آزمایشگاه بلاکچین خاتم

آزمایشگاه بلاکچین خاتم

رویداد‌ها۷
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۲۰۲
ارتباط با آزمایشگاه بلاکچین خاتم
شماره برگزارکننده
۰۲۱۸۹۱۷۴۱۳۳
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره آزمایشگاه بلاکچین خاتم

 تغییر کارکرد مراکز علمی و دانشگاهی و حرکت به‌سوی دانشگاه‌های کارآفرین و نسل سوم، ایجاد مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ازجمله مهم‌ترین پارامترهای تأثیرگذار بر دگردیسی ساختار سنتی و ایجاد اکوسیستم کارآفرینی بوده‌اند. این روند گرچه کم‌وبیش موجب اصلاح نگرش صنعت و درک اهمیت نوآوری و پژوهش گردیده، در برخی از صنایع به‌ویژه صنایع فنّاوری محور تأثیرات خود را به محیط‌های کسب‌وکار تحمیل نموده است .

دانشگاه خاتم درصدد است در افق بلندمدت خود به‌عنوان یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین از طریق تقویت ارتباط با صنعت و همچنین ایجاد تیم‌های استارتاپی ضمن یاری‌رساندن به اکوسیستم کارآفرینی کشور، زمینۀ اشتغال هرچه بهتر فارغ‌التحصیلان خود را فراهم نماید. ازاین‌رو آزمایشگاه بلاکچین خاتم می‌کوشد تا با برگزاری رویدادها، سمینارها، برنامه‌های ترویجی و تولید محتوای مناسب، زمینه کاربردی شدن این دانش را صنایع مختلف کشور فراهم نماید. تا از این طریق علاوه بر هدف بخشی و افزایش کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، دانشجویان خود را برای ورود به بازار کار و یا راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید آماده سازد.

آزمایشگاه بلاکچین خاتم از ابتدای سال 1397 فعالیت تخصصی خود را در زمینۀ پژوهش، توسعه، بومی‌سازی و ترویج فناوری بلاکچین آغاز کرد و با اتکا به توان اعضای هیئت‌علمی دانشگاه خاتم و سایر علاقه‌مندان به این فناوری قصد دارد در جهت اهداف کلان زیر گام بردارد.

·        ترویج، پژوهش و کارآفرینی در فناوری بلاکچین با استفاده از تمام ظرفیت‌های در دسترس

·        جهت‌دهی به پایان‌نامه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه خاتم در حوزه بلاکچین در راستای نزدیک شدن به نیازهای واقعی کشور از طریق برگزاری دوره‌های هم‌اندیشی میان مدیران و پژوهشگران

·        افزایش توانمندی دانشجویان از طریق برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های دانش‌افزایی و آموزش مهارت‌های نرم موردنیاز برای ورود به بازار کار