رویداد به پایان رسیده است!
ارائه نیازهای صنعتی شرکتهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان در تاریخ چهارشنبه ۱۶ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

ارائه نیازهای صنعتی شرکتهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان

شروع:
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ۱۴:۰۰
ارائه نیازهای صنعتی شرکتهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


رویداد ارائه نیازهای فناورانه و نوآورانه صنعتی شرکتهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

این رویداد یک Reverse Pitch است که با حمایت " بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی" و با هدف استفاده از ظرفیت و توانمندی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حل چالش ها و پاسخگویی به نیازهای فناورانه گروه بنیاد در صنایع تایرسازی، نساجی،دوده، کاشی و سرامیک  برگزار خواهد شد.

در این رویداد که با حضور مدیران و مسئولان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار می شود، ضمن تشریح تعدادی از چالش ها و نیازهای هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا در بخش‎های مذکور، برخی اطلاعات و گزارشات آماری به مخاطبان ارائه و سازوکارها و ملاحظات همکاری کسب ‌و کارهای نوآور با مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه های مشخص شده اعلام خواهدشد.

****************************

 

شبکه تحقیق و توسعه دانشمند چه نقشی دارد؟

 

شبکه تحقیق و توسعه "بازوی دانش بنیان و علمی بنیاد مستضعفان" به عنوان مجری رویداد، نقش واسطه گری نوآوری، کارگزاری و نظارت تا عقد قرارداد با فناوران را نیز به عهده دارد تا ضمن برگزاری مطلوب رویداد، شرایط را برای همکاری و مشارکت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها با برگزارکنندگان رویداد مهیا سازد.

 

****************************

مخاطبان این رویداد چه کسانی هستند؟

 

مخاطبان و شرکت کنندگان در این رویداد کلیه افراد خلاق و نوآور، استارت آپ ها، شرکت های دانش بنیان، دانشگاهیان،پژوهشگران، فناوران، سرمایه گذاران، سازمان ها و صاحبان صنایع هستند و با توجه به تسهیلات ایجاد شده توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شرکت در این رویداد برای کلیه علاقه مندان به نوآوری آزاد می باشد.

 

****************************

عناوین طرح‎های رویداد 16بهمن چیست؟ 

 

  • مقاوم سازی تیپ (سری) پین های متصل به شفت اصلی پلتایزر در برابر خوردگی و سایش

وقوع سایش و خوردگی در تجهیزات صنعتی، یکی از دلایل اصلی از کارافتادگی این تجهیزات و وقفه در فرآیند تولید است. در صنعت دوده، به منظور افزایش چگالی و مناسب‎سازی آن‎ها براي حمل و نقل و بسته بندي از دستگاه پلتایزر استفاده می‎شود. با توجه به نوع جریان و شرایط فرآیندی پلتایزر قطعات این تجهیز در معرض تنش های حرارتی، خوردگی و فرسایش می‎باشد. لذا نیاز به پوشش‏هایی است که بتوان به واسطه‎ی آنها پلتایزر را در برابر این عوامل مقاوم نمود. در حال حاضر نبود این پوشش منجر به تخریب تیپ (سری) پین های متصل به شفت اصلی شده و این قطعات در دوره زمانی 6 ماه تعویض می‎شوند.

  • ساخت فیلترهای (فیلترهای اصلی) دوده با بازدهی بالا و مقاوم در برابر حرارت

در فرایند تولید دوده، جریان دمای بالا دوده خروجی از رآکتور پس از عبور از Air preheater، Off Gas Boiler و Oil preheater با دمای 280 درجه سانتی‎گراد وارد فیلترهای تصفیه هوا می‎شوند. به دلیل دمای بالای جریان ورودی، فیلترهای مورد استفاده در این بخش می‎بایست مقاومت حرارتی بالایی داشته باشند. این قطعه کاملا وارداتی است و در بازه زمانی 15 ماهه تعویض می‎شود. در حال حاضر به دلیل هزینه بالای واردات این قطعه، شرکت متقاضی به دنبال تولیدکنندگان داخلی است که توانایی تولید فیلتر با مشخصات مدنظر را داشته باشند.

