کاور
"دوره بازاریابی تلفنی (Telemarketing)" در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۲۲:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

زمان بندی برگزاری دوره

عنوانشروعپایان
اصول و دیدگاه بازاریابیپنجشنبه ۲۱اسفند ماه ماه ساعت ۲۰پنجشنبه ۲۱ اسفند ماه ساعت۲۲:۳۰

این ویدئو را ببین!

جمع کردن و سازمان‌دهی اطلاعات مشتریان، یک کار تمام‌وقت و بسیار مهم در یک شرکت بزرگ و موفق است. در این کار، هیچ اهمالی قابل پذیرش نیست. به همین دلیل است که استفاده از سیستم ‌های پیشرفته‌ مدیریت ارتباط با مشتری یا به اختصار CRM ضروری‌ترین اقدام برای هر کسب‌وکاری است که می‌خواهد رضایت مشتری را جلب کند. استفاده از این سیستم‌ها و ابزارها، مزیت‌های فراوانی دارد. به شما کمک می‌کند که مشتریان خود را بهتر بشناسید، روابط موثر و مفیدی با آنها برقرار کنید و در نهایت، بتوانید رضایت‌شان را جلب کنید. اطلاعات ناقص از سلیقه و رفتار مشتریان، باعث کاهش درآمدتان می‌شود.

چطور به مشتری قیمت میدی فرار میکنه؟!

به جرعت می توان گفت پشتیبانی بد و ناکارآمد از مهم ترین عواملی است که مشتری را از شما سرد می کند. اولین و آخرین چیزی که برای مشتری مهم می باشد سرویس پشتیبانی و همینطور خدمات پس از فروش می باشد، اگر از سرویس پشتیبان خوبی برخوردار نیستید همین حالا به فکر راه چاره باشید زیرا علاوه بر اینکه مشتری جدیدی نمی گیرید مشتری های سابق خود را نیز از دست می دهید. طبق آماری که درآمده است چیزی در حدود ۹۰ درصد افرادی که از سیستم پشتیبانی شما رضایت ندارند ، علاوه بر این که شرکت جدیدی را جایگزین می کنند حتی زحمت این را به خود نمی دهند که با مدیران شرکت شما در مورد پیشنهادات و انتقادات صحبت کنند. به صورت قطعی می توانیم بگوییم که شرکت ها و برند هایی که از سیستم پشتیبانی خوبی برخوردار نیستند ، هیچ پیشرفتی نخواهند کرد. در دنیای امروزی شرکت های بزرگ و کوچیک برای سیستم پشتیبان خود از انواع و اقسام روش های ممکن استفاده می کنند. شبکه های اجتماعی ، سیستم گفت و گوی آنلاین ، پشتیبانی به صورت تلفنی و ۲۴ ساعته و… از این موارد هستند.

تلنگرطور! (بیدارشو)

بازاریابی تلفنی به برقراری ارتباط بین فروشنده با مخاطبین اشاره دارد. این روزها حتما تلفن محل کار یا همراه شما روزانه چند بار زنگ میخورد و وقتی به ان پاسخ میدهید بازاریابی تلفنی با سرعتی که تیر از پله خود رها میشود. از ان سوی خط رگبار واژه ها را بر سر شما خالی میکند! وقتی چند تماس این چنینی را کنار هم بگذارید متوجه میشود که همه ان ها از یک قانون(صد در صد اشتباه) تبعیت میکنند تنها گونه محصول (که میتواند شامل کالا خدمات و یا ایده باشد) است که تغییر کرده ولی الگوی پرزنت و ارائه در همه ان ها یکسان است!اما چراهمه از یک روش ان هم اشتباه پیروی میکنند؟ پاسخ مشخص است آموزش ندیدن.

به عقیده من اولین شخصی که این گونه کسب وکار را در کشورهای توسعه یافته دید و ان را وارد ایران کرد چنین تلقی اشتباهی از ان داشته و این الگوی اشتباه مثل ویروسی واگیر تمام فضای کسب وکار تلفنی را به تسخیر خود دراورده! اما به راستی فلسفه پدید امدن بازاریابی تلفنی چیست؟

