رویداد به پایان رسیده است!
گشت رصدی مجله نجوم در زواره ویژه بارش شهابی رُبعی در تاریخ جمعه ۱۴ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۰۸:۰۰

گشت رصدی مجله نجوم در زواره ویژه بارش شهابی رُبعی

 • رایگان
 • اردستان
 • علوم پایه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 گشت رصدی مجله نجوم در زواره ویژه بارش شهابی ربعی

مجله نجوم 13 و 14 دی گشتی رصدی در نزدیکی زواره در استان اصفهان برگزار می‌کند. پنجشنبه شب و بامداد جمعه به تماشای شهاب‌ها زیر آسمان پرستاره حاشیه کویر مرکزی ایران می‌نشینیم. در این گشت همچنین با تلسکوپ مجله نجوم و راهنمایی کارشناس رصد، به تماشای سیاره‌ها، سحابی‌ها، کهکشان‌ها و خوشه‌های ستاره‌ای می‌پردازیم و با صورت‌های فلکی آسمان بیشتر آشنا می‌شویم. علاقه‌مندانی که هیچ آشنایی قبلی با نجوم و آسمان شب ندارند نیز می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و با زیبایی‌های دنیای اخترشناسی آشنا شوند. همچنین کسانی که ابزار نجومی مانند تلسکوپ و دوربین دوچشمی دارند، می‌توانند با به همراه آوردن ابزار خود به رصد مشغول شوند و  در صورت تمایل از راهنمایی‌ها و آموزش‌های کارشناس برنامه استفاده کنند. 
 
حرکت از تهران: پنج‌شنبه 13 دی ساعت 8 صبح
بازگشت: جمعه 14 دی (عصر به تهران خواهیم رسید)
 
 هزینه ثبت نام: 195 هزار تومان
 هزینه ثبت‌نام برای مشترکان نسخه چاپی مجله نجوم: 180 هزار تومان
 
 حرکت از تهران و از محله گیشا خواهد بود. نشانی دقیق پس از ثبت نام به اطلاع همه شرکت‌کنندگان برنامه خواهد رسید. در این برنامه امکان استفاده شرکت‌کنندگان از خودروی شخصی برای رسیدن به محل رصد وجود ندارد و کلیه علاقه‌مندان به شرکت در برنامه باید با وسیله نقلیه در نظر گرفته شده (میدل باس) در رصدگاه حضور پیدا کنند.
 
خدمات نجوم در این گشت:
 • رصد آسمان شب و تماشای بارش شهابی زیر آسمان کویر و ارائه توضیحات علمی مربوطه زیر نظر کارشناس برنامه
 • بیمه کامل مسئولیت مدنی گردشگری
 • ارائه میان وعده، یک وعده شام، یک وعده صبحانه با مجله نجوم
 • بازدید از خانه تاریخی هشت بهشت
 • محل اقامت (اقامت به صورت گروهی در اقامتگاه بقعه شیخ حافظ رجب برسی)
 • وسیله نقلیه توریستی (میدل باس)

 توجه:  ناهار رفت و برگشت بر عهده مسافر است. برای رفاه شما عزیزان در کنار رستوران توقف خواهیم داشت.

 

توضیحات مهم:

کفش مناسب برای پیاده‌روی، زیرانداز، لباس خیلی گرم برای شب و لباس خنک برای روز، چراغ قوه با نور قرمز و سایر وسایل شخصی شامل لیوان، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، قمقمه، کارت شناسایی، دفترچه بیمه، داروهای شخصی، کیسه خواب و دو پتوی مسافرتی و... را همراه داشته باشید.

در صورت ابری شدن هوا، برنامه‌های آموزشی در زمینه تئوری رصد و موضوعات مختلف نجومی برگزار خواهد شد و طی برنامه هر زمان که آسمان صاف شود رصد آسمان از سر گرفته می‌شود.

ظرفیت برنامه محدود است و اولویت با مسافرانی است که زودتر ثبت نام خود را نهایی می‌کنند. در صورت تکمیل شدن ظرفیت، حتی در صورت به پایان نرسیدن مهلت ثبت نام، از پذیرش سایر متقاضیان گرامی معذور خواهیم بود.

نکته بسیار مهم:  در صورت انصراف پس از ثبت نام، امکان عودت وجه پرداختی از تاریخ پنجم دی (هشت روز قبل از برگزاری تور) وجود ندارد و پیش از این تاریخ با کسر 20 درصد مبلغ واریزی انجام می‌شود.

 

چند نکته درباره تکمیل فرم ثبت نام 

لطفا اسامی و کلیه مشخصات تک‌تک همراهان را جداگانه وارد کنید و از کپی کردن مشخصات نفر اول برای سایر شرکت‌کنندگان همراه خود جدا بپرهیزید.

لطفا نام و نام خانوادگی و  کلیه مشخصات خود را در قسمت‌های مشخص شده به فارسی تایپ کنید و از استفاده از حروف انگلیسی به جز قسمتی که مشخصا ذکر شده باشد اجتناب کنید. 

لطفا کلیه اطلاعات فرم از جمله بخش‌های مربوط به گروه خونی و بیماری‌های احتمالی را با دقت و حوصله تکمیل کنید و از این طریق ما را در ارائه خدمات بهتر و تامین ایمنی و سلامت خود و همراهانتان در این گشت یاری دهید.

 

برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با دفتر مجله نجوم تماس بگیرید:
 ۰۲۱-۸۶۰۴۶۱۴۸

 • شروع: پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۰۸:۰۰
 • پایان: جمعه ۱۴ دی ساعت ۱۹:۰۰

آدرس: اردستان زواره- حاشیه کویر مرکزی