رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با مفاهیم استارتاپ و تیم سازی (بخش اول) در تاریخ چهارشنبه ۳۰ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۰۸:۳۰

آشنایی با مفاهیم استارتاپ و تیم سازی (بخش اول)

  • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
  • مشهد
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


اهمیت موضوعات استارتاپی از یک طرف و ترند شدن موضوعات آموزشی آنها از طرف دیگر باعث شده است تا حجم  بسیار بالایی از محتوی آموزشی و تعداد بسیار زیادی از همایش ها و رویداد استارتاپی در استان خراسان رضوی شکل گرفته و برگزار گردد.

حلقه مغفول تمای این رویداد ها عدم هماهنگی دانش ارائه شده با نیاز تیم ها و افرادی است که به این موضوعات علاقه دارند هر تیم یا کسب و کار استارتاپی نیازمند دانشی پایه است تا قبل از ورود به ایده پردازی یا تشکیل استارتاپ در مورد مسیر پیش روی خود برنامه ریزی دقیق انجام دهد و در نتیجه از مسیر درست و در جایگاه درست کسب و کار خود به موضوع ورود پیدا کند و در نهایت هزینه های مشاوره و راهبری خود برای در مسیر درست قرار گرفتن را کاهش بدهد.

با بررسی نیاز های استان و تعداد بسیار زیادی از رویداد ها و محتوی های آموزشی موجود در طی دو سال گذشته و براساس بازخورد های موجود در جلسات مشاوره و تیم های فعال در فضای کسب و کار اشتراکی مجازیست ، بر آن شدیم محتوی آموزشی را تهیه و تدوین کنیم تا به مشکلات مطرح شده پاسخگو باشد و در نهایت تیم هایی را به جمع خود اضافه کنیم که حداقل های مورد نیاز فعالیت امروز کسب و کارهای استان را از منظر دانشی و استراتژی دارا باشند.

محتوی تهیه شده در 10 بخش دو جلسه ای ارائه خواهد شد و به هر فرد این قابلیت را خواهد داد تا با همراهی با این دوره به کسب و کار استارتاپی خود ورود پیدا کرده -» تیم سازی کند -» ایده خود را پیاده سازی کند -» محصول خود را تولید کند-» ایده را رشد دهد -» برای مزیت های رقابتی خود حاشیه امن ایجاد کند -» رشد خود را توسعه دهد -» سرمایه گذار جذب کند -» و در نهایت وارد مرحله ثبات شود و شاید با تجربه به دست آمده به پیاده سازی ایده های جدید خود به پردازد !!

بخش اول؛ به صورت کارگاهی و در دو روز برگزار خواهد شد. در این بخش موضوعات زیر در محیطی صمیمی، چکش کاری خواهد شد و در نهایت کارخواسته متناسب با سطح فراگیران از آنها طلب میشود.

روز اول : چهارشنبه 23 بهمن ماه 1398

1- به بررسی چرایی نیاز به رویکرد استارتاپی در اقتصاد کشور و استان و همچنین هماهنگی ان با روحیات نیروهای کاری جدید می پردازیم و با استفاده از آمار و با بررسی چند مورد از داده های شرکت کنندگان KPI های مورد نیاز برای  تایید و ایجاب استفاده از رویکرد استارتاپی در سال 1399 را بررسی میکنیم.

2- تفاوت های موجود میان شرکت های نوآفرین (استارتاپی) و شرکت های سنتی را با استفاده از نمودار SWOT یا فرصت تحدید مورد ارزیابی قرار داده و چند مثال مشخص را با مشارکت مخاطبین امتیاز دهی خواهیم کرد.

3- در مورد تفاوت ایده و اجرا (-ی ایده) به گذاره ای قابل قبول میان شرکت کنندگان خواهیم رسید.

 

روز دوم : چهارشنبه 30 بهمن ماه 1398

1- مفهوم تیم سازی را بر اساس چهار بخش زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد. تلاش میکنیم محتوی ارائه شده متناسب با نیاز بنیان گذاران و اعضا و نیروهای کاری یک کسب و کار نوآفرین مفید واقع شود و در نهایت مخاطرات کار تیمی در شرایط استان بررسی شده و روش های رسیدن به راهکار برای آن به صورت اجمالی معرفی می شود.

  • منابع انسانی
  • منابع دانشی
  • مدیریت
  • شخصیت شناسی

2- در مورد مفهومی با عنوان استراتژی بازار صحبت میکنیم و شاخص های مشخص برای چند کسب و کار،  شامل:  شناخت محیط داخلی و خارجی و روش های انتخاب نوع استراتژی بازار را از ذهن عبور خواهیم داد.

 

امیدواریم این دوره مورد استفاده تمامی عزیزان ثبت نام کننده قرار بگیرد.

برگزارکنندگان

فضای کار اشتراکی مجازیست
فضای کار اشتراکی مجازیست
برگزار کننده

مشهد - بلوار معلم - روبروی پارک گلها - فضای کار اشتراکی مجازیست

مربی

احمد نیرومند
احمد نیرومند
مربی دوره

سوالات متداول

بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر - نمایش بارکد بلیط در گوشی تلفن همراه قابل قبول است
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی اولیه با مفاهیم مالی و استارتاپ
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
یادداشت شخصی

زمان‌بندی

بخش اول - روز اول- 23 بهمن
بخش اول - روز دوم - 30 بهمن
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۸:۳۰۸:۴۵
چرا استارتاپ۸:۴۵۱۰:۱۵
تفاوت شرکت های نوآفرین و سنتی۱۰:۳۰۱۱:۱۵
پذیرایی ، تیم سازی۱۱:۱۵۱۱:۴۵
نماز۱۱:۴۶۱۲:۱۰
بررسی فاصله ایده تا اجرا۱۲:۱۵۱۳:۳۰
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش آمد گویی۸:۳۰۸:۴۵
تیم سازی - منابع دانشی و منابع انسانی۸:۴۵۱۰:۰۰
کارگاه تیم سازی و پذیرایی۱۰:۰۰۱۱:۰۰
شخصیت شناسی و مدیریت HR۱۱:۰۰۱۱:۴۵
نماز و استراحت۱۱:۴۵۱۲:۱۰
استراتژی بازار۱۲:۱۵۱۳:۳۰

آدرس

مشهد بلوار معلم روبروی باغ گلها - فضای کار اشتراکی مجازیست

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

فضای کار اشتراکی مجازیست

اهمیت موضوعات استارتاپی از یک طرف و ترند شدن موضوعات آموزشی آنها از طرف دیگر باعث شده است تا حجم  بسیار بالایی از محتوی آموزشی و تعداد بسیار زیادی از همایش ها و رویداد استارتاپی در استان خراسان رضوی شکل گرفته و برگزار گردد. حلقه مغفول تمای این رویداد

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