رویداد به پایان رسیده است!
تولید محتوا در گردشگری در تاریخ پنج‌شنبه ۷ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۶ فروردین ساعت ۱۹:۰۰

تولید محتوا در گردشگری

  • رایگان
  • آنلاین
  • گردشگری
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


صنعت گردشگری پدیده ای در بستر ارتباط است. گسترش ارتباطات از طریق شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای افزایش تعامل اجتماعی به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه گردشگری فراهم آورده است. استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در راستای معرفی و آگاهی بخشی مخاطبان در صنعت گردشگری اهمیتی دو چندان دارد. انتشار رویدادها به عنوان آخرین گام در مراحل چهارگانه سفر ، امروزه متاثر از فناوری های نوین ارتباطی ابعاد تازه ای به خود گرفته است. با این حال بسیاری از افراد هنوز در تولید و خلق محتوای مناسب جهت انتشار در شبکه های ارتباطی و اجتماعی دچار ضعف هستند.

این کارگاه به معرفی محتوا، نحوه تولید و راهکارهای استفاده صحیح از آن می پردازد. «محتوای سفر» بسته آموزشی-ترویجی است که می تواند کارکردهای بازاریابی نیز داشته باشد. این کارگاه ساده ترین تکنیک ها را برای خلق یک محتوای مناسب به مخاطبان عرضه می کند.

مخاطبان این کارگاه شامل تمام افرادی است که به سفر می روند و علاقه مند به تهیه و انتشار رویدادهای سفر خود هستند. همچنین تمامی فعالین صنعت گردشگری که مخاطبان عمده آنها گردشگران و علاقه مندان سفر است. این کارگاه فرصت خوبی برای راهنمایان گردشگری است که بتوانند با تهیه محتوای مناسب به معرفی آثار و مقاصدی بپردازند که محور تمرکز فعالیت های آنان خواهد بود.

چارچوب های کارگاه «تولید محتوا در گردشگری» بر اساس موارد زیر است:

·         تعریف و ویژگی های محتوای مناسب

·         انتخاب موضوع جذاب

·         محتوای حرفه ای با ابزار نیمه حرفه ای

·         نحوه ویرایش صحیح

·         چارچوب های انتشار

سخنرانان

حسین مقصودی
حسین مقصودی
استاد دانشگاه و مدرس رسمی وزارت گردشگری

دانشجوی دکتری مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبائی

مدرس رسمی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

مشاور راه اندازی، توسعه،برندینگ و بازاریابی کسب و کارهای گردشگری

عضو شبکه پژوهشگران ایران

عضو بنیاد ملی نخبگان کشور

محقق، نویسنده و پژوهشگر

برگزارکنندگان

گردشگری با ما
گردشگری با ما
پایگاه اطلاع رسانی و آموزش تخصصی گردشگری

پایگاه اطلاع رسانی و آموزش تخصصی گردشگری

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۸:۴۵۱۹:۰۰
شروع جلسه اول۱۹:۰۰۲۱:۰۰
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۸:۴۵۱۹:۰۰
شروع جلسه دوم۱۹:۰۰۲۱:۰۰