با پیشرفت تولیدات وفراتر رفتن انان از حد نیاز(تقاضا) بازار;تعریف قدیمی فروش;که همان برابری عرضه و تقاضا بود دستخوش تغییر شد. بالارفتن عرضه از میزان تقاضا باعث شد تا سازمان ها به فکر راهی برای خالی کردن انبارهای خود باشند. به نظر میرسد که نخست بازاریابی حضوری در دستور کار قرار گرفت و بازاریابان به درب منازل یا سازمان ها مراجعه میکردند و به ارائه حضوری محصولات خود می پرداختند اما کمبود منابع مالی(که بازاریابی حضوری برای هزینه رفت و امد بازاریابان متحمل ان بود) و زمان گیر بودن این نوع پرزنت باعث شد محصولاتی که تکیه بر اعتبار برند خود ندارند و فروش ان ها نیازمند مذاکره است و از حالت ثبت سفارش بیرون است (بازاریابی حضوری هنوز هم به صورت گرم یا سرد مورد استفاده لوگوهای معروف مواد غذایی مانند شرکت های لبنیاتی است) به صورت مشخص برای صرفه جویی در هزینه و زمان اقدام به استفاده از تلفن برای برابر کردن عرضه و تقاضا نمایند. از طرفی این ابزار جدید به غیر از دو مزیت گفته شده مزیت های دیگری نیز داشت.

آشنا شو!

ورود به بازار کار

اهداف بازاریابی تلفنی

صاحبان مشاغل مختلف با استفاده از بازاریابی تلفنی می‌توانند به اهداف زیر دست پیدا کنند:

توسعه کسب و کار
بهبود کیفیت محصولات و خدمات
فروش موازی محصولات از طریق کمپین‌های مختلف بازاریابی
فروش محصولات جدیدی که شرکت به تازگی بر روی آن‌ها سرمایه گذاری کرده است.
معرفی محصول به صورت آنلاین
بازاریابی تلفنی برای تحقیق از محصولات رقیب
ایجاد بانک اطلاعاتی از مشتریان هدف و یا تغییر در اطلاعات مشتریانی که در دسترس هستند.

مزایای بازاریابی تلفنی ( چه کاربردی دارد )

بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم است ، به این معنی که به جای استفاده از نوعی از رسانه های جمعی برای جذب مصرف کنندگان، شرکت ها بصورت جداگانه با تلفن با مصرف کنندگان تماس برقرار می کنند. با وجود عدم توجه عمومی به بازاریابی تلفنی این روش هنوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از دلایل آن این است که در این حرفه می توان تعداد پاسخ های مثبت مشتریان را تخمین زد. تماس شما با این فرض آغاز می شود که مصرف کنندگان به برخی از کالاها یا خدمات نیاز دارند، به طور کلی بهترین روش این است که مکالمه را با طرح سوال هایی که باعث جذب مشتری خواهد شد، پیش ببرند.

به طور مثال “آیا هزینه برق شما خیلی بالاست؟” شما باید سوال هایی مطرح کنید که مشتری را برای شنیدن ادامه ی حرف هایتان ترغیب کند. متخصصان باید اطمینان حاصل کنند که مشتری آنچه را که در ابتدای گفتگو ارائه می شود، درک می کند. بازاریابی تلفنی دومین شکل متداول بازاریابی مستقیم پس از سفارش اینترنتی و ارسال مستقیم است.

بازاریابی تلفنی می تواند چندین مزیت نسبت به سایر اشکال بازاریابی داشته باشد. بر خلاف بازاریابی با ایمیل، می توانید مستقیماً با مشتری صحبت کنید و سؤالاتی را مطرح کنید تا علاقه آن ها را ارزیابی کنید، بفهمید که نیازهای آن ها چیست و به سؤالات آن ها پاسخ دهید.

دوره حرفه ای بازاریابی تلفنی

تفاوت بین بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی در عصر حاضر مردم از تفاوت ها و تعاریف بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی آگاهی کامل ندارند. فروش تلفنی یک اصطلاح خیلی قدیمی تر است که از قدیم به عنوان یک فعالیت جداگانه وجود داشته است. در مقابل بازاریابی تلفنی یک حرفه ی جدیدتر و جامع تر است که شامل فعالیت های بیشتری در زمینه ی فروش غیر حضوری است. امروزه بسیاری از کارشناسان از اصطلاح بازاریابی تلفنی استفاده می کنند تا کلیه فعالیت هایی را که از طریق تلفن برای ارتباط با مشتریان برقرار می کنند، در قالب یک حرفه ارائه دهند. در حقیقت بازاریابی تلفنی شامل آگاهی مشتریان از یک محصول یا خدمات، جذب مشتریان جدید، ارائه اطلاعات، انجام تحقیقات و فروش محصولات یا خدمات به مشتریان جدید یا موجود می باشد.

این دوره چه مزیتی با دوره‌های دیگه داره؟!

  دریافت فایل PDF جزوات آموزشی 

  دریافت فیلم ویدئویی تمام جلسات (پس اگه یه جلسه هم غایب بودی نگران نباش، فیلم جلساتو در اختیارت میذاریم.)

