رویداد به پایان رسیده است!
همایش مدیریت محصول و طراحی تجربه در تاریخ جمعه ۷ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۶ تیر ساعت ۰۸:۳۰

همایش مدیریت محصول و طراحی تجربه

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


تجربه کاربری، تجربه مشتری، طراحی تجربه، مدیریت محصول، توسعه محصول و عباراتی از این قبیل را ما در دنیای امروز بسیار شنیده‌ایم و برخی از ما نیز با آنها آشنا هستیم و به نوعی در زندگی روزمره خود با آنها برخورد کرده‌ایم. توسعه یک محصول یا خدمت که برای رفع نیازهای کاربران و مشتریان آماده می‌گردد نیازمند نظم‌های مختلفی است که هر کدام فرآیندها و آورده‌های خود را دارند اما در عین حال لازم است در کنار هم باشند تا محصولی موفق آماده گردد.

در ایران امروز با توجه به رشد شرکت‌های استارتاپی و درک ارزش بیشتر کاربر و مشتری به دلیل رقابت بالا میان برندهای خارجی و ایرانی، حوزه‌های جدیدی در توسعه و پشتیبانی محصول شکل گرفته و یا در حال شکل‌گیری است این حوزه‌ها ابتدا در میان استارتاپ‌ها با استقبال روبرو گردیدند و امروز شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ نیز به سمت آنها در حال حرکت هستند. این حوزه‌ها شامل مدیریت محصول، تجربه کاربری و تجربه مشتری هستند.

کنفرانس Visionary 2019 با هدف نزدیک کردن جامعه مدیران محصول، طراحان تجربه کاربری و طراحان تجربه مشتری برگزار می‌گردد تا در آن متحصصان برتر این حوزه به ارائه تجربیات خود و مرور اتفاقات جهانی در آنها بپردازند.

 

این همایش با رویکرد مدیریت محصول و طراحی تجربه در سازمان‌ها (Enterprise) و استارتاپ‌ها (Startups) برگزار می‌شود و محورهای همایش به شرح زیر است:

 • تعامل بین مدیریت محصول در سازمان
 • جایگاه مدیریت محصول در سازمان‌ها
 • تجربه کاربری سازمانی (Enterprise UX)
 • تجربه کاربری در حوزه مالی، سازمانی و ...
 • مدیریت تجربه کاربری در سازمان‌ها و استارتاپ‌ها
 • استراتژی تجربه کاربری و تجربه مشتری
 • مدیریت محصول، تجربه کاربری و تجربه مشتری در کنار چابکی
 • طراحی تجربه و خدمات برای پروژه‌های دولتی، سازمانی، استارتاپ‌ها

سخنرانان

علیرضا نیکوکار
علیرضا نیکوکار
متخصص طراحی تجربه و مدیریت محصول / واقعیت و رویا و آکادمی دوسنت
سارا رئوفی مقدم
سارا رئوفی مقدم
مدیر محصول / پاکان
داوود غمگسار
داوود غمگسار
مدیر تجربه مشتری / دیجی کالا
مهران محمدی
مهران محمدی
سرپرست ارشد تجربه مشتری/ دیجی کالا
تینا نبی‌زاده
تینا نبی‌زاده
/ دیجی کالا
سعید مقدسی
سعید مقدسی
مدیر عامل و مدرس دوره‌های مدیریت پروژه / PMPIran و شرکت کامپیوتر و روش‌های مکانیزه
پرهام باغستانی
پرهام باغستانی
متخصص تجربه کاربری و کاربردپذیری/رهنما کالج
کیارش آمالی‌وند
کیارش آمالی‌وند
متخصص تجربه کاربری / دیجی کالا
علیرضا رنجبر شورابی
علیرضا رنجبر شورابی
طراح گیمیفیکیشن/ نرم افزارهای تعاملی هنر نور و حرکت
سارا حلم زاده
سارا حلم زاده
مدیر محصول / سابقه همکاری با صبا ایده، فناپ، بانک آینده
مصطفی توحیدی‌فر
مصطفی توحیدی‌فر
بنیان‌گذار و مدیر‌عامل /استودیو والا
آرش گیتی
آرش گیتی
طراح و پژوهشگر تجربه کاربری / هم بنیانگذار و مدیر محصول وندار
سروین ولی‌فر
سروین ولی‌فر
طراح تجربه کاربری / فریلنسر
فائزه بهمنی
فائزه بهمنی
مدرس و طراح تجربه کاربری /آکادمی دوسنت
داوود تراب زاده
داوود تراب زاده
مدیر واحد محصول/ هومینگ

پنل مدیریت محصول


این پنل با موضوعیت بررسی چالش‌های پیش‌روی نقش مدیریت محصول و تیم‌های مدیریت محصول برگزار خواهد شد.

