رویداد به پایان رسیده است!
لطفاً مرا بفهم! کارگاه آموزشی شخصیت‌شناسی بر اساس MBTI در تاریخ سه‌شنبه ۶ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۷:۳۰

لطفاً مرا بفهم! کارگاه آموزشی شخصیت‌شناسی بر اساس MBTI

  • از ۱۲۵,۰۰۰ تومان
  • یزد
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


سرفصل‌های دوره مقدماتی

- بررسی نظریه تیپ شناسی مایرز و بریگز با ارائه مثال‌های کاربردی متعدد

- شناخت تیپ‌های شخصیتی ۱۶‌گانه MBTI

- تشخیص تیپ‌ شخصیتی خود و دیگران

- کاربرد ابزار MBTI در روابط عاطفی، انتخاب رشته و شغل، مصاحبه شغلی، مذاکره و فروش


سرفصل‌های دوره پیشرفته

- بررسی مشرب‌های چهارگانه دیوید کرسی (پشتیبان، عمل‌گرا، آرمان گرا و خردگرا) در MBTI با ارائه مثال‌های کاربردی متعدد

- تشخیص مشرب خود و دیگران

- ارتباط با مشرب‌های مختلف

- کاربرد شناخت مشرب در بهبود روابط شغلی و عاطفی

 

لازم به ذکر است که پیش از حضور در کارگاه‎ها، از طریق لینک زیر تست MBTI را از سایت دانشکار انجام داده و نتایج آن را به همراه داشته باشید:|
https://daneshkar.net/tests

زمان‌بندی

دوره ی مقدماتی
دوره ی پیشرفته
عنوانشروعپایان
دوره ی مقدماتیسه شنبه ۲۹ بهمن ماه؛ ساعت ۱۷:۳۰سه شنبه ۲۹ بهمن ماه؛ ساعت ۲۱:۳۰
عنوانشروعپایان
دوره ی پیشرفتهسه شنبه ۶ اسفندماه؛ ساعت ۱۷:۳۰سه شنبه ۶ اسفندماه؛ ساعت ۲۱:۳۰

