انجمن کیفیت ایران

انجمن کیفیت ایران

رویداد‌ها۲
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۳۱
ارتباط با انجمن کیفیت ایران
شماره برگزارکننده
۰۲۱۷۳۲۲۵۰۱۴
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
درباره انجمن کیفیت ایران

انجمن علمی کیفیت ایران، به شماره ثبت 14534، در آبان ماه سال ۱۳۸۰ به همت جمعی از دست اندرکاران علمی و صنعتی کشور در راستای هدف ایجاد تشکلی فراگیر به‎منظور توسعه و ترویج کیفیت در ایران شکل گرفت. و اساسنامه آن به‎عنوان یکی از تشکل‎های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، در گروه انجمن‎های بین رشته‎ای، با تایید معاونت پژوهشی آن وزارتخانه، تدوین گردید و در مردادماه سال ۱۳۸۱ رسماً به تصویب مجمع عمومی انجمن رسید.

این انجمن موفق شد که در آبان ماه اولین سال فعالیت خود نسبت به برنامه‎ریزی و برگزاری کنگره بین‎المللی کیفیت در تهران اقدام و متعاقباً تعدادی همایش‎های تخصصی در زمینه‌های گوناگون کیفیت نیز به اجرا بگذارد.

در مهرماه سال ۱۳۸۴ مجمع عمومی جامعه به‌منظور رسیدگی به وضعیت انجمن مجدداً تشکیل و هیئت مدیره جدید انتخاب شد. که به جهت رسیدگی‌های دقیق از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاییدیه نهائی در شهریور ۱۳۸۶ اعلام و آگهی رسمیت تغییرات انجمن از سوی اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در دیماه ۱۳۸۶ صادر گردید.

نهایتاً جامعه کیفیت ایران توانست دبیرخانه رسمی انجمن را از خرداد ماه سال ۱۳۸۷ دایر و فعالیتهای خود در راستای چشم انداز و ماموریت و اهداف پیش‎بینی شده آغاز نماید.

اهداف انجمن:

  • اولویت دادن به کیفیت و ایجاد تحول، پایداری و پویائی در اقتصاد ملی و حضور فعال و رقابت‌آمیز در بازار بین‌المللی.
  • ترویج فرهنگ کیفیت برای تولید کالا و ارائه خدمات باکیفیت به‌منظور توسعه رفاه اجتماعی و درخشش ایران در جامعه جهانی از نظر تولید و تجارت.
  • ارتقا سطح فرهنگی همه اقشار و طبقات جامعه به‌ویژه دانش‌پژوهان سطوح مختلف و متصدیان تولید و تجارت.
  • رشد و شکوفایی توانایی‌های بالقوه و هماهنگ نمودن توانایی‌های بالفعل برای افزایش کیفیت در فعالیت‌های افراد، سازمان‌ها و جامعه در همه زمینه‌ها.
  • بهره‌گیری از آخرین یافته‌های علمی در زمینه کیفیت و ترغیب به اجرای آن‌ها در حوزه‌های تولید، خدمات و تجارت از طریق نهادینه کردن آموزش‌های همگانی و تخصصی و ارائه مشاوره و راهنمایی.
  • تربیت و آموزش مدرسان شایسته با استفاده از امکانات موجود و منابع موثق و معتبر و اعتباربخشی به سطوح علمی و حرفه‌ای متخصصان کیفیت در ایران برابر درجات شناخته‌شده بین‌المللی.