ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"کشتن مرغ مقلد - XP Factory 2.0" در تاریخ چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۳:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

موضوع چیست؟

رهبران تغییر، کسانی که ایده های بزرگی در سر دارند، کسانی که میتوانند این ایده ها را به عمل تبدیل کنند، چه کسانی هستند؟

رهبران استارتاپ ها، کسب و کارهای نوپا، کسانی که ریسک میکنند و وارد مسیر سخت کارآفرینی میشوند، چه ویژگی هایی دارند که آنها را از باقی جدا میکند؟

هنگامی که کاری را شروع میکنیم، سوالی که به ذهن همه ما خطور میکند، آیا ما میتوانیم یکی از آن افراد باشیم؟

انسان ها در طول زندگی در یک مسیر خطی رشد میکنند. یک سری قدم های تعریف شده که در هر سنی باید کارنامه ای از کارهای انجام شده را پر کرده و تحویل بدهند تا وارد مرحله بعد شوند. به این دسته از آدمها، "آدم های مقلد" می گویند، کسانی که با تقلید و رفتن مسیر خاکی موجود بر روی کوه، به نوک قله میرسند و موفق میشوند.

در مقابل این ها، آدمهای "نامقلد"، "نا سازگار" وجود دارند. کسانی که ریسک می کنند، مسیرهای سنگی دست نخورده را میبینند، کسانی که با مشکلات مواجه میشوند و برای آنها راه حل های خلاقانه ای پیدا میکنند. کسانی که میخواهند دنیا را همگام با رویاهای خود رشد دهند. مثال بارزی که مطمئنن به ذهنتان رسیده، الن ماسک است.

ما همگی ایده هایی خلاقانه ای داریم، که برخی فقط آنها را در ذهن خود نگه میداریم، یک سری آن را پیاده میکنیم و شکست میخوریم و دوباره به مسیر خطی زندگی بازمیگردیم، یک سری دیگر هم هستند که آنها را با موفقیت تبدیل به ایده ای عالی می کنند.

در سال 2008، چهار دانشجو به مشکلی کاملا واضح برخوردند. عینک. بسیار از دانشجویان در طول دوران دانشجویی عینکشان خراب میشد ولی به دلیل هزینه های بالا آن را عوض نمیکردند، یا حداقل یک ترم صبر میکردند و تا جایی که میتوانستند از عینکشان استفاده می کردند. در آن زمان یک شرکت بود که 80% مالکیت بازار عینک را داشت، و برای سود بیشتر عینک ها را با هزینه ی بالایی میفروخت. این چهار دانشجو که کلی قرض هم داشتند، ریسک کرده و تلاش کردند که با این مالک بازار مقابله کنند. نه دانشی در تجارت الکترونیک و نه آشنایی با تکنولوژی داشتند. آنها میخواستند استراتژی شرکت زاپس در زمینه کفش "کفش ها را برای امتحان کردن به درب خانه میفرستیم" را پیاده کنند. علاوه بر آن، با هر عینکی که خریداری میشد، یک عینک دیگر به کسانی که نیاز داشتند، میدادند. 

پس از تلاش های فراوان بالاخره در فوریه سال 2010 ساعت چهار صبح توانستند سایت خود را فعال کنند و شروع به کار کنند. پس از اینکه یکی از مجله های معروف مد جی کیو، به آنها نام "عینک های نت فلکس" را داد، رشد عظیمی کرده و با اینکه در کل انتظار داشتند که 2 یا 3 تا عینک بفروشند، هدف های یک سال خود را زدند.


رهبران این نوع شرکت ها، رهبرانی ریسک پذیر و خلاق هستند که در مقابل شرکت های بزرگی چون آمازون، گوگل و نایک می ایستند و سهم بازارشان را میگیرند. حتی این شرکت عینک سازی – واربی پارکر در رده بندی شرکت های نوآورانه، در رده ی اول جای گرفت. جدولی که هر سال شرکت هایی مانند گوگل، ... با هزاران کارمند خود در رده اول قرار میگرفتند.