سوالات متداول

تولید محتوا چیست؟
از زمانی که شبکه های اجتماعی وارد زندگی های شخصی و حرفه ای ما شدند و هر فرد بسته به نوع فعالیت های خودش با این شبکه ها درگیر شده به نوعی مشغول تولید محتواست. وقتی عکس غذایی که درست کردی رو به همراه دستور طبخش پست میکنی در حال تولید محتوا هستی. وقتی از یک رویداد آموزشی عکس گذاشتی و اون رو به دیگران معرفی میکنی، محتوا تولید کردی. حتی وقتی عکسی از خودت میذاری و در مورد موضوعی که ذهنت رو درگیر کرده مطلب مینویسی بازهم به تولید محتوا مشغولی!! میبینی؟؟ به همین سادگی. خب پس با یک نگاه خیلی ساده، ما تولید محتوا میکنیم تا هم به دیگران در مورد خودمون بگیم و هم مخاطبمون رو به ادامه همراهی در شبکه های اجتماعی ترغیب کنیم. در واقع با تولید محتوا تلاش میکنیم اطلاعاتی رو به مخاطب بدیم که بهش علاقه منده و بر اساس علاقه مندیش همچنان به همراهی با ما وفادار باقی میمونه. در گردشگری اطلاعات نقش مهمی رو ایفا میکنه. در واقع شکاف بزرگ بین عرضه و تقاضا در این صنعت با کمک اطلاعات پر میشه و مخاطب تنها از طریق اطلاعات دریافتی میتونه نسبت به مصرف خدمات ما ترغیب بشه. پس برای اونهایی که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند یا قراره به زودی مشغول به فعالیت باشند، تولید کردن محتوای مناسب یکی از مهمترین کارهایی که باید در حیطه فعالیت های حرفه خودشون یاد بگیرند. راستی؛ برای اونهایی که در گردشگری دنبال فرصت های جدید شغلی هستند یک خبر خوب دارم. و اون هم اینکه؛ «تولیدکننده محتوا» خودش به تنهایی یک شغله و غیر از اینکه میتونی به شکل مستقل کار کنی و کسب درآمد داشته باشی ، بسیاری از شرکت ها و موسسات گردشگری هم حاضرند برای مهارت شما در تولید محتوا هزینه کنند. به خاطر همین؛ کارگاهی که پیش روی شماست تلاش میکنه بیشتر و بیشتر اهمیت تولید محتوا در گردشگری رو به شما یادآور بشه و تکنیک های ساده و کاربردی برای خلق یک محتوای مناسب رو به شما آموزش بده.
چگونه می توانم در این رویداد شرکت کنم؟
آنچه برای شرکت در این رویداد احتیاج دارید تنها یک سیستم رایانه یا یک دستگاه تلفن همراه است
چگونه به لینک وورد دسترسی پیدا کنم؟
ابتدا در سایت ایوند عضو شوید، سپس بلیط وبینار را خریداری کنید، پس از ثبت نام در رویداد لینک ورود برای شما ارسال خواهد شد
مدرک بین المللی MPT چیست و چه کاربردی دارد؟
گواهینامه MPT اتریش یک گواهی بین المللی است که حضور شما در این کارگاه را مستند و به زبان انگلیسی منتشر و صادر می گردد و دارای کد رهگیری منحصر به فرد است و می توان پس از صدور، اعتبار آن را از طریق سایت آکادمی در کشور اتریش استعلام نمود. همچنین به دلیل اینکه این گواهینامه به زبان انگلیسی منتشر می شود نیازی به ترجمه نخواهد داشت و جهت ارائه رزومه کاری و یا فعالیت های صورت گرفته شما در حوزه تخصصی تان قابل ارائه مستقیم به مراکز مورد نظر در خارج و یا داخل کشور خواهد بود.
مدرک بین المللی این رویداد چگونه به دست من خواهد رسید؟
پس از انجام این رویداد، مدرک بین المللی که دارای کد شناسایی منحصر به فرد شما خواهد بود از طریق ایمیل در اختیار شما قرار خواهد گرفت و نیازی به حضور فیزیکی جهت دریافت مدرک نخواهد داشت
برنامه زمانی وبینار چگونه است؟
این رویداد آموزشی در دو جلسه دو ساعته (19 الی 21) و در تاریخ های 6 و 7 فروردین ماه 99 برگزار می شود
آیا پس از شروع وبینار امکان ملحق شدن به رویداد است؟
بله، از زمان شروع وبینار تا قبل از تمام شدن وبینار امکان ورود به این رویداد وجود دارد و 2 ساعت پس از اتمام رویداد امکان مشاهده مجدد آن نیز مهیا شده است.

برگزار‌کننده

آواتار

گردشگری با ما

پایگاه اطلاع رسانی و آموزش تخصصی صنعت گردشگری

رویداد های برگزارشده۱۷
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر