رویداد به پایان رسیده است!
دوره آردوینو در دانشگاه امیرکبیر تهران با همکاری آزمایشگاه اینترنت اشیا در تاریخ جمعه ۱ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۰۹:۰۰

دوره آردوینو در دانشگاه امیرکبیر تهران با همکاری آزمایشگاه اینترنت اشیا

  • ۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 

تاریخ برگزاری: 31 مرداد ماه و 1 شهریور ماه 1398

مدت زمان کارگاه : 16 ساعت

مدرس: اروند طباطبایی، پریسا پوربلورچیان

ساعت برگزاری: 9 - 18

مکان برگزاری: تهران

ظرفیت: فقط 12 نفر

مخاطبان: دانشجویان، دانش آموزان و همه کسانی که به آردوینو و IoT علاقمندند

 

 

ثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

 

نرم افزار آردوینو Arduino IDE

برد آردوینو Arduino یک سخت افزار اوپن سورس است و علت محبوبیت آن بوت‌لودر بسیار پایدار و جامعه کاربری فعال آن است. برای اجرا پروژه‌های مختلف رباتیک و الکترونیک واینترنت اشیاء IOT کافیست از برد آردوینو Arduino استفاده کنید. با طراحی مدار از پایه و محاسبات پیچیده الکترونیکی کلا خداحافظی کنید. برای استفاده از این برد نیازمند آپلود برنامه روی برد می‌باشید. برای این منظور نرم افزار قدرتمند با رابط کاربری بسیار ساده Arduino IDE نیاز است. محیط نرم افزار آردوینو دارای منوهای مختلفی است. به ظاهر این نرم افزار ساده می‌باشد. عملکرد بسیار هوشمندی در کدنویسی دارد. طی این کارگاه کاملا با محیط نرم افزاری آردوینو Arduino IDE آشنا خواهید شد. از شیوه دانلود و نصب نرم افزار گرفته تا کد نویسی و آپلود بر روی انواع بردها را آموزش خواهیم داد.

 

برد آردوینو Arduino چیست؟

برد آردوینو Arduino میکروکنترلر امبدد اپن سورس مناسب برای نمونه سازی است و دارای نرم افزار بسیار ساده و منعطف است. به هنگام خرید اردوینو Arduino دقت کنید برد آردوینو Arduino Uno از پر مصرف‌ترین بردهای اردوینو است. آخرین نسخه نرم افزار آردوینو در اختیار کلیه شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت. علاوه بر برد، خرید کیت آردوینو Arduino Kit بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. آردوینو Arduino دارای بوت لودر بسیار پایدار و ورودی و خروجی‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشد. میکروکنترل بکار رفته بر روی برد آردوینو Arduino بر اساس زبان برنامه‌نویسی آردوینو Arduino و محیط ویژه کدنویسی آن برنامه‌ریزی شده است و برای کدنویسی به هیچ نرم‌افزار جانبی و یا کامپایلر دیگری نیاز نیست. پروژهای آردوینو Arduino می‌توانند به صورت مستقل و یا مرتبط با سایر نرم‌افزارهای کامپیوتر شخصی باشد. برای مثال می‌توان فرمان‌ها را برای کنترل موتورها از طریق پورت یواس‌بی ارسال نموده و یا داده‌های سنسورها را نیز از همین پورت دریافت کرد.

 

 

چرا در کارگاه کاربردی آردوینو شرکت کنم؟

  • چون دانشجو کیت حمایت میکند.
  • چون سرفصل‌های مهم بین المللی آموزش داده می‌شود.
  • چون با افراد خلاق در حوزه الکترونیک و رباتیک آشنا می‌شوید.
  • چون شرکت در کار عملی و گروهی باعث می‌شود آموخته‌هایتان را هرگز فراموش نکنید.
  • چون پس از کارگاه‌های دانشجو کیت امکان استعدادیابی و رشد آن برای شما وجود خواهد داشت.

 

 

 

سوالات متداول کارگاه کاربردی آردوینو

 

 


سرفصل‌های کارگاه


1- معرفی کتابخانه

از مهم‌ترین قابلیت‌های آردوینو وجود کتابخانه‌ها می‌باشد. برای هر سنسور و ماژول و... کتابخانه منحصر به فردی وجود دارد. کتابخانه‌ها دستورات پیش پردازنده و ماکرویی را در داخل خود ذخیره می‌کنند. سپس در برنامه با توجه به نیاز برنامه نویس فراخوانی می‌شوند. در این سرفصل به تحلیل کتابخانه و توابع کتابخانه می‌پردازیم. شیوه یافتن کتابخانه و اصول نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو Arduino IDE آموزش داده می‌شوند.

2- دستورات پیش پردازنده

بدون شک کامپایر آردوینو یکی از قدرتمندترین و جذاب‌ترین کامپایلرهاست. پیش پردازنده دستورات را از زبان برنامه سازی گرفته و به دستورات خوانا و قابل فهم برای کامپایلر تبدیل می‌کند. در این مبحث با توابع ماکرویی و چگونگی استفاده از ماکروها را یاد می‌گیریم. همچنین نحوه فراخوانی کتابخانه و تحلیل آن را فراخواهیم گرفت. این قسمت از کارگاه بسیار حائز اهمیت است. پس از تجربه تعامل با کاربران بسیار زیاد این بخش را به کارگاه اضافه کردیم.