حال در این شرکت ها، داشتن افرادی که بتوانند خلاق باشند، استراتژی های نوآورانه پیاده سازی کنند که بتوانند سهم بازار را از شرکت های بزرگ حوزه بگیرند بسیار مهم است.و مهم تر از کارکنان، رهبران این استارت اپ ها و شرکت ها هستند. رهبرانی که بتوانند، آنها را هدایت کنند و افرادشان را رشد دهند، تشویقشان کنند که نظراتشان را بیان کنند و مهم تر از همه تغییر ایجاد کنند.

حال اگر به بازار ایران بخواهیم نگاهی بیندازیم، در حوزه تجارت الکترونیک، شرکتی مانند بامیلو وجود دارد. این شرکت در حدود چهار سال پیش در بازاری که یکه تاز آن دیجیکالا بود شروع به کار کرد و کم کم با رشد سریع و بالایی که داشت توانست سهم از بازار قابل توجهی را از آن خود کند.

یکی دیگر از این استارتاپ ها، اسنپ است. ایده ای که بسیاری برای اجرای آن تلاش کردند و هنوز هم میکنند و شکست خوردند. اسنپ کم کم رشد کرد، و هم اکنون تبدیل به برندی مورد اطمینان و بزرگ شده است.

نامقلدها – کسانی که متفاوت از روند خطی حرکت میکنند –

چگونه شروع می‌کنند؟

چگونه ریسک میکنند؟

چگونه رشد میکنند؟

چگونه شرکت های نامقلد مقابل شرکت های تقلید کار خلاقانه عمل میکنند؟

چه فرهنگ هایی را باید پرورش بدهند؟

چگونه سهم از بازار را از غول های بزرگ تر میگیرند؟

و در آخر سوال اصلی ای که به دنبال جواب آن هستیم:

«چگونه رهبرانی که از مسیر خطی پیروی نمیکنند – نامقلدها، باعث تغییر جهان می‌شوند؟»

برنامه

سخنرانان

ژوبین علاقبند
ژوبین علاقبند
نایب رییس هیات مدیره اسنپ - مدیر استراتژی گروه اینترنت ایران

ژوبین علاقبند، هیئت رئیسه ی با تجربه و متخصص مالی که نقش اصلی در ری-برندینگ گروه اسنپ داشته است. مدیر استراتژی و عضو هیئت مدیره اسنپ می باشد.

او در بخش عملیات تجاری شرکت زیراکس و مدیر اجرایی تورکواز پارتنر بود.دارای مدرک مدیریت کسب و کار از دانشگاه INSEAD فرانسه و مهندسی عمران از دانشگاه خواجه نصیر

رامتین منزهیان
رامتین منزهیان
بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌مدیره بامیلو

رامتین منزهیان، هم بنیانگذار ایرانی-آلمانی گروه اینترنتی ایران و بنیانگذار و مدیر عامل قبلی اولین بستر و بازار تجارت الکترونیک در ایران که از روز اول در مقابل شرکت بزرگ "دیجیکالا" قد علم کرد.دکترای خود را از دانشگاه کلن در حوزه امور مالی سازمانی دریافت کرد.

Sundeep Sahni
Sundeep Sahni
CCO in IIG

مدیر تجارت الکترونیک خاورمیانه گروه اینترنتی و مدیرعامل فعلی بامیلو است.

ساندیپ سانهی، کارآفرین سریالی که بنیانگذار لازادا، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک در آسیای جنوب شرقی می باشد، که توسط علی بابا

به میزان 1.5 میلیارد دلار خریده شد.

شهرام شاهکار
شهرام شاهکار
مدیرعامل اسنپ

قبل از اینکه به عنوان مدیرعامل در اسنپ شروع به کار کند، به عنوان هدایت‌دهنده توسعه کسب و کار در دیجیکالا از ابتدا تا انتهای تحول این خرده فروشی را رهبری کرد.