اعضای پنل

وحید ابولحسنی نژاد
وحید ابولحسنی نژاد
مدیر محصول / دیجی کالا (سابق)
اشکان دزفولیان
اشکان دزفولیان
مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات / هولدینگ ایرنیان (ایران خودرو)
آریان افشار
آریان افشار
مدیر فینوا
فرزان بالکانی
فرزان بالکانی
مدیر محصول / فرابین
نگین یشمی
نگین یشمی
مدیر ارشد محصول / تجارت الکترونیک بهار

پنل تجربه کاربری (UX)


این پنل با موضوعیت بررسی آینده تجربه کاربری در سازمان‌ها و استارتاپ‌های کشور برگزار خواهد شد.

اعضای پنل

علی بابایی
علی بابایی
متخصص طراحی تجربه / رهنما کالج
اسما کروبی
اسما کروبی
هم‌بنیان‌گذار و عضو هیدت مدیره / تیارا استادیو
علیرضا نیکوکار (مجری)
علیرضا نیکوکار (مجری)
متخصص طراحی تجربه و مدیریت محصول / واقعیت و رویا و آکامی دوسنت
شیرین شمس (حضور به صورت آنلاین)
شیرین شمس (حضور به صورت آنلاین)
مشاور و پژوهشگر تجربه کاربری / آکادمی دوسنت

پنل تجربه مشتری (CX)


این پنل با موضوعیت کلیت تجربه مشتری و موانع پیشرو برای توسعه آن در سازمان‌ها برگزار خواهد شد.

سخنرانان

داوود غمگسار
داوود غمگسار
مدیر تجربه مشتری / دیجی کالا
مهران محمدی
مهران محمدی
سرپرست ارشد تجربه مشتری/ دیجی کالا
علیرضا نیکوکار (مجری)
علیرضا نیکوکار (مجری)
متخصص طراحی تجربه و مدیریت محصول / واقعیت و رویا و آکامی دوسنت
نادر مرتضی زاده
نادر مرتضی زاده
مشاور / بانک پارسیان
پیام ناوی
پیام ناوی
مشاور مدیریت تجربه مشتری

