاز طراحی و ... مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرد. شرکت‌کنندگان در انتها در یک کارگاه کوتاه مدت، مفاهیم یادگرفته شده در دوره را به صورت گروهی در قالب انجام یک پروژه مورد استفاده عملی قرار می‌دهند.
 

آکادمی دوسنت:

  • عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران
  • مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
  • مجوز شورایعالی انفورماتیک کشور
  • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (در دست بررسی)
  • قرارداد همکاری با آکادمی TCKIT آلمان
  • عضو اتحادیه ناشران تهران

آدرس:تهران کریمخان زند، خیابان استاد نجات الهی(ویلا)، بین خیابان ورشو و سپند، بن بست هشتم، پلاک 9، زنگ 2، ساختمان نت سولار