رویداد به پایان رسیده است!
طراحی سایت با وردپرس در تاریخ پنج‌شنبه ۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

طراحی سایت با وردپرس

شروع:
پنج‌شنبه ۹ خرداد ۹۸ ۰۸:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۹ خرداد ۹۸ ۱۸:۰۰
طراحی سایت با وردپرس
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق
نخبگان خلاق

توضیحات کارگاه خلاقیت و ایده پردازی


دوره آموزشی طراحی و راه اندازی سایت فروشگاهی با وردپرس

یک وبگاه معمولاً شامل متن و تصاویر است. اولین صفحه یک وب سایت صفحه خانه (Home Page) یا صفحه ایندکس (Index) نامیده می‌شود. بعضی از وب گاه‌ها از صفحه‌ای استفاده می‌کنند که معمولاً صفحه خوش آمد نامیده می‌شود. این صفحه ممکن است شامل مواردی چون پیغام خوش آمدگویی، انتخاب زبان، انتخاب ناحیه جغرافیایی یا اعلام عدم پذیرش مسیولیت درموارد خاص باشد. هر صفحه وب درون سایت وب، یک فایل HTML است که URL مخصوص به خود را دارد. بعد از این که هر صفحه وب ساخته شد، این صفحات با استفاده از فهرست راهنمایی که از پیوندهای مختلف تشکیل شده‌است به یکدیگر متصل می‌شوند.

 

هنگامی که یک وب سایت کامل شد برای آنکه برای همه بر روی اینترنت قابل مشاهده باشد باید منتشر یا ارسال (Upload) شود. این کار به کمک یک میزبانFTP انجام می‌شود. هنگامی که سایت منتشر شد، مسئول سایت برای افزایش بازدیدکنندگان، از تکنیک‌های گوناگون استفاده می‌کند. این کار با ثبت کردن وب سایت در موتورهای جستجویی نظیر Google و Yahoo، تبادل لینک با وب سایت‌های دیگر، ایجاد پیوند با وب گاه‌های مشابه و غیره امکان‌پذیر است.

 

طرح وب به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وبگاه می‌گویند که معرف محتوا و مطالب آن وب سایت می‌باشد. طرح وب جلوه بصری هدف وبگاه است و اولین بخش از یک صفحه وب است که ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌کند. طراح وب با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفاده از المان‌های متناسب با رویکرد سایت و به کمک ذهن خلاق و ذوق هنری خود در بکار بردن ابعاد و رنگها، طرحی خلق می‌کند که ضمن ایجاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب گاه، نمای تکرار شونده و خسته‌کننده را به مخاطب القاء نکند. در وبگاه باید از الگوی ثابتی در صفحات استفاده کرد که کاربر به هنگام دیدن صفحات متوجه این است که همه صفحات در یک سایت مشخص هستند.

 

در دوره آموزشی یک روزه طراحی و راه اندازی سایت فروشگاهی با وردپرس، مباحث زیر به صورت عملی آموزش داده می شود:

 • راه اندازی سرور مجازی بر روی لوکال هاست
 • معرفی توانایی های وردپرس در ایجاد انواع وبسایت
 • بررسی محبوبیت و امنیت وردپرس
 • نصب وردپرس
 • راه اندازی وردپرس بر روی سرور مجازی
 • معرفی محیط وردپرس
 • معرفی افزونه ووکامرس
 • قابلیت های افزونه ووکامرس
 • ایجاد محصولات و دسته بندی ها
 • تنظیمات ووکامرس
 • ایجاد انواع پرداخت
 • بارگذاری سایت بر روی فضای مجازی.

سوالات متداول

چرا باید در این کارگاه آموزشی شرکت کنم؟
می خواهم خودم سایت بنویسم و مدیریت آن را به سادگی هر چه تمام تر انجام دهم!
من می خواهم تازه به دنیای طراحی سایت وارد شوم. چکار کنم؟
پیشنهاد ما برای استفاده بهینه از زمان، در قدم اول این است که در این کارگاه شرکت کنید. یک سایت ساده را به تنهایی بالا بیاورید. سپس دانش خود را در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی توسعه دهید.
من الان دارای یک کسب و کار هستم، اما هزینه زیادی برای سفارش طراحی سایت به بیرون ندارم. آیا می توانم در این کارگاه شرکت کنم؟
بله. شما هر کسب و کاری باشید، به راحتی و با کمترین هزینه می توانید سایت کسب و کار خود را راه اندازی نموده و اعتبار کاری خود را ارتقاء دهید. مضافاً چون مدیریت سایت با خودتان هست، به راحتی می توانید تغییرات دلخواهتان را روی سایت انجام دهید.
آیا وردپرس پاسخگوی من برای یک سایت شخصی خواهد بود؟
بله. وردپرس هم برای سایت هایی است که شخصیند، جنبه رزومه دارند، شرکتی هستند، خبری اند ... تا فروشگاهیند. پس مشابه هر آنچه در نظر دارید را می توان با وردپرس اجراء نمود!
آیا می توانم سایتی مانند دیجی کالا را با طی این دوره، خودم طراحی کنم؟
بله. به راحتی با تهیه قالب آماده دیجی کالا (با چند ده هزار تومان) و اعمال تغییرات سفارشی خاص خود، و مدیریت پنل که در کارگاه ما فرا گرفته اید، می توانید سایتی مشابه دیجی کالا داشته باشید...
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
لپتاپ شخصی برای اینکه بتوانید نرم افزارهای مورد نیاز را نصب کرده و طراحی سایت خود را انجام دهید. دفترچه یادداشت برای نوت برداری موارد ضروری؛ چیزی که همیشه باید برای ثبت جرقه های ذهنی به همراه و به یاد داشته باشید. و هر آنچه که فکر می کنید مورد نیاز شما خواهد بود!

آدرس: تهران تجریش، نرسیده به میدان قدس، ابتدای خیابان دکتر علی شریعتی، روبروی بانک ملت