علی رضا صادقیان
علی رضا صادقیان
بنیانگذار گروه نت برگ

کارآفرین باتجربه سریالی و هم بنیانگذار و عضو هیئت مدیره کسب و کار مدرن ایرانیان، شرکت نت برگ، که در سال 90 استارتاپ های تیک8 و چیلیوری را خریدند.

آقای صادقیان، هم بنیانگذار و عضو هیئت مدیره دراژه در زمینه غذا بوده است و در عین حال مشاوره ستاره کویر و کمپانی استیل بافق را نیز در رزرومه خود دارد.

محمدرضا سبحان
محمدرضا سبحان
بنیانگذار تیوان

کارآفرین سریالی با تجربه جهانی، فضای کارآفرینانه تیوان و مرحله قبلی شتاب دهنده را به عنوان بنیان گذار و مدیر عامل شروع کرد. او مجری شتاب دهنده know-tech که توانست آن با موفقیت در آلمان تاسیس کند.

او هم بنیانگذار کوبه و ورک شاپ معماری انکیدو بود و مشاور موسسه امنیت اجتماعی و Welfare بوده است.

بابک پیروز
بابک پیروز
صندوق سرمایه گذاری موسسه اعتباری ایران

او یک مهندس و اقتصاددان است، کسی که در زمینه انرژی هسته ای، مشاوره، مالی و رسانه کار کرده است.

پس از اینکه به ایران آمد، مقاله هایی در مورد کشور برای مجله های Business Week، LA Times و New York Times نوشت.

MBA خود را از مدرسه کسب و کار آلتو و مدرک مهندسی خود را دانشگاه بوستون دریافت کرد.

پویا لطفی
پویا لطفی
بنیان گذار ایکس پی فکتوری

کار حرفه ای خود را از شرکت LG با مدیریت یکی از واحدها شروع کرد. سپس به عنوان مدیر گروه صنعتی انتخاب مشغول به کار شد. در ادامه هم بنیانگذار استارتاپ ریحون بود. پس از آن دو استارتاپ در زمینه IoT و تامین مالی جمعی را پایه گذاری کرد.

باکس 5دقیقه ای

عارف قراخانی
عارف قراخانی
مدیراجرایی اسنپ باکس

کارآفرینی پر انگیزه و با استعداد، جوان که هم-بنیانگذار اسنپ باکس می باشد. استارتاپ قبلی او "گوبابا" توسط اسنپ باکس خریده شد.

او هم چنین به عنوان مدیر اجرایی و هم بنیانگذار در نوار مشغول بوده است.

او به صورتی فعالانه در حوزه مشاوره شرکت های بین المللی چون CE، Airline تجربه داشته است.

پویا رستگار
پویا رستگار
بنیانگذار اسنپ هیت

هم-بنیانگذار و مدیر محصول در استارتاپ جدید Snapp-hit میباشد.

او به عنوان تحلیل گر داده در اسنپ مشغول به کار شد و سپس به مدیر محصول ارتقا یافت.

MBA خود را در شاخه بازاریابی را از دانشگاه گوته فرانکفورت به اتمام رسانید و فارق التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه شریف می باشد.

سوالات متداول

پس از ارسال رزومه یا پروفایل لینکدین،پروفایل شما توسط تیم اجرایی بررسی شده و پس از تایید، دعوتنامه به ایمیل شما ارسال می شود. در صورتی خالی بودن فیلدها ثبت نام شما لغو خواهد شد.
در صورتی که برای بلیت هزینه پرداخت کنید، صد در صد در رویداد شرکت خواهید کرد.
بهتر است که بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، چون یکی از گفت و گوها به زبان انگلیسی است و ما مترجم هم زمان نداریم. در نهایت میتوانید شرکت کنید ولی ممکن است یکی از گفت و گوها را متوجه نشوید. پیش نیاز بعدی آشنایی با استارت آپ ها و دنیای کسب و کار است. بهتر است در جایی مشغول به کار باشید و یا تجربه بودن در دنیای کسب و کار را داشته باشید.
ما به طبیعت احترام میگذاریم، پس بلیط خود را پرینت نگیرید. اما برای سرعت بخشیدن به روند پذیرش،حتما بلیط را در گوشی خود ذخیره و همراه داشته باشید. با مراجعه به قسمت بلیط های من،فایل پی دی اف بلیط قابل دانلود است. حتما حتما حتما QR code را همراه خود داشته باشید! :)