سوالات متداول

1- اصلا شخصیت چیه و شناختنش چه فایده داره؟
شخصیت مجموعه‌ای از ویژگی‌های روان‌شناختیه که افراد رو از هم متمایز می‌کنه. ما بر اساس ویژگی‌های شخصیتی‌مون رفتار می‌کنیم. اگه رفتارمون با بقیه آدما فرق داره یکی از دلایلش همین تفاوت شخصیتمونه. این شخصیت متفاوت باعث می‌شه که رفتارهامون با بقیه متفاوت بشه و این تفاوت رفتار ممکنه آغازگز سوء برداشت یا ناراحتی بشه. شخصیت شناسی کمک می‌کنه که علت رفتارهامون رو بشناسیم و بدونیم اطرافیانمون چه ویژگی‌هایی دارند و چرا رفتارهامون باهم فرق داره. اینجوری می‌تونیم بقیه را بفهمیم و بدونیم از چی چیزایی وششون میاد یا چه‌چیزایی ناراحتشون می‌کنه. مهم‌تر از همه اینکه شناخت این ویژگی‌ها در انتخاب شغل مناسب و همسر ایده‌آل بهمون خیلی کمک می‌کنه.
2- از بین تست‌های شخصیتی چرا ام‌بی‌تی‌آی رو انتخاب کنیم؟
تست‌های شخصیتی متفاوتی وجود داره مثل انیاگرام، بیگ ۵ و... اما مزیت ام‌بی‌تی‌آی در اینه که تعداد تیپ‌های شخصیتی که معرفی می‌کنه بیشتره و شما برای شناخت شخصیت سردرگم نمی‌شید! یکی دیگه از ویژگی‌های این تست اینه که روش‌ داره و شما برای بکارگیری‌ش با یک عالمه ویژگی‌ شخصیتی مبهم و درهم مواجه نمی‌شید که نفهمید چی‌به‌چیه! ام‌بی‌تی‌آی خیلی شُسته و رُفته با بیان چهار بعد و هشت ترجیح اعم از کسب انرژی (درونگرایی-برونگرایی)، دریافت اطلاعات (حسی - شهودی)، تصمیم گیری (احساسی - منطقی) و سبک زندگی (با ساختار - بدون ساختار) به خوبی بخش‌های مهمی از شخصیت رو مورد بررسی قرار می‌ده. مزیت دیگه این تست اونه که بعد از یادگیریش می‌شه اون رو در مورد بقیه هم به راحتی به کار بست و از روی تحلیل رفتارشون به ویژگی‌های شخصیتی اون‌ها پی‌برد و حتا در مواقعی رفتارشون رو پیش‌بینی کرد. این دوره در کنار دوره پیشرفته‌ش که به نسل دوم این تست، زیرترجیحات و مشرب‌های ام‌بی‌تی‌آی می پردازه شناخت عمیقی از شخصیت به افراد می‌ده. به همین خاطره که این تست کامل‌تر از بقیه تست‌های شخصیت شناسیه و مراجعه بهش در دنیا بیشتر از بقیه تست‌ها بوده‌.
3- این مباحث به صورت تفصیلی در سایت‌های اینترنتی و کتاب‌ها موجوده و حتا تست اون به صورت رایگان در اینترنت قابل دسترسیه؛ با این حال شرکت در این دوره چه ضرورتی داره؟
مثل خیلی از مباحث، مبانی این تست هم در اینترنت به زبان‌های مختلف وجود داره و نسخه‌های تستش هم بصورت رایگان در دسترس عموم هست؛ البته بسیاری از تست‌های موجود استاندارد نیستند و تست استاندارد نسل اول ام‌بی‌تی‌آتی با نام نسخه اِم در دسترس شرکت کنندگان این دوره قرار می‌گیره. ضمنا این دوره تنها به معرفی تست نمی‌پردازه بلکه هدفش آشنایی با مبانی این تسته. مزیت این دوره به سایت‌ها و درسنامه‌های اینترنتی و سایر دوره‌های مشابه، توضیحات روان و همراه با مثال‌های متعدد و متنوعه که به فهم خوب اون توسط شرکت کنندگان کمک زیادی می‌کنه. به اذعان شرکت کنندگان، مطالب این دوره عمیق‌تر و کاربردی‌تر از اون‌چیزاییه که در سایت‌ها قابل دسترسیه؛ علت این گفته هم اینه که توضیحات دوره با مثال‌هایی از زندگی واقعیمون همراهه. یکی دیگه از مزایای شرکت در این دوره، مشاهده شخصیت‌های گوناگون در سایر شرکت کنندگانه. به این دلیل که در طول دوره، تمام مباحث به صورت تعاملی ارائه می‌شه و با همراهی و تایید و تکمیل حاضران همراهه. به همین خاطره که فرد شرکت کننده در دوره به عینه شخصیت‌های مشابه یا متفاوت با خودش رو می‌بینه، با اون‌ها تعامل می‌کنه و اون شخصیت‌ها رو بهتر می‌شناسه و می‌فهمه چقدر تفاوت بین آدم‌ها وجود داره.
4- مخاطب این دوره چه کسایی هستند؟
مخاطب این دوره تمامی افراد در سنین مختلف بعد از نوجوانی با سطح سواد و شغل‌های مختلف هستند. از اونجایی که همه ما بدنبال زندگی، شغل و تحصیل مناسب هستیم، این تست برای همه‌مون کاربردیه و می‌تونه رضایت از زندگی و رضایت شغلی را برامون به ارمغان بیاره.
5- این تست‌ها باگ داره و جواب درستی بهمون نمیده و ممکنه ما خودمون هرطور خواستیم جواب بدیم! اینو چی میگی؟
تست‌های شخصیتی یکی از روش‌های شناخت شخصیت هستند که از روش "خودشناسی" استفاده می‌کنند. طراحی این تست‌ها اینجوریه که افراد سوال‌هاش رو می‌خونن و بر اساس حالتی که هستند (نه حالت ایده‌آلشون که دوست دارند اون‌طوری باشند) بهش جواب میدن. چون زدن تست به‌تنهایی نمی‌تونه شخصیت رو به ما بشناسونه، دوره شخصیت شناسی مبانی این تست رو آموزش میده تا درصد خطاش بیاد پایین‌. این‌جوری شرکت‌کننده به منطق این تست مجهز میشه و به راحتی می‌تونه شخصیت خودش و دیگران رو حتا بدون زدن تست و از روی مشاهده رفتارها تحلیل کنه! این مهارت خاصیه که دوره به شرکت‌کننده‌هاش میده!

سخنرانان

سید صدرالدین حسینی مشهدی
سید صدرالدین حسینی مشهدی
مدرس دانشگاه
  • شروع: سه‌شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۷:۳۰
  • پایان: سه‌شنبه ۶ اسفند ساعت ۲۱:۳۰

آدرس: یزد چهارراه پژوهش، ورودی فناوری(درمانگاه) دانشگاه یزد، سالن منتظر قائم