  • تولید عمق‎دهنده‎های رنگ (مورد مصرف در تکمیل پارچه پلی استری - چادر مشکی)

در راستای تقویت تولید داخلی و استفاده از پتانسیل‌های موجود کشور و از طرفی شرایط تحریم که باعث بروز مشکلاتی در تامین رنگ و مواد شیمیایی جهت تولید پارچه چادر مشکی گردیده است، شرکت متقاضی به دنبال تولید داخلی این مواد است تا علاوه بر صرفه جویی ارزی، وابستگی به واردات این ماده را نیز کاهش می‎دهد. از جمله مواردی که در تولید این ترکیبات باید مدنظر شرکت‎های فناور قرار گیرد عبارتند از: ایجاد عمق رنگ یکنواخت در پارچه مشکی مطابق با استانداردهای مورد نظر، مقرون به صرفه بودن و امکان تولید مداوم این مواد در داخل کشور، سازگار بودن با محیط زیست و عدم تغییر در ساختار و کیفیت پارچه است.

  • تولید رنگهای مختلف دیسپرس

رنگ دیسپرس تاکنون درکشور تولید نشده است و با توجه به مصرف بسیار زیاد این گروه رنگی، حجم عظیمی از سرمایه ملی به دلیل واردات رنگ‌های دیسپرس بصورت ارزی خارج می شود. استفاده از این گروه رنگی به شرکت متقاضی خلاصه نشده و در کلیه کارگاه‌ها و کارخانجات نساجی که فرآیند رنگرزی و چاپ روی کالای پلی‌استری یا مخلوط آن انجام می‌گردد، با مقادیر زیاد مصرف می‎شود. برخی از مشخصات این رنگ عبارتند از: مناسب برای پلی استر، سازگاری با مواد شیمیایی همجوار و تشکیل ندادن کمپلکس، سازگاری با دمای کار دستگاه، تشکیل ندادن رسوب در دستگاههای مورد استفاده، رسوب نکردن روی پارچه، تغییر ندادن ثباتها (سایشی، شستشویی، ...) و متناسب بودن با فرآیندهای رنگرزی کالای پلی استری با رنگینه دیسپرس.

  • تولید محصولات کاشی و سرامیک با قابلیت تصفیه هوا و آلودگی‎ها

به دلیل گسترش روز افزون جمعیت ساکن بر روی کره زمین و در پی آن، رشد بسیار سریع زندگی ماشینی و صنایع مختلف، عوامل آلاینده به طرز فزاینده‎ای در حال افزایش بوده و آلودگی هوا به عنوان یکی از چالش‌های بزرگ زندگی امروزی و از نتایج صنعتی شدن، زندگی انسان ها را تهدید می‌کند. استفاده از ترکیبات با خاصیت فوتوکاتالیستی یا کاتالیستی در صنعت ساختمان سازی، می‌تواند خصوصیات منحصر به فردی در سطوح ساختمانی ایجاد نماید. برای انجام این فرآیندها، لایه‎ای از این ترکیبات به صورت پوششی دائمی بر روی محصولات کاشی و سرامیکی ایجاد می‎شود. این لایه می‎تواند ترکیبات گازی مضر و رادیکال‌های آزاد موجود در هوا را جذب و با بی‎اثر نمودن این ترکیبات، میزان آلودگی محیطی را کاهش دهند.

  • ایجاد ویژگی آنتی‎استاتیک بر روی پارچه چادر مشکی

تجمع بار الکتریکی در سطح الیاف منسوجات به ویژه آنهایی که درصد بالایی از الیاف مصنوعی آب گریز در ساختار خود دارند؛ می تواند سبب مشکلات زیادی گردد. در فرآیند تولید چادر مشکی، الیاف و پارچه‌ها با سرعت زیاد کشیده می‌شوند که این عملیات منجر به اصطکاک زیاد ذرات و در نهایت ایجاد پدیده الکتریسیته ساکن در سطح پارچه می‌شود. پارچه‌های چادری به دلیل اینکه سطح بیرونی پوشش فرد قرار دارد و با لباس‌های دیگر در تماس و سایش است، بیشتر مستعد ایجاد خاصیت الکتریسیته ساکن می‌باشد و این موضوع باعث می‌گردد که به بدن یا لباس‌های دیگر بچسبد. در مواردی، تجمع بیش از حد بارهای استاتیکی منجر به جرقه می‌گردد که در صورت مجاورت با مواد قابل اشتعال می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. شرکت متقاضی فناوری در نظر دارد از ترکیبات و موادی استفاده کند که خاصیت آنتی استاتیک داشته باشند تا تمایل سطوح پارچه‌های چادر مشکی را نسبت به تجمع بارهای الکتریکی کاهش دهد و مشکلاتی که در خط تولید چادر مشکی و همینطور موقع استفاده از آن‌ها به وجود می‌آید را به حداقل میزان خود کاهش دهد.