  عضویت در گروه ویژه مارکتینگ

  سه ماه پشتیبانی (سفت و سخت!) به همراه تمرینات عملی برای رسیدن به نتیجه مطلوب

در انتهای دوره چه چیزی به دست خواهید آورد؟

 • با یادگیری آموزش‌های این وبینار، می‌توانید درآمد و کسب‌وکار خودتان را توسعه دهید.
  با آموزش صحیح از اینستاگرام می‌توانید کسب و کارتان را متحول کنید.
  از تخصص و علاقه خودتان به راحتی می‌توانید در اینستاگرام ، بنگاه های تجاری ،شرکت ها و... کسب درآمد کنید.
  و در انتها یک بازاریاب موفق با فروش رو به بالا خواهید داشت!

*کارآفرینانی که قصد دارند، بهره وری واحد فروششان را شگفت انگیز کنند.
*مدیران و سرپرستان واحد فروش
*افراد شاغل در مراکز تماس Call Center
*بازاریابان و فروشندگان تلفنی بیمه
*کارکنان واحد فروش تلفنی
*مسئولین دفاتر مدیران عامل و منشی ها
*تمامی افرادی که محصول یا خدماتی دارند که امکان فروش تلفنی آن وجود دارد.

جلسه اول :

تفاوت بازاریابی تلفنی با فروش تلفنی
 منابع مشتری یابی
 Cold-Call
 مدیرت تماس با مشتریان فعلی
  نکات مهم قبل/حین/بعد از مکالمه
 تکنیک های عبور از سد منشی
 دستیابی به تصمیم گیرنده
 فروش غیر مستقیم
 فرمول ۵ مرحله ای قرارملاقات گذاشتن
 ویژگی های محیط بازاریابی تلفنی
 جذب مشتری در ۳۰ ثانیه
 نتیجه مکالمه  تلفنی
 پیگیری تماس های تلفنی

جلسه دوم:
 نبایدهای بازاریابی تلفنی
  عبارات ممنوعه در بازاریابی تلفنی
 فرمول فروش تلفنی
 تفکیک نیازهای مشتریان
 غلبه بر ایرادات و موانع رایج
  چگونه با «نه» مشتری برخورد کنیم؟
 مثبت کردن پاسخ منفی مشتری!
 نشانه های تمایل مشتری به ختم فروش
 تکنیک های به پایان رساندن معامله
 نکات مهم ویژه بازار ایران

جلسه سوم:
 اشتباهات رایج در فروش تلفنی
 نمونه برنامه فروش تلفنی
 دستورالعمل سیستم فروش تلفنی
 مدیریت زمان در فروش تلفنی


 جلسه چهارم :

ارزیابی کار خودتان
 برگه تقلب رقبا
 چگونه خودتان را از رقبا متمایز کنید؟
 برگه تقلب بازاریابی تلفنی

ارائه مدرک به دانشجویان

ارسال رایگان مدرک به سراسر ایران

در این حرفه ،حرفه ای قدم بردارید

سخنرانان

دکتر مصطفی حسینی
دکتر مصطفی حسینی

مدیریت زنجیره تامین، تحقیق در عملیات، الگوریتم‌های فراابتکاری، آینده‌پژوهی

رتبه اول مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه تربیت مدرس

مهندس محمد متقیان
مهندس محمد متقیان

متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات

کارشناس مدیریت صنعتی در زمینه ی مدیریت بازار و شناسایی فرصت های فروش

مباحث مديريت توليد و برنامه ريزي پيشرفته توليدي-تحقيق در عمليات و مدلسازي –تجزيه و تحليل و مباحث آماري –طراحي مبتني بر بديهيات

مهندس الهه قربان خواه
مهندس الهه قربان خواه

کارشناس ارشد بازاریابی از دانشگاه تهران

کارشناس دیجیتال مارکتینگ گروه صنعتی گلرنگ

کارشناس بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی، مدرس دوره‌های دیجیتال مارکتینگ و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی

روانشناسی مخواطب در فروش

متخصص و محقق در زمینه بازاریابی در شبکه های اجتماعی و نویسنده کتاب های «رسانه های اجتماعی» و «تحلیل شبکه های اجتماعی»

حامیان

برگزارکنندگان

آکادمی مدیریت بازار
آکادمی مدیریت بازار
مرکز آموزش آزاد دانشگاه مدیریت
مرکز آموزش آزاد دانشگاه مدیریت
مرکز آموزش های آزاد دانشگاه صنعتی شریف
مرکز آموزش های آزاد دانشگاه صنعتی شریف
https://pedu.sharif.edu/

