idebate97@gmail.com

idebate97@gmail.com

رویداد‌ها۱
درباره برگزارکننده
ارتباط با برگزارکننده
دنبال کنندگان۲۴
پنج‌شنبه ۲۷ دی

جلسه‌ معارفه مباحثه علمی

  • تهران
  • رایگان
آواتارidebate97@gmail.com
ارتباط با idebate97@gmail.com
شماره برگزارکننده
۰۲۱ ۶۶۹۰۷۵۰۱
تماس از طریق ایوند
ارسال پیام
درباره idebate97@gmail.com

مراسم افتتاحیه پنجمین دوره قهرمانی مباحثه علمی (جام خواجه نصیرالدین طوسی)

 مراسم افتتاحیه پنجمین دوره قهرمانی مباحثه علمی دانش آموزی (جام خواجه نصیرالدین طوسی) در تاریخ 27 دی ماه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) تهران برگزار می گردد. 

 

طرح مباحثه‌ علمی در سال 1391، با هدف ترویج کرسی‌های آزاداندیشی و تربیت انسان آزاداندیش و تمدن‌ساز، به همّت و با تلاش چند تن از مربیان و مسئولان آموزشی دبیرستان فرزانگان تهران به عنوان یک حرکت علمی‌فرهنگی و با همراهی متخصّصان حوزه‌های گوناگون شکل پذیرفت. در تدوین این طرح، تمرکز بر مهارت‌افزایی دانش آموزان رده‌ی سنی 14 تا 17 سال و با توجه ویژه به 7مهارت جهت ارتباط موثرتر مابین افراد جامعه و همچنین ارائه‌ی ابزارهای قدرتمند در ارائه‌ی صحیح و منطقی گزاره‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی به ایشان بوده‌است.

این طرح با پیشرفت چشمگیر در مجموعه‌ی ذکر شده و با ارائه توسط مسئول‌دوره به شورای عالی انقلاب فرهنگی، در فاصله‌ی سال‌های 93 تا 95 و با حمایت و نظارت مستقیم شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک حرکت روبه‌رشد علمی، با همراهی برترین مدارس شهر تهران ادامه‌یافت و توانست با موفقیت، به‌صورت نمونه در سطح گسترده‌تر اجرا گردد. این طرح تا کنون4دوره به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار شده‌است. در دوسال گذشته این طرح با همکاری معاونت دانش آموزی سازمان جوانان هلال‌احمر برای دانش آموزان 7 استان کشور برگزارگردید که مورد استقبال گسترده دانش‌آموزان قرارگرفت. همچنین مسابقات پایانی دوره قهرمانی مباحثه علمی در دو سال‌گذشته با حمایت کتابخانه ملی جمهوری‌اسلامی‌ایران در محل کتابخانه‌ملی برگزار شده است.

در این دوره مهارت‌هایی چون: گفت‌وگو، منطق کاربردی، تفکر نقاد، سواد اطلاعاتی، فن بیان، ساختار مباحثه، فهم‌بافت و حل‌مساله در قالب سه اردوی سه‌روزه که به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌شود، آموزش داده خواهد شد. در انتهای این دوره، دانش‌آموزان در گروه‌های 4نفره، در مورد یک گزاره مرتبط با حوزه مسائل اجتماعی مانند تاثیر رسانه‌ها بر سبک زندگی مردم یا محیط زیست، با یکدیگر به بحث خواهندپرداخت. در طول هر دوره بیش از ۵۰ساعت کارگاه و کلاس‌آموزشی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود تا بتوانند به شکل کاملا کاربردی و قابل لمس با این مفاهیم آشنا شوند و به‌کارگیری آن‌ها را تجربه و تمرین نمایند. پنجمین دوره قهرمانی مباحثه علمی در بهمن و اسفند سال جاری و در اردوگاه فرهنگی – تربیتی امام رضا -علیه السلام- واقع در بلوار ایران‌زمین (شهرک غرب) تهران برگزار خواهد شد. 

 

پنجمین دوره قهرمانی مباحثه علمی مختص دانش‌آموزان پایه‌های هشتم تا دهم است که برای دختران و پسران به صورت جداگانه برگزار خواهد شد. برگزیدگان این دوره که امتیاز لازم را کسب نمایند علاوه بر دریافت گواهی‌ معتبر شرکت در دوره می‌توانند در مسابقات مباحثه علمی شرکت نمایند. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مسابقات این دوره با حضور دانش‌آموزان برتر از استان‌های مختلف به صورت کشوری و در فروردین 1398 برگزار خواهد شد..

 

قابل توجه است که در طول ۴ دوره گذشته، بیش از 1000 دانش‌آموز در سراسر کشور در این دوره شرکت نموده‌اند. 

 

پنجمین دوره قهرمانی مباحثه علمی، با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پردیس تربیتی توانا، معاونت فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران، موسسه الگوی تعلیم و تربیت قاف، گروه آموزشی پویش، جهان نگاه پویا و گروه نقطه ویرگول برگزار خواهدشد.

مراسم افتتاحیه 5امین دوره این مسابقات، در روز پنج‌شنبه 27دی‌ماه از ساعت 14 الی 18 در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) واقع در تهران، میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای خیابان صیرفی پور برگزار خواهدشد. در این مراسم علاوه بر توضیحات جامع در رابطه با دوره و مسابقات مباحثه علمی، بازی های آموزشی برای سنجش مهارت دانش آموزان  تدارک دیده شده است.

از تمامی دانش‌آموزان، اولیا و فعالان تعلیم و تربیت دعوت می‌شود تا به منظور آشنایی هرچه بیشتر با این دوره، در این برنامه شرکت نمایند. 

همچنین برای آشنایی بهتر با دوره قهرمانی مباحثه علمی می توانید به تارنمای اینترنتی www.idebate.ir مراجعه نمایید.