مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو

مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو

رویداد‌ها۴۷
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۱۳۹
ارتباط با مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو
شماره برگزارکننده
امور اساتید ۰۹۱۶۴۱۲۰۲۹۱ تداوم آموزش۰۹۱۷۰۱۰۱۵۰۰
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو

در اسفند ماه سال ۱۳۸۹ با همکاری استانداری فارس، معاونت بهداشت و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهار نکو، بصورت رسمی آغاز به کار کرد. این مرکز با هدف ترویج فرهنگ اسلامی-ایرانی ازدواج، و تقویت و تحکیم بنیان خانواده، به عنوان مهم ترین کانون رشد و تعالی انسان، اقدام به ایجاد واحدهای جامع مشاوره، آموزش های قبل آموزش های قبل از ازدواج (متن: هاتف)، و آموزش های بعد از ازدواج و خانواده نموده است.

مجموعه بهار نکو با اتکا و استعانت از خداوند متعال، موفق به اجرای طرح ۶ ساعته آموزش اجباری زوجین با سرفصل های اخلاق، احکام و حقوق، بهداشت و سلامت، و روانشناسی خانواده در تمام شهرستان های استان فارس بوده است.

بر اساس پژوهش های شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۶، استان فارس از لیست ۱۰ استان دارای بحران طلاق کشور، خارج شده است و طبق گزارش همان نهاد، طرح آموزش اجباری بهار نکو در این رویداد مؤثر بوده است.

این مجموعه همچنین، خدمات آموزشی و رفاهی مفیدی در قالب بسته های آموزشی مکتوب، نشریه بهار نکو، آموزش های مجازی، ۵ سال کارگاه و همایش های آموزشی ماهانه و فصلی و بلیط های تخفیف اصناف مختلف را به صورت رایگان ارائه می دهد.

مجموعه مشاوره بهار نکو، شامل مشاوره فردی، مشاوره گروهی، هاتف، تست و ارزیابی، و واحد مددکاری می باشد که به صورت تخصصی، نیاز متقاضیان را بر اساس مبانی دینی، پاسخ خواهد داد.

واحد تخصصی هاتف، به عنوان اولین مرکز دانشگاهی انتخاب همسر، آموزش های قبل از ازدواج را در سه قالب آموزش، مشاوره و پیگیری، ارائه می دهد.

متقاضیان پس از پذیرش در مرکز هاتف، با پر کردن فرم و تست های شخصیت، به یک مشاوره اولیه دوستانه دعوت می شوند.

در مرحله بعد، طی جلسه ای صمیمانه با کارشناس انتخاب همسر، اطلاعات مفیدی کسب خواهند کرد.

سپس کارگاه های آموزشی تفکیک شده برای متقاضیان و والدین، برگزار خواهد شد.

در نهایت، مناسب ترین گزینه ها با توجه به اطلاعات دریافت شده از متقاضیان، معرفی می شوند.

پس از ازدواج، مرکز به صورت مستمر روند ارتباط بین زوجین را پیگیری خواهد کرد.