3- مبانی برنامه نویسی ++C

برنامه نویسی به زبان ++C نیازمند تحصیل و تجربه است. ولی اگر اصول اولیه و به اصطلاح چهارچوب کدنویسی را بدانید. می‌توانید به بی‌نهایت بروید. هر مداری که می‌خواهید با آردوینو پیاده سازی کنید. تمامی ایده‌هایتان را با آردوینو به سادگی چند خط کد نویسی پیاده خواهید کرد. در این مبحث ویژگی‌های مهم زبان برنامه نویسی ++C، انواع داده‌ها، تعریف متغیرها، توابع ثابت و نحوه ی فراخوانی آن ها در طول برنامه را یاد خواهیم گرفت.

4- توابع و ساختارهای کنترلی

بسیاری از کاربران در خصوص توابع آردوینو اطلاعی ندارند. به عبارتی در کنار کتابخانه و دستورات برنامه نویسی، دانستن توابع بسیار اهمیت دارد. در این قسمت از کارگاه می‌آموزید که مقادیر دریافتی از یک سنسورر را در کدهای آردوینو به مقادیر مورد نیاز تبدیل کنید. مثلا مقادیر دریافتی از سنسور گاز را با توابع مربوطه به PPM تبدیل می‌کنیم. آموزش استفاده از توابع و ساختارهای کنترلی تحت شرایط خاص در کد برنامه را فراخواهیم گرفت.

5- ساختار برنامه در آردوینو

بعد از آموختن توابع آردوینو، شیوه ادغام کردن توابع آردوینو را می‌آموزید. به عبارتی توابع تو در تو می‌نویسید. لازم است بدانید که زبان ++C از تعدادی کلاس و توابع تشکیل شده است که هر تابع برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده است. در این مبحث نحوه ی فراخوانی توابع تو در تو را یاد خواهیم گرفت......

ادامه سرفصل ها....

 

 

ثبت نام در کارگاه کاربردی آردوینو - دیجی اسپارک

ثبت نام

 

 


شرکت در این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این موضوع که اینترنت اشیاء دارای بازاری ناب و با پتانسیل بالاست، از کسی پوشیده نیست. و خوشبختانه امروز در کشور ما هم موضوع اینترنت اشیاء (IoT) از جمله موضوعات روز و مهم به شمار می رود.

بزارها و نرم افزارهای مختلفی در  حوزه IoT وجود دارند که برد آردوینو(Arduino)  و آشنایی با نوشتن برنامه برای این برد یکی از پایه‌ای ترین این ابزارهاست. بنابراین با دارا بودن دانش فنی، جایگاه خود را در این بازار پر رونق، پر رنگ کنید.

 

پیمانکاران هوشمند سازی: کلیه افراد و یا کسب و کارهایی که در این شاخه فعالیت می‌کنند، با شرکت در  کارگاه کاربردی آردوینو می‌توانند به صورت کامل به این عرصه ورود کرده و با بردهای امبدد فعالیت حرفه‌ای را آغاز کنند. ما فرصتی در اختیار شما قرار خواهیم داد که بتوانید دنیای وسیع امبدد سیستم‌ها را کامل و دقیق درک کنید.

 

علاقمندان به دانش روز دنیا: اگر فقط به این موضوع علاقمند هستید و ایده هم دارید. بازهم شرکت در این کارگاه باعث می‌شود که با علم روز و به صورت اصولی پیش بروید. ما هم میدانیم که دانش برنامه نویسی بسیار پیچیده و مهارت استفاده از آن بسیار پیچیده‌تر می‌باشد. ما هم به هنگام آموزش برنامه نویسی بسیار سختی کشیدیم و چالش داشتیم اما نگران نباش ما در کنار شما خواهیم بود تا این چالش ها را با هم حل کنیم. فراموش نکنید که علم روز به سمت استفاده از امبدد سیستم‌ها پیش می‌رود.

 

 


این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که برنامه نویس بوده‌اند و حاضر به آموختن روش‌های نوین نمی‌باشند.

افرادی که انگیزه کافی برای اجرای تکالیف و چالش‌های جدید ندارند.

افرادی که اصلا به حوزه امبدد سیستم‌ها علاقمند نمی‌باشند.

 

 

 


تصاویر دوره‌های گذشته کارگاه کاربردی آردوینو


کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 20 تیر ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 20 تیر ماه - تهران

 

 

کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 31 تیر ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 31 تیر ماه - تهران

 

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

 

 کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران کارگاه کاربردی آردوینو در تاریخ 17 مرداد ماه - تهران

 

 

به زودی تصویر شما هم در این قسمت قرار خواهد گرفت. فرصت و ظرفیت محدود است، همین حالا ثبت نام کنید. 

جهت ثبت نام کلیک کنید - دیجی اسپارک

ثبت نام

 


توضیحات تکمیلیبرگزارکنندگان

دانشجو کیت
دانشجو کیت
آیوتیک
آیوتیک
دیجی اسپارک
دیجی اسپارک
آموزش های عملیاتی IoT

سخنرانان

پریسا پوربلورچیان (لیدی پای)
پریسا پوربلورچیان (لیدی پای)
هم بنیانگذار دیجی اسپارک
اروند طباطبایی
اروند طباطبایی
مدیر دانشجو کیت و موسس دیجی اسپارک

آدرس

تهران تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه ولی عصر، دانشگاه امیرکبیر، دانشکده برق، طبقه 3، آزمایشگاه کاربردی اینترنت اشیا

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دانشجو کیت

دانشجو کیت پایگاه تخصصی الکترونیک و رباتیک دانشجو كيت بر اساس هدفی شکل گرفته است. ایجاد بستری برای آموزش و توسعه دانش و خلاقیت نوجوان از اهداف بارز این مجموعه است. نه تنها یک فروشگاه، بلکه پایگاهی برای تعامل با کاربران از سراسر کشور ایران می‌باشد. ب

رویداد های برگزارشده۲۷
رویداد های فعال۰