سخنرانی‌ها

علیرضا نیکوکار - چی کجاست؟ (Where is What)
در این ارائه به بررسی جایگاه مدیریت محصول، تجربه کاربری و تجربه مشتری در سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌پردازیم و مدل بلوغ هر یک را بررسی می‌کنیم. در مورد نحوه ارتباط هر یک از این سه حوزه با یکدیگر و اینکه فرآیندهای آنها چگونه به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کنند تا محصولات و خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهند در ادامه صحبت خواهد شد.
سارا رئوفی مقدم - چه کسی چه کسی است؟ (Who is Who)
در این سخنرانی به معرفی نقش مدیر محصول، مسئولیت‌ها و شایستگی‌های لازم برای این شغل می‌پردازیم. در کنار این موضوع، تفاوت این نقش با نقش‌های دیگر مانند Marketing، مدیر پروژه، Product Owner و ... مسئله دیگری است که به آن پرداخته می‌شود. در انتها نیز مسیر راه اینکه چه کسانی می‌توانند مدیر محصول شوند پایان بخش این ارائه است.
تینا نبی زاده - تجربه من در ایجاد یک تیم چابک تجربه کاربری. (My Experiance in making an agile UX team)
در دنیای امروزِ توسعه محصول، چابکی یکی از ارکان موفقیت محصول است و هر تیمی باید به صورت چابک فعالیت کند. تیم تجربه کاربری نیز از این قضیه مستثنی نیست. اما تشکیل یک تیم تجربه کاربری چابک کار بسیار پیچیده و دردسر سازی است. در این ارائه من می خواهم از تجربیات خودم در مورد تشکیل یک تیم چابک تجربه کاربری با شما صحبت کنم.
کیارش آمالی‌وند - پرزنتولوژی (Presentology)
در نقطه‌ای از تاریخ ایستاده‌ایم که تبلیغات هوش از جانمون برده و مسخ محیط اطراف و محصولات شده‌ایم. در بهترین حالت مصرف گراییم و درگیر اخبار و تبلیغاتی که مارو در خودشون غرق کردند. اما به عنوان یک طراح خوب که می‌خواد دنیارو نجات بده چه باید بکنیم؟ یکی از مهمترین تخصص‌های یک طراح محصول نحوه ارائه کار خود به ذینفعان و صاحبین کسب و کار و یا سفارش دهنده آن محصول هست، قرار نیست ما هم بشینیم جای اون ارائه دهنده اخبار و تبلیغات و ذهن مخاطبمون رو با مته هدف بگیریم، ولی از اون مهمتر قرار نیست بشینیم بیرون گود و دسترنجمون رو بی هیچ ارائه درستی تحویل طرف مقابل بدیم و با یک خداحافظی خوشحالش کنیم. همه اینارو گفتم تا بگم در کل یک طراح خوب با ارائه مناسب خیلی بیشتر از یک طراح عالی با ارائه ضعیف می‌ارزه. تو این ارائه قراره با هم در مورد نحوه ارائه درست طراحان محصول گپ بزنیم. یادتون باشه ارائه دهنده متکلم وحده نیست و تعامل حرف اول و آخره.
سروین ولی فر - اعتماد از نگاه تجربه کاربری (Trust)
همه ما در هر جایگاهی که باشیم تجربه کرده ایم که بدون حس اعتماد هیچ ارتباط قوی شکل نمی گیرد. یکی از کلیدی ترین عناصر موفقیت محصول هم حس اعتماد و اطمینان در کاربر است. در این گفتار بر چیستی و چگونگی ایجاد اعتماد در کاربر از منظر تجربه کاربری می پردازیم. من سروین ولی فر، فارغ التحصیل ارشد مهندسی هوش مصنوعی هستم. الگوریتم های هوش مصنوعی من را به مطالعه بیشتر علوم شناختی در حوزه ذهن، علوم اعصاب و روانشناختی هدایت کرد. بعد از آن، تجربه کاربری را یکی از جذاب ترین مباحث کاربردی این علوم یافتم و در حال حاضر بعنوان متخصص و مشاور تجربه کاربری فعالیت دارم.
علیرضا رنجبر شورابی - (Black-Hat Persuasion)
در نظر بسیاری از طراحان محصول و تجربه، دیزاین تجاری حتما متقاعد کننده است. در این صحبت کوتاه نگاهی اجمالی خواهیم داشت به برخی از روشهای سریع متقاعد سازی، اخلاقیات و مزایا و معایب آنها در طراحی محصول و تجربه.
مصطفی توحیدی فر - مدیریت تجربه: کاربردپذیری تحقیقات طراحی برای مدیران usability of design research for managers