سوالات متداول

تمام افرادی که در زمینه ی فروش و بازاریابی فعالیت دارند میتوانند در این دوره آنلاین حضور پیدا کنند.
این دوره به صورت کاملا عملیاتی طراحی و اجرا می گردد. شما می توانید این انتظار را داشته باشید که در پایان این دوره مهارت های مورد نیاز یک مدیر بازاریابی دیجیتال را کسب کرده اید و از آن در هدایت تیم بازاریابی و یا فعالیت خود به صورت مستقل استفاده نمایید
کلاس‌ها در دوره آنلاین به صورت وبینار برگزار می‌شوند. یعنی شما سر ساعت خاص کلاس با مرورگر اینترنتی (پیشنهاد ما گوگل کروم) کامپیوتر خود وارد صفحه وبینار می‌شوید و با نام کاربری و رمز عبور ویژه‌ای که از قبل برای شما ارسال می‌شود، در کلاس شرکت می‌کنید. در ادامه شما تصویر و صدای استاد را به همراه اسلایدها و … خواهید دید و استاد از راه دور به شما و دیگر دانشجویان حاضر در وبینار درس خواهند داد.
بله می‌توانید با موبایل نیز وارد کلاس آنلاین (وبینار) شوید. اما با توجه به کوچک بودن صفحه نمایش موبایل، ما این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم. پیشنهاد ما استفاده از کامپیوتر است که بتوانید جزئیات را بهتر مشاهده کنید. موبایل صرفا برای مواقع ضرروی که دسترسی به کامپیوتر ندارید کار شما را راه خواهد انداخت.
در کلاس‌های آنلاین (وبینار) شما و دیگر دانشجویان می توانید مستقیم از طریق تایپ کردن سوالات خود، یا از طریق وویس و تصویر حتی با استاد در ارتباط باشید و استاد نیز به همین طروق می‌تواند پاسخگوی شما باشد. دقیقا مشابه یک تماس تصویری. اما ارتباط شما با استاد محدود به کلاس‌های آنلاین نمی‌شود و شما در یک گروه تلگرامی نیز امکان ارتباط دائم با استاد در طول دوره و حتی پس از دوره را خواهید داشت.
این دوره برای مدیران کسب و کارها، صاحبان استارت آپ ها و مدیران فروش و بازاریابی، روابط عمومی، IT و افرادی که قصد تبدیل شدن به یک کارشناس حرفه ای دیجیتال مارکتینگ را دارند طراحی شده است.
جهت شرکت در این دوره تنها نیاز است که با فضای اینترنت و کسب و کار آشنایی نسبتی داشته باشید.
شما با هماهنگی واحد آموزش می توانید در کلاس جبرانی حضور داشته باشید
خیر شما نیاز به هیچ نرم افزار خاصی ندارید. با همان مرورگر اینترنتی خود (پیشنهاد ما گوگل کروم) می‌توانید وارد یک سایت اینترنتی خاص شوید و با نام کاربری و رمز عبوری که به شما از قبل داده می شود، وارد وبینار شده و در کلاس آنلاین شرکت کنید.
در صورتی که شما از اینترنت ADSL با سرعت 512 به بالا استفاده کنید، مشکلی برای شرکت در کلاس آنلاین نخواهید داشت. همچنین اینترنت 3G و 4G همراه اول و ایرانسل نیز برای شرکت در وبینار مناسب هستند. می‌توانید از امکان Hotspot گوشی خود استفاده کرده و کامپیوتر را به گوشی وصل کرده و از اینترنت آن استفاده کنید.

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی مدیریت بازار سیمرغ

تنها منبع مزیت رقابتی پایدار در بلند مدت برای سازمان‌ها، یادگیری سریعتر نسبت به رقبا است. چنانچه سازمان بتواند به این امر نائل گردد، میتواند از سایرسازمانهای رقبای خود اثر بخش تر و کار آمد تر عمل کند. از اینرو اکادمی مدیریت بازار سیمرغ سعی دارد با جم

رویداد های برگزارشده۱

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۲۷ تیر

هیس!کم فروشها فریاد نمی زنند.راهش را پیدا می کنند!

 • آنلاین
 • از ۳۹۰,۰۰۰ تومان
 • کلینیک دکتر بهزاد اباذری
تا ۲۹ اسفند

دوره مجازی راهبری فروشگاه های زنجیره ای

 • آنلاین
 • ۵۹۹,۰۰۰ تومان
 • مدرسه کسب و کار گلرنگ(دانشگاه گلرنگ)
چهارشنبه ۵ خرداد

تصمیم گیری داده محور (ویژه مدیران)

 • آنلاین
 • ۹۰,۰۰۰ تومان
 • آکادمی سحاب
یک‌شنبه ۲ خرداد

آشنایی با پلتفرم تحلیل داده مشتریان سکان | آنلاین

 • آنلاین
 • رایگان
 • پلتفرم تحلیل داده سکان