  • طراحی و ساخت دستگاه تست تایر با بارگذاری هیدرولیک

با توجه به اینکه تایر یکی از قطعات ایمنی خودرو محسوب می‏‎شود و بسیاری از عملکردهای مورد انتظار از خودرو ارتباط مستقیم با عملکرد تایر دارند، آزمون‎های ایمنی در صنعت تایر از اهمیت و جایگاه ویژه‏ای برخوردارند و استاندارهای مختلف ملی و بین‎المللی و کارخانه‎ای بر آن‎ها نظارت می‎نمایند. درام تست (پولی ویل) یکی از اصلی‎‏ترین دستگاه‎های آزمون تست‎های دوام، خستگی و سرعت در مجموعه شرکت‎های تولید کننده تایر می‎باشد. شرکت متقاضی در این زمینه دارای دستگاه درام تست پولی ویل با عمری بیش از 50 سال می‏باشد که از بدو تاسیس و تولید شرکت در مرکز آزمون تایر در حال استفاده است. شرکت متقاضی انتظار دارد در صورت طراحی و ساخت دستگاه بتواند از صحت و کیفیت تایرهای تولیدی مطابق با استانداردهای ملی و بین‎المللی اطمینان بیشتری حاصل نموده و به سمت بهبود کیفیت تایرهای تولیدی شرکت گام بردارد.

  • طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری پیوسته ضخامت فابریک ‌ها و ورق‌های لاستیکی

ضخامت ورق‎‌های لاستیکی مورد استفاده در بخش‎های مختلف تایر، یکی از متغیرهای مهم در طراحی ساختار تایر است. حفظ ضخامت ورق‎های لاستیکی (بلت‎ها، اینرلاینر و فابریک) در تلرانس طراحی بسیار مهم است و باعث کاهش ضایعات می‎گردد. اندازه‎گیری پیوسته ضخامت می‎تواند در کنترل آن، اثر قابل توجهی داشته باشد. در دستگاه‎های استلاستیک، کلندر گام (بخش ساخت آستر داخلی) و کلندر فابریک نیاز است که ضخامت ورق تولید شده دقیقا برابر با مقدار طراحی شده برای آن ورق لاستیکی باشد. اندازه‎گیری ضخامت به صورت پیوسته در نقاط مختلف پروفایل و نمایش آن در یک نمایشگر هدف این پروژه است. شرکت متقاضی انتظار دارد ضخامت‎های ورق‎های لاستیکی در دستگاه‎های مذکور به صورت پروفایلی یا نقطه به نقطه پیوسته اندازه‎گیری شود.

 

****************************

 

برای شرکت در رویداد باید چه کاری انجام دهم؟

برای ثبت نام و اعلام حضور در رویداد می توانید از سایت ایوند اقدام نمایید. چنانچه به هر دلیل در ثبت نام با مشکل مواجه شدید یا در خصوص رویداد پرسشی دارید می توانید با شماره های 88883913 داخلی 401-402 و 404 (موسسه دانشمند) تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند.

****************************

جهت اطلاع از ریز برنامه‌ رویداد از طریق شبکه‌های اجتماعی زیر ما را دنبال نمایید.

