رویداد استارتاپی آخر هفته مذهبی

شروع رویداد
چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۲۴ آذر ۹۶ ۲۰:۰۰
مکان رویدادشاهرود
موضوع رویدادکارآفرینی / استارتاپی
اضافه به تقویم
رویداد استارتاپی آخر هفته مذهبی
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۲۱۳۱۸۴۳۴
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

رويداد استارتاپی مدهبی يک اردوی استارتاپی سه روزه است.

اين رويداد، توسط پارک علم و فناوری استان سمنان با هدف استفاده از ظرفيت فناوری اطلاعات و استارتاپ ها برنامه ريزی شده است و توسط مجموعه سپرهون برگزار خواهد شد.

در اين رويداد فرآيند تبديل ايده به يک مدل کسب و کار اعتبار سنجی شده به رقابت گذاشته می شود.

 

ايده هايی مورد پذيرش قرار خواهند گرفت که هم در قالب تعريف استارتاپ قرار گيرند و هم در موضوع مذهب و توسعه فرهنگ دينی و اسلامی قرار گيرند.

 

توضیحات تکمیلی

 

در رويداد استارتاپی مذهبی چه خواهد گذشت؟

رويداد استارتاپی مدهبی يک رويداد سه روزه است که به تجاری سازی ايده های شرکت کنندگان و آمادگی آنان برای رويارويی با سرمايه گذاران کمک می نمايد.

در اين رويداد شرکت کنندگان ايده های خود را در زمان محدود (60 ثانيه) بيان نموده و پس از رای گيری بازخورد اوليه مخاطبين خود را نسبت به ايده اوليه و خام خود دريافت می نمايند. پس از انتخاب ايده های برتر و تشکيل تيم ها، ضمن تمرين کار گروهی، بر روی تجاری سازی ايده خود تمرکز می نمايند.

در گام بعدی اين رويداد، کارگاه طراحی مدل کسب و کار برگزار خواهد شد، در اين کارگاه تيم ها ياد می گيرند که چطور ايده خود را از ابهام خارج نمايند و جنبه های مختلف آن را طراحی نمايند. پس از کارگاه آموزشی، در يک فضای کار اشتراکی تيم ها، با کمک منتور ها (مربيان) حاضر، به فعاليت تيمی پراخته و مدل کسب و کار ايده خود را طراحی می نمايند.

در گام سوم، کارگاه آموزشی اعتبارسنجی برگزار می گردد. در اين کارگاه در مورد چگونگی اعتبارسنجی ايده و دريافت نظر مشتری شرح داده می شود و پس از آن تيم ها مجدداً به فعاليت تيمی خود در فضای کاری اشتراکی ادامه خواهند داد.

عنوان سومين کارگاه آموزشی اين رويداد، نحوه ارائه مطلوب است، که در آن در مورد نحوه بيان و ارائه ايده خود برای مخاطبين و سرمايه گذاران در شرايط مکانی و زمانی مختلف، با محدوديت های متفاوت زمانی شرح خواهد شد. پس از يادگيری نحوه ارائه مطلوب تيم ها به فعاليت تيمی خود ادامه داده و با کمک منتور ها، ارائه ايده خود را برای تيم داوری آماده می نمايند.

در انتها و در مراسم اختتاميه، تيم ها با ارائه ايده کسب و کار خود، مورد بررسی قرار خواهند گرفت و به تيم های برتر، جوايز نفيسی اهدا خواهد شد.

 

آنچه شرکت کنندگان بايد بدانند:

  • شركت‌كنندگان بايد ايده خود را هنگام ثبت نام براي تيم برگزار كننده ارسال‌نمايند.
  • شما فرصت داريد تنها يک دقيقه در مورد موضوعتان در مقابل جمعيت صحبت كنيد. به محض اتمام زمان مذكور به هيچ وجه امكان ادامه بحث وجود ندارد.
  • حتما و حتما نياز داريد قبل از رويداد بارها تمرين كنيد و بدانيد كه انتقال سريع يك ايده شديدا نيازمند تمرين است.
  • قرار نيست موضوع مورد بحثتان را به طور كامل و با جزئيات به شنوندگان آموزش دهيد، بلكه بايد بتوانيد به درستي‌جرقه اوليه شور و علاقه ديگران به آن موضوع را روشن كرده و نيروي محركه اوليه را براي ادامه مسير مهيا كنيد.
  • توجه كنيد كه رعايت اصول اوليه سخنراني از ضروريات يك ارائه خوب است و براي آشنايي بيشتر شركت كنند‌گان با اين موضوع، در اين رويداد يك دوره آموزشي ارائه خوب نيز براي آنان برگزار مي‌شود.
  • در زمان تشکيل تيم برای ايده های برتر، بايد ترکيب اعضای تيم ها به گونه ای باشد که حداقل يک نفر از هر تخصص در هر تيم حضور داشته باشند.
  • تعداد اعضای تيم ها 7 نفر می باشد.

برگزارکنندگان

پارک علم و فناوری استان سمنان

پارک علم و فناوری استان سمنان

آدرس:شاهرود پارک علم و فناوری استان سمنان