کانون فرهنگی قلم

کانون فرهنگی قلم

رویداد‌ها۳
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۹۵
ارتباط با کانون فرهنگی قلم
شماره برگزارکننده
۰۵۱۳۸۵۸۱۸۵۰
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
شبکه‌های اجتماعی
درباره کانون فرهنگی قلم

به نقل از خبرگزاری ایسنا:

کتابخانه قلم، مرکز الکترونیکی متفاوتی برای خدمت‌ به محققین در قلب مشهد

مدیر کتابخانه قلم گفت: کتابخانه عمومی قلم، مرکزی دیجیتال و الکترونیک برای مطالعه، تحقیق و خدمت‌رسانی به محققین است.

به گزارش ایسنا، علی محمد برادران رفیعی، در جریان بازدید خبرنگاران سرویس فرهنگی ایسنا از این مرکز، در محل کتابخانه قلم اظهار کرد: تفاوت آنچه که در ذهن طراحان این کتابخانه بوده با آنچه که در واقعیت اتفاق افتاده، در دیجیتال بودن این کتابخانه است؛ ضمن اینکه این مرکز، مکانی برای مطالعه و خدمت‌رسانی به محققین است.

وی ادامه داد: سعی ما بر این است که در جهت الکترونیک بودن این کتابخانه هرچه بیشتر تلاش کنیم تا شاهد وضعیت بهتری از آنچه که هم اکنون وجود دارد، باشیم.

 مدیر کتابخانه قلم درخصوص انگیزه تشکیل این مجموعه افزود: واقفان این کتابخانه، تلاششان بر این بود تا فضایی فرهنگی برای جوانان فراهم آورند که هم جالب و گیرا باشد و هم با اماکن فرهنگی دیگر متفاوت باشد و همچنین در وقف‌نامه‌ای که برای این مرکز نوشته شده نیز به مسئله کتابخوانی و کتابداری، انجام امور آموزشی و پژوهشی، کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و نوع آموزش با سطوح مختلف اشاره شده است.

برادران رفیعی تصریح کرد: استراتژی هیأت مدیره این کتابخانه نیز بر این مبنا بوده که اداره کتابخانه با خودشان باشد و برای اداره بخش‌های مختلف کتابخانه نیز از کسانی استفاده شود که فکر فرهنگی دارند تا آنچه را که در ذهنشان مطلوب به نظر می‌آید، به اجرا بگذارند.

وی با اشاره به تجهیزات و امکانات موجود در این کتابخانه خاطر نشان کرد: این مکان دارای ۶ کلاس درس، اتاق جلسات، تالارهای مطالعه ،آمفی تئاتر باظرفیت ۳۰۰نفر و چندین تالار مختلف با گنجایش بالاست؛ ضمن اینکه سالن‌هایی هم با ظرفیت ۲۵۰۰ نفربرای برگزاری مجالس مختلف در مناسبت‌های مختلف داریم که در صورت درخواست افراد برای اجرای برنامه‌هایشان می‌توانیم در اختیار آنها قرار دهیم.