رویداد به پایان رسیده است!
کنفرانس معرفی پروژه سفر به مریخ در سال 2025 در تاریخ جمعه ۱۲ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۱۲ مرداد ساعت ۱۰:۰۰

کنفرانس معرفی پروژه سفر به مریخ در سال 2025

  • از ۹۹,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

اطلاعیه شماره یک:


با احترام اعلام می‌دارد، به علت تحریم های وضع شده علیه ایران، سخنران ارشد همایش(TODD M. MOORE) امکان حضور در کنفرانس را نداشته و کنفرانس در زمانی دیگر در کشور کانادا برگزار خواهد شد. همچنین کلیه بلیت های خریداری شده از تمام مراجع به علت لغو کنفرانس فاقد اعتبار بوده و هزینه بلیت برگشت داده شد.

اطلاعیه های بعدی در همین صفحه تا اعلام زمان دقیق کنفرانس کانادا ارائه خواهد شد.


سفر به فضا تحت عنوان X25 Space


http://x25.space

پروژه سفر به فضا (مریخ) با عنوان X25 Space نام پروژه اصلی توزوُ (Toswo) و عنوان پروژه سفر به فضا مهندس ایلیا هاشمی است.

Toswo عنوان یک پروژه عظیم برای تحول تکنولوژی و شروع عصری فرا مدرن در زمنیه ربات ها ، سفر های فضایی و هوش مصنوعی در تاریخ است که توسط مهندس هاشمی بنیانگذاری و مدیریت می‌شود. با پرداخت و دقت به عبارت Toswo به  معنای عمیق آن که مخفف عبارت "To Save The World" و در زبان فارسی "برای نجات زمین" است خواهیم رسید.

ایلیا هاشمی در حال حاضر عنوان توسعه دهنده ارشد تکنولوژی های فوق مدرن را عهده دار است و تمام هزینه پروژه های خود را از درآمد شخصی ، برنامه نویسی و توسعه ربات ها تامین می‌کند.

این پروژه قرار است به صورت فضاپیمای سرنشیندار در سال 2025 میلادی و به مقصد مریخ به فضا پرتاپ شود اما دقیقا این موضوع که مکان و کشور در ایران است یا آمریکا مشخص نیست و بر اساس معیار های متفاوتی برنامه ریزی خواهد شد که تا سال آینده به صورت رسمی اعلام می‌شود.

کنفرانس معرفی پروژه سفر به مریخ در سال 2025 مقدمه ای است رسمی برای شروع خبری و بیان جزئیات و اهداف این پروژه که در تاریخ جمعه 14 اردیبهشت 1397 در تهران برگزار می‌شود و حضار امکان حضور در مراسم رونمایی را نیز که چند سال بعد است خواهند داشت.

این پروژه یکی از اهداف اصلی ایشان که بازتابی از هدف نهایی با عنوان تغییر جهان است می‌باشد. در سال اخیر ایلیا هاشمی با برگزاری رویداد های رایگان تحت عنوان دورهمی هدف سعی بر این مهم داشت که انسان ها را یک چالش عظیمی به نام هدف از زندگی آشنا کند و اکنون زمان آن رسید تا اولین و جدی ترین چالش ایشان به جهان معرفی گردد.

 


اسکان دادن انسان در کره مریخ


اسکان دادن انسان در کره مریخ دست‌مایه گمانه‌زنی‌ها و مطالعات جدی بوده‌است زیرا شرایط سطحی این سیاره و وجود آب در آن باعث شده تا بتوان آن را قابل زیست‌ترین مکان خارج از کره زمین درمنظومه خورشیدی دانست.

کره ماه، به عنوان نخستین مکان برای شهرک‌سازی برون‌زمینی انسان‌ها پیشنهاد شده اما ماه دارای جونیست در حالی که مریخ با جو رقیقی که دارد امکان بیشتری برای میزبانی از انسان و دیگر گونه‌های زیست آلی را فراهم می‌کند.

هم کره ماه و هم کره بهرام به عنوان سکونتگاه‌های بالقوه برای انسان‌ها پرهزینه هستند و مخاطراتی چون فرود در مناطق با جاذبه سنگین، معروف به چاه‌های گرانشی، را هم در خود دارند. به این خاطر معدن‌کاری در سیارک‌ها نیز به عنوان گزینه دیگری برای گسترش انسان در محدوده فرازمینی مطرح شده‌اند.