غالبا نخستین مواجهه مدیران محصول با فرایند تجربه کاربری در پژوهش کاربری صورت می پذیرد. در این فرصت بنده نگاهی به نحوه تنظیم گزارشهای پژوهش کاربری خواهم انداخت و سپس مکانیزمهای بهبود این پژوهشها را متناسب با نیاز مدیران محصول مرور خواهم کرد.
سارا حلم زاده - تجربه خوب، حق منه! (Good Experience is my right!)
افراد یک جامعه با اهداف مختلفی مشتری یک سرویس یا خدمت می شوند، برای تسهیل در یک فرآیند خرید، برای تفریح، برای ارتباط با دیگران، برای دریافت اطلاعات، برای نگهداری اطلاعات،.... اما کاربر به هر دلیلی که از محصول ما استفاده می کند حق دارد از تجربه خوبی در تمام فرآیند استفاده اش برخوردار شود. تجربه استفاده از یک محصول/خدمت، یک اتفاق لحظه ای نیست. بلکه یک فرآیند است که طی همراهی سازمان با مشتری ایجاد می شود و روی میزان و مدت استفاده مشتری تاثیر می گذارد. در ویژنری، در مورد چند و چون ایجاد یک تجربه لذت بخش در ابعاد مختلف برای مشتری، صحبت خواهیم کرد.
داوود غمگسار و مهران محمدی - چرا "تجربه مشتری" بیشتر از همیشه اهمیت دارد؟ (?Why "Customer Experience" matters more than ever
در چند دقیقه به شما میگوییم که "تجربه مشتری" چیست و چگونه ساده ترین داده های مشتریان منجر به پیچیده ترین موضوعات سازمانی, سود و زیان و تصویر برند میگردد.
فاِئزه بهمنی - تعیین posture محصولات نرم افزاری و تاثیر آن بر طراحی محصولات نرم افزاری - (determining the posture of software applications and the role of posture in designing software applications)
یکی از مهمترین اصولی که باید در طراحی هر محصول نرم افزاری در نظر داشت، تعیین posture آن است. منظور از posture، موضع رفتاری نرم افزار در مقابل کاربران است و اینکه كاربران چه میزان از توجه خود را در کار با یک نرم افزار مشخص صرف می نمایند و از طرف دیگر پاسخگویی آن نرم افزار به توجه و انرژی کاربران به چه صورت می باشد. در این ارائه، ضمن بررسی posture های مختلف نرم افزارها، به بررسی تاثیر این فاکتور در طراحی محصولات نرم افزاری پرداخته خواهد شد.
پیام ناوی - ارزیابی؛ اولین گام پیاده سازی CEM در سازمان ها (Assessment; The first step of CEM implementation in organizations)
برای پیاده سازی مدیریت تجربه مشتری در سازمان ، پیش از شروع هر کاری، شما می بایست در اولین گام سطح بلوغ سازمانی خود را ارزیابی نموده و برای رشد در این مسیر و ارائه یک تجربه عالی به مشتری، اقدامات اصلاحی را در ارکان سازمانی تعریف و اجرا کنید. اما آیا می دانید سطح بلوغ سازمانی شما در مدیریت تجربه مشتری کجاست ؟!!
آرش گیتی - چالش و راهکارهایی برای استارتاپ ها در حوزه تجربه کاربری ( Challenges and strategies for startups in UX )
استارتاپ‌ها به برخی نقش‌های کلیدی در تیم خود اهمیتی نداده و محصول را با کمبودهای زیادی لانچ می‌کنند که در آینده گریبانگیر آنها خواهد بود. علت آن، عموما صرفه‌جویی در منابع است. چه راهکارهایی برای رفع این مشکل وجود دارد؟
داوود تراب زاده - رساندن محصول درست، نسخه ایرانی ( Delivering the right product, Iranian version! )
فرآیند طراحی، توسعه و ارایه محصول تعاریف مشخصی دارد، ما همیشه سعی کردیم آن‌ها را ظاهرا رعایت کنیم. ولی چقدر موفق بودیم که محصول درست را تولید کنیم و مشکل کاربر را رفع کنیم؟ آیا در ایران داستان متفاوت است و کاربران ایرانی رفتار متفاوتی نسبت به کاربران بقیه دنیا دارند؟ من براساس تجربه، داده‌های آماری و مثال به شما نشان می‌دهم که چرا محصولات درست وقتی در زمان درست ارایه شدند همیشه موفق بوده‌اند و چطور تولید می‌شوند

