معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

رویداد‌ها۱
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۰
ارتباط با معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
شماره برگزارکننده
۰۵۱۳۸۸۰۶۴۷۲
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف به میدان آوردن ظرفیت کنش گران فرهنگی، ادبی و هنری دانشگاهی به منظور نقش آفرینی در ثبت هنرمندانه دستاوردهای تلاش چند ماهه کشور در کنترل بیماری کرونا، تقویت مسؤلیت اجتماعی جامعه دانشگاهی در مواجهه با موضوعات مهم اجتماع، معرفی دستاوردهای دانشگاهیان در زمینه های ادبی، فرهنگی، هنری با موضوع مقابله با بیماری کرونا و ترویج فرهنگ سلامت محور با بهره گیری از ابزار ادبیات و هنر، اقدام به برگزاری جشنواره ادبی، فرهنگی، هنری دانشگاهیان نموده است

.این جشنواره در ادامه مرحله چهارم پویش «زندگی، دست یاریگر توست» و با همکاری پنج دانشگاه فردوسی مشهد، شهید چمران اهواز، مازندران، کردستان و شهرکرد و مشارکت دانشگاهیان برگزار می شود.
گفتنی است دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از 5 دانشگاه مشارکت کننده در این طرح ملی مسئولیت برگزاری بخش خلاقیت و نوآوری را بر عهده دارد.

1. در مرحله اول این پویش دانشجویان و فعالان مجموعه‌های دانشجویی به کمک ستادهای مقابله با بیماری کرونا شتافتند و با فعالیت‌های داوطلبانه در مسیر رفع نیازمندی‌های این ستادها وارد صحنه شدند.
2. در گام دوم، سایر ارکان دانشگاه به پویش پیوستند و با شعار همه دانشگاهیان همه مردم به صحنه مبارزه با کرونا آمدند.
3. در گام سوم و همزمان با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت مواسات و کمک مومنانه دوباره دست به کار شده و با راه اندازی صندوق نیکوکاری دانشگاهیان، پای به میدان حمایت از آسیب دیدگان کرونا گذاشتند.
4. در مرحله چهارم پویش، در راستای پیگیری و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری با به میدان آوردن ظرفیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری جامعه دانشگاهی کشور، نسبت به ثبت و ماندگاری این تلاش جهادگونه در تاریخ اقدام شد.

اهداف جشنواره:

  • به میدان آوردن ظرفیت کنش گران فرهنگی، ادبی و هنری دانشگاهی به منظور نقش آفرینی در ثبت هنرمندانه دستاوردهای تلاش چند ماهه کشور در کنترل کرونا
  • تقویت مسئولیت اجتماعی جامعه دانشگاهی در مواجهه با موضوعات مهم اجتماع
  • معرفی دستاوردهای دانشگاهیان در
  • زمینه‌های ادبی، فرهنگی، هنری با موضوع مقابله با کرونا
  • ترویج فرهنگ سلامت محور با بهره‌گیری از ابزار ادبیات و هنر

موضوعات این جشنواره به شرح زیر است:
1- کرونا و مسئولیت شهروندی در موضع پیشگیری
2- کرونا و تغییر در سبک زندگی
3- کرونا، همدلی و مهربانی شهروندان
4- کرونا، ایثار و تلاش جهادگونه کادر درمانی