جشنواره فرصت های شغلی روشنا (1397)

شروع رویداد
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ ۰۸:۰۰
پایان رویداد
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
اضافه به تقویم
جشنواره فرصت های شغلی روشنا (1397)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۴۸۳۹۲۶۵۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که آموزش و پژوهش به هم متصل و تعامل دانشگاه و جامعه اجتناب ناپذیر است. عدم آشنایی شرکتهای فعال در کشور با ظرفیت‌های نهفته در حوزه علوم انسانی و  اجتماعی، یکی از مشکلاتی است که اغلب دانشجویان  و دانش آموختگان این حوزه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و از سوی دیگر،  صنعت نیز با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این حوزه‌ها آشنا نیست.  با درگیر شدن عوامل مختلفی که در کنار هم قرار می‌گیرند، فضای کسب و کار دانشجویان و پیوند جامعه و صنعت ایجاد می‌شود. دانشجویان می‌توانند فرصت ساز باشند و با انتظارات محیط کار و توانمندی‌های خود بیش از گذشته آشنا شوند تا بتوانند در اشتغال موثر باشند.

لازم به ذکر است که سیاست دانشگاه علامه طباطبائی در برگزاری این جشنواره بسط روحیه ی امید و نشاط در میان دانشجویان و همچنین فراهم آوردن بستر مناسب برای جذب بهترین نیروهای کار در برترین سازمانهای موجود در کشور می‏باشد.

دانشکده‌ی مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی، یکی از دانشکده‌های پیشروی کشور در حوزه‌ی مدیریت و حسابداری هر ساله، در راستای دستیابی به رسالت والای خود در مسیر ایجاد پیوند با صنعت و جامعه، معرفی دانش آموختگان و دانشجویان خود به شرکت‌های برتر ایرانی و کمک به فراهم آوردن بستری برای انتخاب نیروی انسانی مورد نیاز صنعت، با فراهم آوردن فضای مناسب برای شرکت‌ها و سازمان‌های برتر کشور در عرصه‌ی کسب و کار، امکان تامین منابع انسانی مورد نیاز این مجموعه‌ها را از میان بهترین دانشجویان و دانش آموختگان ایجاد می کند.

با برگزاری این جشنواره، از سویی، صنعت با توانایی‌های دانش آموختگان و دانشجویان علوم انسانی و اجتماعی آشنا می شود و از سوی دیگر، دانشجویان و دانش آموختگان این رشته‌ها،  با نیازهای بازار و صنعت آشنا می شوند تا با ارتقا توانمندی‌های خود، به رفع  نیازمندی های آنان اهتمام ورزند.

حضور کارآفرینان موفق و ارائه تجربیات آنان به دانشجویان، اثربخشی درک ضرورت‌های موجود در بازار کار کشور  را دوچندان می‌کند.  می توان گفت این جشنواره علاوه بر هموار ساختن  مسیر دست‌یابی به فرصت های گوناگون و متنوع شغلی ، فضای ارتباط صنایع با نیروی انسانی کارآمد دانشگاهی در قالب کارآموز را فراهم می کند. در واقع جشنواره روشنا زمینه اشتغال و ورود به فضای کسب و کار و کارآفرینی را فراهم می کند.

جشنواره فرصت های شغلی روشنا زمینه مناسبی فراهم کرده است تا دانشجویان و فارغ التحصیان دانشگاهی حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی ، با توانمندی های صنعت و بازار و مشکات و نیازمندی های آنان آشنا شوند.

جشنواره فرصت های شغلی روشنا اولین بار در اردیبهشت 1393 برگزار شد و پس از آن به صورت سالانه برگزار می گردد.پنجمین دوره این جشنواره در اردیبهشت 1397 با همکاری دانشکده مدیریت و حسابداری و مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره روشنا، فعالیت های جانبی، کارگاه های آموزشی و عملکرد سال های گذشته وارد این لینک شوید.

اهداف جشنواره فرصت های شغلی روشنا:

کمک به تقویت ارتباط مستقیم میان صنعت و دانشگاه

معرفی سازمانها و شرکتهای مرتبط با رشته‏ ‌تحصیلی ارائه شده در دانشگاه به دانشجویان و دانش آموختگان

آشنا نمودن دانشجویان با انتظارات و مهارتهای مورد نیاز کارفرمایان و بازار کشور

آشنایی دانشجویان و دانش آموختگان با طیف متنوعی از مهارتهای شغلی

امکان جذب نیروی کارآموز برای شرکت ها

برپایی کارگاه‏های آموزشی مرتبط با نیازهای شغلی دانشجویان و صنعت

ایجاد انگیزه و خودباوری در میان دانشجویان و دانش آموختگان در مواجهه با نیازهای بازار کار

معرفی کارفرمایان و کارآفرینان موفق دانش آموخته شده از دانشگاه به دانشجویان

ایجاد فرصت تعامل و همکاری با دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی

 

توضیحات تکمیلی

دانشجویان، دانش آموختگان، اساتید، مسئولین دانشگاه ها و شرکت های محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به صفحات وب سایت جشنواره فرصت های شغلی روشنا و وب سایت مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایند:

مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی: 02148392651 و 02148392653

دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشکده مدیریت و حسابداری: 02148392837

کانال تلگرام مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی: https://t.me/karafarini_atu


آدرس:تهران انتهای اتوبان همت، بلوار دهکده المپیک، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده مدیریت و حسابداری