  • گرانش سطحی بهرام ۳۸ درصد زمین است. اینکه آیا این میزان کم‌وزنی برای انسان‌ها مشکل تندرستی ایجاد می‌کند هنوز کاملاً مشخص نیست.
  • مریخ بسیار سردتر از زمین است و میانگین دمای سطح آن منفی ۶۳ درجه است و حداقل دمای سطح این کره به ۱۴۰ درجه زیر صفر هم می‌رسد. پایین‌ترین دمایی که تاکنون بر سطح کره زمین ثبت شده ۸۹٫۲ درجه زیر صفر است که مربوط به جنوبگان می‌باشد.
  • آب‌های موجود در مریخ در حالت مایع و آماده مصرف نیستند.
  • از آنجا که بهرام نسبت به خورشید دورتر از زمین است میزان انرژی خورشیدی که به جو بالایی آن می‌رسد کمتر از نصف آن مقدار است که به زمین یا ماه می‌رسد. البته انرژی خورشیدی دریافتی از سوی مریخ با یک جو غلیظ هم‌چون جو کره زمین روبه‌رو نمی‌شود.
  • برون‌مرکزیت مدار ماه بیشتر از زمین است که این باعث نوسانات بیشتر در وضعیت دما و تغییرات ثابت خورشیدی می‌شود.
  • فشار جو مریخ ۶ میلی‌بار است که بسیار کمتر از حد آرمسترانگ می‌باشد. حد آرمسترانگ حد فشاری است که انسان در آن می‌تواند بدون پوشیدن لباس‌های ضدفشار دوام بیاورد. از آنجا که زمینی‌سازی مریخ به این زودی‌ها انجام‌پذیر نیست زیستگاه‌هایی که در مریخ ساخته می‌شوند بایستی مانند فضاپیماها مخزن‌های تحت فشار داشته باشند تا از درهم فروشکستن انسان‌ها و تجهیزات جلوگیری کنند.
  • بخش اعظم جو کره بهرام از دی‌اکسید کربن تشکیل شده‌است. از این رو حتی با با کم کردن فشار جوی، فشار نسبی دی‌اکسید کربن در سطح مریخ هم‌چنان ۱۵ برابر بیشتر از این مقدار بر سطح زمین می‌ماند. مریخ همین‌طور مقادیر زیادی منواکسید کربن دارد. مغناط‌کره آن هم بسیار ضعیف است و در زمینه پس‌راندن بادهای خورشیدی چندان کارآمد نیست.

سفر به مریخ


پروژه X25 Space هم اکنون در فاز نخست خود قرار دارد و در حال تکمیل تحقیقات ، شناسانی و آماده سازی زیر ساخت ها می‌باشد. این سفر به علت محدودیت مالی و هزینه های بسیار بالایی که در پی دارد توسط 3 داوطلب انجام خواهد شد که حداقل 18 الی 35 سال سن دارند. زمان این سفر 8 ماه است. آغاز ثبت نام از داوطلبین در اواسط سال 2018 خواهد بود و این سفر مشابه سفر فضایی شرکت MarsOne بی بازگشت می‌باشد. آغاز این ثبت نام دقیقا یک سال قبل از آغاز فاز دوم و اجرایی پروژه سفر به فضا (مریخ) است و تا سال 2019 شرایط برای تولید مواد ساخت، جایگاه پرتاپ و تکمیل تحقیقات فراهم خواهد بود. این پروژه از سال 2019 وارد فاز اجرایی ، تولید قطعات ، آموزش به داوطلبین و آماده سازی نهایی زیر ساخت ها خواهد شد.


چرا سفر به مریخ


دليل انتخاب مريخ آن است كه پس از زمين، قابل سكونت ترين سياره در منظومه شمسی محسوب می شود.

خاک اين سياره حاوی آب است و هوای نسبتا مناسبی دارد؛ نور كافی خورشيد امكان استفاده از پنل های خورشيدی را فراهم و لايه نازک جو نيز یک لايه محافظ در برابر پرتو های کیهانی و نور خورشيد ايجاد می كند.

ريتم شبانه روز آن نيز شباهت زيادی به کره زمين دارد و هر روز در اين سياره 24 ساعت و 39 دقيقه و 35 ثانيه میباشد.


شرح کنفرانس


این رویدا در قالب یک کنفرانس و به مدت 6 ساعت از ساعت 10 صبح شروع می‌شود و تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت.

کنفرانس با طرح چندین عنوان اصلی است در مورد هدف از زندگی ، انتقال تجربیات و ارائه راهکار برای حضار آغاز خواهد شد و در ادامه به طرح چندین پروژه تکمیل شده و پروژه های در دست ساخت ایشان اشاره می‌شود.

پس از تکمیل این مقدمه با طرح جزئیات پروژه سفر به مریخ ، کنفرانس به حالت تخصصی در خواهد آمد و تا پایان کنفرانس تمام مباحث حول محور پروژه X25 Space خواهد بود.

این جلسه برای توضیحات رسمی شروع پروژه سفر به فضای مهندس هاشمی و فرصت فوق العاده ای برای آن دسته از علاقه مندان است که پروژه های ایشان را دنبال و یا علاقه مند به علم هوافضا و تکنولوژی هستند و تحت عنوان ثبت نام برای داوطلبین نمی‌باشد.


زمان‌بندی کنفرانس

عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۰:۰۰۱۰:۱۵
مقدمه و بیان موضوعات۱۰:۱۵۱۰:۳۰
هدف چیست؟۱۰:۳۰۱۱:۱۵
نمایش ویدئو۱۱:۱۵۱۱:۴۵
مروری بر پروژه ها۱۱:۴۵۱۲:۱۵
توضیحات عمومی پروژه۱۲:۱۵۱۳:۰۰
پذیرایی از حضار۱۳:۰۰۱۳:۳۰
توضیحات تخصص پروژه۱۳:۳۰۱۵:۰۰
پرسش و پاسخ۱۵:۰۰۱۵:۴۵
مراسم پایان کنفرانس۱۵:۴۵۱۶:۰۰

امکانات محل برگزاری کنفرانس


پارکینگ دارد
وای فای دارد
سرویس بهداشتی دارد
سالن vip دارد

آدرس

تهران سالن همايش هاي بين المللی هتل المپیک

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

.Toswo Inc

Toswo عنوان یک پروژه عظیم برای تحول تکنولوژی و شروع عصری فرا مدرن در زمنیه ربات ها ، سفر های فضایی و هوش مصنوعی در تاریخ است که توسط مهندس هاشمی بنیانگذاری و مدیریت می‌شود. Toswo به معنا و مخفف عبارت "To Save The World" و در زبان فارسی "برای نجات زمی

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