تیم اجرایی

آرش سروری
آرش سروری
دبیر اجرایی و مجری همایش
علیرضا نیکوکار
علیرضا نیکوکار
دبیرعلمی همایش
نوید ظریف‌پور
نوید ظریف‌پور
مدیر دیجیتال برندینگ

برگزارکنندگان

آکادمی دوسنت
آکادمی دوسنت
طراح و مجری دوره های تخصصی IT
واقعیت و رویا
واقعیت و رویا
مشاور و اجرا در حوزه تجربه کاربری سازمانی و مدیریت محصول

شرکای اجرایی

بنیاد طراحی تعاملی - گروه محلی تهران
بنیاد طراحی تعاملی - گروه محلی تهران
انجمن طراحان تعاملی
سایکل میتز
سایکل میتز
رویدادهای دوره‌ای مدیریت محصول

حامیان مالی

آمایش داده تجارت نوین
آمایش داده تجارت نوین
شرکت بهسازان ملت
شرکت بهسازان ملت

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
پذیرش۸:۳۰۹:۲۰
آغاز و خوش‌آمدگویی۹:۲۰۹:۴۰
سخنرانی مهمان ویژه۹:۴۰۱۰:۰۰
تجربه خوب، حق منه! (Good Experience is my right!) - سارا حلم زاده۱۰:۰۰۱۰:۳۰
مدیریت تجربه: کاربردپذیری تحقیقات طراحی برای مدیران usability of design research for managers - مصطفی توحیدی فر۱۰:۳۰۱۱:۰۰
پذیرایی و شبکه‌سازی۱۱:۰۰۱۱:۳۰
چی کجاست؟ (Where is What) - علیرضا نیکوکار۱۱:۳۰۱۲:۰۰
چه کسی چه کسی است؟ (Who is Who) - سارا رئوفی مقدم۱۲:۰۰۱۲:۳۰
پرهام باغستانی۱۲:۳۰۱۳:۰۰
اعتماد از نگاه تجربه کاربری (Trust) - سروین ولی فر۱۳:۰۰۱۳:۳۰
ناهار، نماز و شبکه سازی۱۳:۳۰۱۴:۳۰
معرفی بنیاد طراحی تعاملی (Interaction Design Foundation) - علیرضا نیکوکار۱۴:۳۰۱۴:۵۰
معرفی کتاب۱۴:۵۰۱۵:۰۰
پنل مدیریت محصول (PM)۱۵:۰۰۱۶:۰۰
پرزنتولوژی (Presentology) - کیارش آمالی‌وند۱۵:۳۰۱۶:۰۰
داوود تراب‌زاده۱۶:۰۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
خوش‌آمدگویی۹:۱۵۹:۳۰
بازی‌های نوع‌آورانه در مدیریت محصول و چابکی (Innovation Games) - سعید مقدسی۹:۳۰۱۰:۰۰
چالش‌ها و راهکارهایی برای استارتاپ‌ها درحوزه تجربه کاربری (Challenges and solutions for start-ups in UX) - آرش گیتی۱۰:۰۰۱۰:۲۰
چرا "تجربه مشتری" بیشتر از همیشه اهمیت دارد؟ (?Why "Customer Experience" matters more than ever - داوود غمگسار و مهران محمدی۱۰:۲۰۱۱:۰۰
پذیرایی و شبکه‌سازی۱۱:۰۰۱۱:۳۰
ارزیابی؛ اولین گام پیاده سازی CEM در سازمان ها (Assessment; The first step of CEM implementation in organizations) - دکتر پیام ناوی۱۱:۳۰۱۲:۰۰
پنل CX۱۲:۰۰۱۳:۳۰
ناهار، نماز و شبکه‌سازی۱۳:۳۰۱۴:۳۰
(Black-Hat Persuasion) - علیرضا رنجبر شورابی۱۴:۳۰۱۵:۰۰
پنل UX۱۵:۰۰۱۶:۰۰
تجربه من در ایجاد یک تیم چابک تجربه کاربری. (My Experiance in making an agile UX team) - تینا نبی زاده۱۶:۰۰۱۶:۳۰
تعیین posture محصولات نرم افزاری و تاثیر آن بر طراحی محصولات نرم افزاری - (determining the posture of software applications and the role of posture in designing software applications) - فاِئزه بهمنی۱۶:۳۰۱۷:۰۰
اختتامیه۱۷:۰۰۱۷:۱۵

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی دوسنت

هر آنچه از دنیای آموزش میخواهید. شبکه ، امنیت شبکه ، دیتاسنتر توسعه نرم افزار و تجربه کاربری نرم افزارهای مهندسی و کاربردی و ...

رویداد های برگزارشده۱۴۹
 • شروع: پنج‌شنبه ۶ تیر ساعت ۰۸:۳۰
 • پایان: جمعه ۷ تیر ساعت ۱۸:۳۰

آدرس: تهران تهران، جلال آل احمد، پل نصر، دانشگاه تربیت مدرس، سالن شهید مطهری