داستان ما

 

ایکس پی فکتوری، فراتر از تجربه

صاحب یک استارتاپ هستین که تازه شروع کردین؟

یا در کسب و کاری مشغول کار کردن هستین؟

یا حتی اینکه ایده و رویایی دارین؟

هرکدوم از اینا باشه دلیلتون یا هر دلیل دیگه ای، وقتی میخواید قدم بعدی رو انتخاب کنین، از کسایی که تجربه‌ی بیشتری دارن، سوال میکنین و به حرفاشون گوش میدین.

 

حالا ما میخوایم همچین شرایطی برای خیلی‌ها فراهم بشه. چه شرایطی؟

 • شرایطی که رهبرا، مدیرای حرفه ای کشورمون که در کسب و کارها مشغولن، تجربه‌هایی که در این مسیر داشتن رو با جوون‌ترها به اشتراک بگذارن؛
 • میخوایم پنجره ای فراهم کنیم تا بتونن از چشمای کسایی که تجربه طی کردن این مسیر رو داشتن ببینین؛
 • این راه‌ها پر از سختی و لحظات دشوار و افتادن هستن، اینکه چطوری بعدش دوباره و دوباره تونستن بلند شن.

ما در طول زندگی راه های مختلفی را برای یادگیری امتحان میکنیم، ولی همیشه یادتون باشه که آسان ترین و سریع‌ترین و درعین حال مطمئن ترین راه رو انتخاب کنین.

حامیان

ایکس پی فکتوری کیست؟

 ایکس‌پی فکتوری، یک بنیاد عام المنفعه و مردم نهاد است که با هدف ایجاد پل ارتباطی میان اشخاص باتجربه و موفق، برای جوانان میهنمان شروع به کار کرده و امیدواریم که بتونیم در راستای پیشرفت جامعه و رشد مهارت‌های مدیریتی، رهبری و کارآفرینی میهنمون قدم برداریم.

تمام اعضای اون به صورت داوطلب در آن مشارکت دارند و میتونین در قسمت درباره ی ما سایتمون باهاشون بیشتر آشنا شین.

وب سایت و شبکه های اجتماعی

برای اینکه اطلاعات بیشتر داشته باشین هم میتونین به سایتمون یا اینستاگراممون سر بزنید.

وب سایت :XPFactory.ir 

اینستاگرام  : با آی‌دی @xpfactory دنبالمون کنین،

سوالی هم داشتین در اینجا یا اینستاگرام یا به ایمیل letstalk@xpfactory.ir پیام بدین.

برگزار‌کننده

آواتار

ایکس پی فکتوری

ایکس پی فکتوری، فراتر از تجربه ما دوست داریم که باعث شویم رهبران و معلمان موفق جامعه داستان‌هایشان را به اشتراک بگذارند. کانالی را برای همه‌ی کسانی که پر از انگیزه یادگیری هستند و رویایی در سر دارند، فراهم میکنیم تا بتوانند از چشمان کسانی که تجربه پ

رویداد های برگزارشده۴

آدرس

تهران پژوهشکده دانشگاه شریف، تیوان

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲ بهمن

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • رایگان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
جمعه ۳۰ مهر

بوم مدل کسب وکار

 • آنلاین
 • ۹۸,۰۰۰ تومان
 • محمد نادری
تا ۳۱ مرداد

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس
یک‌شنبه ۷ آذر

رویداد شتاب (استارتاپی) ضایعات سنگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • مرکز آموزش علمی کاربردی شیشه لرستان (الیگودرز)