تلگرام: fanvar.daneshmand
اینستاگرام: fanvar.daneshmand
لینکدین: fanvar.daneshmand
واتس اپ: 775561-0912

دبیرخانه: 88883913-021

https://daneshmandins.com/

http://fanavar.daneshmandins.ir/

با تشکر، دبیر اجرایی رویداد

برگزارکنندگان

شبکه تحقیق و توسعه دانشمند
شبکه تحقیق و توسعه دانشمند

مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند به عنوان بازوی تحقیق و توسعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، در طول سال‌های اخیر تلاش کرده تا از طریق برقراری ارتباط با دانشگاه‌ها، مراکز دانش‌بنیان و محافل علمی و اقتصادی داخلی و بین‌المللی حضوری مؤثر داشته باشد.

دانش و فناوری در فضای کسب و کار امروز پایه مزیت رقابتی و برتری در بازار است. با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان سند بالا دستی محسوب می شود، دانش محوری و اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از 10 مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی می باشد.بنابراین به منظور دستیابی به اهداف و برنامه های بالادستی و فراهم نمودن توسعه دانش و نوآوری، سیاست های یکپارچه در فعالیت های تحقیق و توسعه،ایجاد هم افزائی در بهره برداری مشترک از امکانات و تسهیلات فنی گروه شبکه تحقیق و توسعه در موسسه دانشمند تشکیل شده است.

اهداف و نتایج شبکه تحقیق و توسعه به شرح زیر می باشد:

یکپارچگی و انسجام در مدیریت شبکه های تحقیق و توسعه گروه های مختلف

ایجاد بستری مناسب برای توسعه فناوری و پروژه های دانش بنیان

هدف مند سازی تحقیقات و کاربردی نمودن پژوهش های انجام شده و جلوگیری از تحقیقات تکراری

ایجاد جریان جامع و بانک اطلاعاتی و به اشتراک گذاری منابع علمی بین شرکت های صنعتی

نظارت بر فرایند های تحقیقاتی

برقراری ارتباط صنعت با مراکز پژوهشی و اجرایی و دانش بنیان

سامانه طرح های دانش بنیان موسسه تحقیق و توسعه دانشمند
سامانه طرح های دانش بنیان موسسه تحقیق و توسعه دانشمند
http://fanavar.daneshmandins.ir/

معرفی شبکه تحقیق و توسعه دانشمند


شبکه تحقیق و توسعه دانشمند به منظور تسهیل روند تجاری سازی ایده ها و اختراعات، با جمع آوری اطلاعات و ایجاد ارتباط چند سویه بین ارکان فرآیند تجاری سازی یعنی عرضه کنندگان فناوری (شامل مخترعین، شرکت های دانش بنیان، نخبگان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و ....) و متقاضیان فناوری ( بنگاه های صنعتی، معدنی، کشاورزی و معدنی، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، شرکتهای سرمایه گذاری خطرپذیر و ...) زمینه مناسب تعامل بین طرفین را فراهم می آورد.

دانش و فناوری در فضای کسب و کار امروز پایه مزیت رقابتی و برتری در بازار است. با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان سند بالا دستی محسوب می شود، دانش محوری و اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از 10مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی می باشد.بنابراین به منظور دستیابی به اهداف و برنامه های بالادستی و فراهم نمودن توسعه دانش و نوآوری، سیاست های یکپارچه در فعالیت های تحقیق و توسعه،ایجاد هم افزائی در بهره برداری مشترک از امکانات و تسهیلات فنی گروه شبکه تحقیق و توسعه در موسسه دانشمند تشکیل شده است.

اهداف و نتایج شبکه تحقیق و توسعه به شرح زیر می باشد:
- یکپارچگی و انسجام در مدیریت شبکه های تحقیق و توسعه گروه های مختلف
- ایجاد بستری مناسب برای توسعه فناوری و پروژه های دانش بنیان
- هدف مند سازی تحقیقات و کاربردی نمودن پژوهش های انجام شده و جلوگیری از تحقیقات تکراری
- ایجاد جریان جامع و بانک اطلاعاتی و به اشتراک گذاری منابع علمی بین شرکت های صنعتی
- نظارت بر فرایند های تحقیقاتی
- برقراری ارتباط صنعت با مراکز پژوهشی و اجرایی و دانش بنیان

https://daneshmandins.com/

http://fanavar.daneshmandins.ir/

آدرس: تهران بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی شرق به غرب، ابتدای خروجی آفریقا، مجتمع مرکزی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ساختمان شماره2، طبقه2-